Skocz do zawartości

Indeksowanie wpisów - jakiś koszmar

infin1ty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyliście ostatnio jakieś problemy z indeksacją wpisów? Ja często działam zarówno na płatnych jak i bezpłatnych bazach katalogów - często ręcznie robionych. Grupy Kulfika, Neonexa i wielu znanych na tym forum.

W ciągu ostatnych tygodni zauważyłem niemiłą tendencję do dużych problemów z indeksacją wpisów. Też tak macie? Od 4 tygodni duża część wpisów do różnych katalogów indeksuje się bardzo słabo. Opingowane wielokrotnie (100-150 razy, po kilka pingów dziennie). Wszystkie wpisy z palca, minimum 450 znaków, sensowne, unikalne. Ostatnie analizy jakie zrobiłem pokazują, że na 200 dodanych wpisów po 2-3 tygodniach w indeksie wylądowało jedynie około 80. I są to wpisy do różnych płatnych katalogów (z różnych znanych na forum grup).

Jeszcze miesiąc-dwa temu nie było takich problemów. Dodatkowo zauważyłem również brzydką rzecz - niektóre strony, które ostatnio zacząłem mocno linkować zamiast rosnąć to systematycznie spadają lub stoją w miejscu. Przy tym samym linkowaniu część stron radzi sobie świetnie i rośnie pięknie, a część leci w dół lub stoi (trudność fraz bardzo zbliżona).

Nie jestem ekspertem i nawet nie staram się takiego zgrywać - po prostu podążam za zmianami w algorytmie i śledzę co siędzieje. Może ktoś o większej wiedzy o SEO coś podpowie?

PS. Wpisów nie podlinkowuje SWLami. Wcześniej prowadziłem mały test i skuteczność indeksacji podnosiła się o 5% maks i po miesiącu to co weszło dzięki SWL i tak wyleciało po wyłączeniu rotacyjnego.

Poszukuję dobrych precli - oferuję wysokiej jakości artykuły z wielu branż, pisane przez copywritera, bez mieszarki.

Czyli cos więcej niż ping z pojawiającym się i znikającym linkiem :yahoo:

A czy to będzie rumak, sb, czy inny patent, to już od Ciebie zależy.

Ja podstrony w seokach mam i w indeksie i z cache, a nawet jednego linka z rumcia czy sb nie pusciłem na to ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Czyli cos więcej niż ping z pojawiającym się i znikającym linkiem ;)

A czy to będzie rumak, sb, czy inny patent, to już od Ciebie zależy.

Ja podstrony w seokach mam i w indeksie i z cache, a nawet jednego linka z rumcia czy sb nie pusciłem na to ;)

A cóż to za tajemniczą metodę stosujesz, że bez dopalenia nadal masz świetną indeksację? :yahoo: W SEO nie jestem ekspertem, ale za dobrą radę mogę Ci naskrobać jakiś ładny szablon do SEOka.

Poszukuję dobrych precli - oferuję wysokiej jakości artykuły z wielu branż, pisane przez copywritera, bez mieszarki.

To nie jest tajemnica. Sam "organizuje/tworze/buduje" miejsca na linki, które prowadzą do wpisów tak długo jak katalog/precel/cokolwiek jest w indeksie :)

Edytowane przez zakręcony

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Powinieneś pingować tak co najmniej 200-300 w porywach do 400 razy,

normalnie kolejny hit sezonu w wykonaniu tego delikwenta, nie słuchaj jego.

1. Twórz kanały RSS lub proste strony przy pomocy GeneratorRSSHtml z linkami do wpisów, później te mini-strony podlinkuj najlepiej piramidalnie.

2. Podlinkowuj wpisy z różnych innych lokalizacji, komentarze, blogi,wikipedje, pliggi, fora, spolecznosciowki

3. Używaj z głowaą SWL do podlinkowania wpisów

Edytowane przez MaxPan

SWL, używany z głową to najlepsza i najszybsza metoda indeksacji różnych linków (czy to wpisy z seoków czy inne linki). Oczywiście, jeżeli ktoś dysponuje punktami bądź je kupuje. Ale ogólnie, widzę to po sobie, ale i kilka osób na PiO pisało, że wpisy w erze Pingwina indeksują się same błyskawicznie, sam niedawno dodawałem do katalogów neona i w większości wpisy same weszły do indeksu po paru dniach.

A co do użytkownika TRENS - zwyczajnie pomylił działy, miał napisać to w dowcipach - zdarza się, życie ;)

Edytowane przez Xemix

SWL = do kosza

Ja stosuję:

- standardowe pingowanie RPC (nie na jedno kopyto tylko z wariancją),

- pingowanie RSS (j/w),

- podlinkowanie wpisów na specjalnie przygotowanym do tego celu zapleczu.

Wpisy indeksują się w przeciągu 48h.

Sprawdzone i najlepsze, a SWL może tylko zaszkodzić w dłuższej perspektywie czasu. Jak ktoś myśli perspektywicznie zastanowi się ze dwa razy zanim użyje.

Domeny na sprzedaż - pod zaplecze SEO, strony PP, strony firmowe, sklepy internetowe.

Zapraszam również na podstronę z darmowymi narzędziami SEO >> https://techformator.pl/darmowe-narzedzia-seo/

Jeżeli jesteś zainteresowany publikacjami wpisów gościnnych, napisz do mnie @.

tak tak SWL to zło.....ale jak specjalista SEO tak mówi... ;), może wykupie sobie szkolenie może sie dowiem co jeszcze jest złem...

tak na marginesie slogan SWL = do kosza pojawia sie na tym forum od powstania e-weba, ile to lat upłynęło.... :D

Edytowane przez MaxPan

a SWL może tylko zaszkodzić w dłuższej perspektywie czasu.

ciekawi mnie tylko komu, właścicielu katalogu na którym jest wpis ,czy właścicielu strony docelowej do której linkuje ten wpis :D :D :D normalnie transformator ostatnio grzeje, i to mocno :D

Edytowane przez MaxPan