Skocz do zawartości

Fatalny filtr


chiggy

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu doświadczyliśmy efekt pingwina - strona (giełda internetowa) znikła ze wszystkich fraz w serp. przed spadkiem strona utrzymywała na główne frazy pierwsze pozycje przez 3 lata (sam serwis ma z 5 lat), na inne też były dobre wyniki, nie mówiąc o long-tail. nie robiliśmy szczególnej optymalizacji nigdy oprócz on page, ale też trochę artykułów w preclach, tylko wartościowe katalogi i linki, ale naprawdę było tego niedużo. W lutym przerzuciliśmy stronę na nową domenę, zastosowaliśmy 301. Większość linków wchodzących była stawiana na tę starą domenę. Po przerzuceniu wszystkie dotychczasowe pozycje pozostały na miejscach, a nawet zrobiło się lepiej. Aż do 15 maja... Czy może to przekierowanie jakoś wpływać na filtr? czy może to skutek małej ilości linków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wiele przyczyń. Google ostatnio coś myśli o 301 jako o kwestii która może obniżyć pozycję.

Najlepiej jest podlinkować nową domene i zobaczyć co się będzie działo.

Oferujemy usługi z zakresu pozycjonowania stron internetowycha a także tworzenia stron. Pozycjonowanie płatne tylko za wyniki, wystawiamy F. VAT. Zparaszamy do kontaktu w godzinach od 9:00 nawet do późnych godzin wieczornych, chętnie doradzimy, pomożemy.

gg:3124038, email: info@goneett.pl, tel. 792-899-097, NIP: 716-265-12-92, REGON: 060360832

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu doświadczyliśmy efekt pingwina - strona (giełda internetowa) znikła ze wszystkich fraz w serp. przed spadkiem strona

Bez adresu ani rusz...

=== więcej herezji o SEO piszę na blogu ===
Contexto - problem z pozycjonowaniem? zgłoś się do nas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze to nie filtr a spadek pozycji (wystarczy na nowo nadrobić) mam to samo - tylko linki w topowych płatnych katalogach, komentarzach - zadnych SWL... ruch znacznie niższy.

>> klik >>> https://blog.shpyo.net/326/aktualizacja-str...-do-google.html

Linkuj dalej, wróci - postaraj się o świeżą treść (dużo :yahoo:) - mój blog zaczął wracać po tym jak dodałem sporo nowej treści więc widać teraz częstoś aktualizacji jakieś znaczenie ma (przed pingwinem miałem miesiąc przerwy i żadnych zmian nie robiłem bo w szpitalu leżałem)

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze to nie filtr a spadek pozycji (wystarczy na nowo nadrobić) mam to samo - tylko linki w topowych płatnych katalogach, komentarzach - zadnych SWL... ruch znacznie niższy.

>> klik >>> https://blog.shpyo.net/326/aktualizacja-str...-do-google.html

Linkuj dalej, wróci - postaraj się o świeżą treść (dużo :P) - mój blog zaczął wracać po tym jak dodałem sporo nowej treści więc widać teraz częstoś aktualizacji jakieś znaczenie ma (przed pingwinem miałem miesiąc przerwy i żadnych zmian nie robiłem bo w szpitalu leżałem)

Dziękuję, nasza strona to duża baza ogłoszeń, teraz zmieniamy strukturę, linkowanie wewnętrzne i wtedy będziemy zajmować się dodawaniem nowych treści. Mi się wydaję, że to jednak filtr, ponieważ prawie wszystkie strony spadły i to nawet nie 30-50-100 pozycje (no chociaż to różnie), a w większości w ogóle wyleciały. ruchu na stronie prawie nie ma, więc klienci odchodzą:) Ale strony w indeksie są, więc to dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze to nie filtr a spadek pozycji (wystarczy na nowo nadrobić) mam to samo - tylko linki w topowych płatnych katalogach, komentarzach - zadnych SWL... ruch znacznie niższy.

>> klik >>> https://blog.shpyo.net/326/aktualizacja-str...-do-google.html

Linkuj dalej, wróci - postaraj się o świeżą treść (dużo :P) - mój blog zaczął wracać po tym jak dodałem sporo nowej treści więc widać teraz częstoś aktualizacji jakieś znaczenie ma (przed pingwinem miałem miesiąc przerwy i żadnych zmian nie robiłem bo w szpitalu leżałem)

Dziękuję, nasza strona to duża baza ogłoszeń, teraz zmieniamy strukturę, linkowanie wewnętrzne i wtedy będziemy zajmować się dodawaniem nowych treści. Mi się wydaję, że to jednak filtr, ponieważ prawie wszystkie strony spadły i to nawet nie 30-50-100 pozycje (no chociaż to różnie), a w większości w ogóle wyleciały. ruchu na stronie prawie nie ma, więc klienci odchodzą:) Ale strony w indeksie są, więc to dziwnie.

Miałem podobną sytuację, strona spadła, długi ogon ucieło, zrobiłem 301, pozmieniałem trochę treść i wróciło po 3 dniach na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie zaszkodzi kolejny 301? przecież jeden już jest =))

Zacznijmy od tego, ze to nie filtr a spadek pozycji (wystarczy na nowo nadrobić) mam to samo - tylko linki w topowych płatnych katalogach, komentarzach - zadnych SWL... ruch znacznie niższy.

>> klik >>> https://blog.shpyo.net/326/aktualizacja-str...-do-google.html

Linkuj dalej, wróci - postaraj się o świeżą treść (dużo :P) - mój blog zaczął wracać po tym jak dodałem sporo nowej treści więc widać teraz częstoś aktualizacji jakieś znaczenie ma (przed pingwinem miałem miesiąc przerwy i żadnych zmian nie robiłem bo w szpitalu leżałem)

Dziękuję, nasza strona to duża baza ogłoszeń, teraz zmieniamy strukturę, linkowanie wewnętrzne i wtedy będziemy zajmować się dodawaniem nowych treści. Mi się wydaję, że to jednak filtr, ponieważ prawie wszystkie strony spadły i to nawet nie 30-50-100 pozycje (no chociaż to różnie), a w większości w ogóle wyleciały. ruchu na stronie prawie nie ma, więc klienci odchodzą:) Ale strony w indeksie są, więc to dziwnie.

Miałem podobną sytuację, strona spadła, długi ogon ucieło, zrobiłem 301, pozmieniałem trochę treść i wróciło po 3 dniach na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie zaszkodzi kolejny 301? przecież jeden już jest =))

A czemu ma zaszkodzić jak i tak jest źle? Nie ma pozycji - nie ma ruchu. Specem nie jestem, rób jak uważasz, napisałem co mi pomogło po pingwinie. 301 zrobiłem po miesiącu choć linkowałem przez ten czas to pozycje były odległe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi domeny i czasu włożonego w sumienne zdobywanie dobrych linków - gdybym miał sobie coś do zarzucenia to pal licho. Nie będe kombinował z 301 - jak w końcu wrócą na dobrą pozycje to mocniejsze o jeszcze lepsze linki, którymi teraz linkuje, żeby strona wróciła.

Póki co na główne hasło z 4-7 na 20-40 :D

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi domeny i czasu włożonego w sumienne zdobywanie dobrych linków - gdybym miał sobie coś do zarzucenia to pal licho. Nie będe kombinował z 301 - jak w końcu wrócą na dobrą pozycje to mocniejsze o jeszcze lepsze linki, którymi teraz linkuje, żeby strona wróciła.

Póki co na główne hasło z 4-7 na 20-40 :)

Mi też było szkoda czasu włożonego w zdobywanie linków dlatego zrobiłem 301.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności