Skocz do zawartości

Spadek w google z pierwszej piątki na 35 miejsce


Petros007

Rekomendowane odpowiedzi

witam w moim pierwszym poście...

nie zajmuję się profesjonalnie pozycjonowanie, ale od około 8 miesięcy mam swoją stronę która samoczynnie się wypozcjonowała na 4-5 miejsce w Google ze względy na małą konkurencje. wszystko było OK, ale strona była zbudowana na szybko i oparta tylko na HTMLu, co wiązało się z problemami choćby prze zmianie stopi, musiałem zmieniać każdą strone osobno, jak i no logo itp... kiedyś zrobiłem strone na joomla 1.5 i była OK, więc postanowiłem stworzyć stronę na Joomla 2.5, po tygodniu pracy strona została opublikowana, używam prostych adresów jak i dodatku sh404SEF do przekierowań 404 itp... wszystko ładnie chodzi, każda podstrona ma swoje metatagi itp... problem w tym że po około tygodniu od kiedy używam nowej wersji, strona spadła w rankingu o jakieś 30 pozycji :( wygenerowałem mapę strony przesłałem, zindeksowana 1 z 11. tak czy siak wszystko się posypało, a więc czy to normalne, czy trzeba czekać aż Google znów zindeksuje wszystkie podstrony i podbije moją stronę ? może jakieś rady jak postępować w przypadku zmiany struktury linków ?? bo troszkę mina mi się skwasiła nie ukrywam...

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś strukturę linków, ale skoro w ogóle strony nie linkowałeś to raczej dużo nie straciłeś. Skoro samoczynnie(bez linkowania) strona weszła na takie pozycje to pewnie wystarczy jak dodasz kilka linków(np. katalogi czy precle), jak będziesz czekał to pewnie tyle samo czasu co na początku jak sama weszła na te pozycje. :) Generalnie dla tak mało konkurencyjnej frazy - kilka linków wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest już pewnie zmiana adresów, no chyba, że w sh404 wpisałeś takie same adresy jak te na starej stronie. Zrób przekierowanie 301 w htaccess ze starych adresów na nowe i tak jak napisano wyżej - dodaj trochę wpisów do katalogów, precli. Przy łatwej frazie powinno wystarczyć. Poza tym bądź cierpliwy, nie naprawiaj na szybko, bo bardziej zaszkodzisz niż pomożesz.

W tym seo katalog -u nie może zabraknąć Twojej strony - www.seokatalog.pl - PR4

Zegarki szwajcarskie - Bisset - https://zegarynka.pl i Katalog firm - https://otofirmy.pl - zapraszają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt nie zrobiłem przekierowań 301. dodałem je mam nadzieje że za niedługi czas wszystko się unormuje... a przy okazji jak to jest z indeksacją w narzędziach dla webasterow ? w zakładce Stan indeksowania mam 0... czy to też miało związek z tymi zmainami linków ?? czy trzeba czekać aż google zacznie od nowa wszystko indeksować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, przekierowania 301. Po drugie, przy zmianie silnika strony, spadek na około tydzień czasu (może do dwóch tygodni) jest jak najbardziej normalny. Pozycjonuję stronę w bardzo konkurencyjnej branży. Przez długi czas (kilka miesięcy) strona trzymała się na wszystkie (około 100) fraz na pozycjach 30-50. Przerzuciliśmy ją na najnowszego Drupala (wcześnniej był jakiś autorski skrypt) i na wszystkie frazy strona na tydzień spadła, a po tygodniu wbiła na pozycji 5-15 i tak już się trzyma drugi miesiąc. Ciekawe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem podobny problem - zmiana oprogramowania sklepu. Problem podstawowy: był mocno linkowany na podstrony, to też była Joomla i VM, przejściena Joomla 2.5 i VM 2 plu sh404. O ile treść poszła ok, o tyle adrsy działow i produktów to makabra. Najważniejsze adresy za pomoca SH404 pozostawilismy bez z mian, jakiś mniej ważny ogon został zaniedbany - z premedytacja za dużo roboty. Niestety ten długi ogon poleciał w otchłań. W sumie zrozumiałe jak google dostaje bład - brak strony czyli 404 to po co ona w indeksie. Stąd masz spadki. Nie masz nowych stron w indeksie a stare nie istnieją - to czego sie spodziewasz.

Masz sh404 - trzeba było perzepisac adresy - a tak lecisz i to normalne. Znam ludzi, którzy rezygnują z aktualizacji oprogramowania jeśli, jest ryzyko spadków.

Co narzędzi dla webmasterów - no jest to pozyteczne narzędzie ale nie wystarczajace i nie jedyne.

A jak strona jest widoczna prze g sprawdź komendą site:twojadomena.pl zobaczysz jak wyglądają wyniki, okaże się zę równolegle są wyniki ze starej strony i nowej, ale za kilka tygodni się unormuje.

jak masz mało konkurencyjne frazy to optymalizuj - porób linkowanie wewnętrzne pomiedzy stronami na słowa kluczowe i tak dalej - dużo tutaj info o tym, a samo wskoczy na pozycje. Dodaj pare linków z forów, z precli ze społeczności i po kłopocie.

NIe martw sie - rób swoje optymalizuj, linkuj z róznych źródeł. Małe stronki prywatne ręcznie dasz rade wycisnąc na mało konkurencyjen frazy na pierwsze pzycje nawet po pingwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, wczoraj jeszcze dodałem kilka przekierowań 301 ze starych adresow na nowe i jak na razie nowe nie sa widoczne ale za to stare wskoczyly juz na 11 i na 15 miejsce, nie wiem czy te stare znikna z czasem czy jak sa przekierowane 301 na nowe to zostaną w indeksie, w sumie bez różnicy jak dla mnie, ważne żeby strona zachowała swoją pozycję. Jak na razie jeszcze Google widzi stare linki, no ale mam nadzieję że z czasem zindeksuje i nowe... cóż dzięki za porady no i zobaczymy jak to będzie, za 2 tyg...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności