Skocz do zawartości

Szantażysta zarezerwował domene


Gość Voyager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj do mojego klienta dzwonił szantażysta informując, że jeśli nie zapłaci określonej kwoty to domena firmy z końcówką pl będzie przekierowywać na stronę konkurencji. Strona firmy obecnie jest dostępna pod końcówką .eu. Niestety myślałem, że i tym razem jest to jakieś naciąganie ale widzę, że ktoś domenę zarezerwował

DOMAIN NAME: XXXX is queued up for registration

created: 2012.06.27 15:22:29

last modified: 2012.06.27 15:22:29

expiration date: 2012.07.11 15:22:29

dnssec: Unsigned

REGISTRAR:

Software Solutions Artur Buczek

ul. Chlebna 79a

38-460 Jedlicze

Polska/Poland

Tel. +48.134440151

Jakie jest stanowisko naszego prawa do takich zagrywek? Chciałem teraz w OVH kupić pakiet z paroma domenami żeby się faktycznie na takie przejęcia zabezpieczyć ale już ktoś sobie pl zarezerwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jeśli to nie jest znak towarowy zastrzeżony to po ptokach. jeśli rozmowa została nagrana i rzeczywiscie jak piszesz przekierouje to na stornę konkurencji to działanie na szkode ;) da się wygrać sprawę.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś korzystał z opcji zastrzegania nazwy firmy / logotypu na terenie PL? W internecie widzę, że informację są rozbieżne.

jeśli rozmowa została nagrana

Gdzie tam zwykły kowalski o tym myśli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że w pewnych warunkach nie musi być zastrzeżenia nazwy. Istnieje coś takiego jak "świadomość marki" i jeżeli firma już istnieje długo i jest/jej wyroby są kojarzone z tą a nie inną firmą to nawet jak ktoś inny sobie zastrzeże nazwę to sąd może "cofnąć" to zastrzeżenie - skonsultujcie to z prawnikiem to Wam wyjaśni ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej sprawę to naciągacze. Zobaczysz, że nie kupią tej domeny po 2 tygodniach. Niestety takich kwiatków coraz więcej. Do mnie dzwoniła forma z poznania, ale mniej znan niz ss;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trzeba zasięgnąć porady. Co za kraj - jak nie wciskanie domen .com (że niby w naszej okolicy powstaje firma i chce wykupić naszą domenę z końcówką com) to takie coś...

Ostatnio też dostałem pare maili z @tormail od gościa, który straszył mnie, że tak mi dowali SWL że moja strona wyleci z indeksu jeśli nie będę chciał z nim współpracować.. akurat wiedziałem kto to jest i widocznei ta osoba miała ogromny żal o to, że moja strona powoli ale skutecznie wbijała się w topy a jego miesięczny twór z dowalonymi SWLami na prawo i lewo ciągle zaliczał wpadki aż wyleciał z indeksu... olałem faceta, moja strona została tam gdzie jej miejsce a jego strony wyleciały z indeksu.

Pozostaje mi czekać aż domena pl się zwolni i wtedy ja ją zarejestruję (i odpowiednik .com także). Jakim narzędziem można monitorować dostępności danej domeny do rejestracji? Skoro expiration date: 2012.07.11 15:22:29 to po tym okresie mogę normalnie zarejestrować domenę z OVH czy muszę tam gdzie obecnie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic się nie da w tej sprawie zrobić. Wszystko zależy od nazwy domeny i tego czy dany znak jest zarejestrowany (i jak został on zarejestrowany). Wy dzierżawicie możliwość używania tylko domeny.eu bo taką sobie zarejestrowaliście. Resztę końcówek może sobie zarezerwować kto zechce.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wpisze nazwę firmy w szukajce (czy to polskiej czy zagranicznej) to wszystkie informacje kierują do firmy i nie ma przypadku, że w jakiejś Afryce czy coś działa firma z taką nazwą w branży np IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary numer, pierwszy raz z propozycją zakupu wolnych domen po 450 zł spotkałem się w 2005 czy 2006r.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się spotkałem ale z domenami .com i o tym jak nowa firma w naszej branzy w okolicy sie rozkreca ale w tym przypadku nie bylo rezerwacji domen a tu jest wiec moja lekka panika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostanio dzwonili do mnie jacys tam i chcieli mi wcisnac wlasnie taki kit to im powiedzialem, ze na razie nie jestem zainteresowany ale za rok bardzo mozliwe ze bede i wtedy sie do nich odezwe ;)

btw. plaga sie juz zrobila bo do klientow tez dzwonia i musze im tlumaczyc co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gdy odbieram taki telefon, to zawsze sprawdzam podczas rozmowy, czy dana domena jest w rzeczywistości zarezerwowana/kupiona, do tej pory na kilkanaście telefonów ani razu nie była, więc odpowiadałem, że właśnie przed chwilą ją kupiłem. Zazwyczaj marketer baranieje i nie wie co powiedzieć w takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności