Skocz do zawartości

Program Interwencja (Polsat) - pozycjonowanie


DamianL

Rekomendowane odpowiedzi

Wy z tym kodeksem SEO na serio? :D Jakie będą warunki przystąpienia? Egzamin ustny? Pisemny? Praca i prezentacja? Miesięczny wkład w wysokości XX złotych? Na co się pieniądze rozdysponuje? Kto tym będzie rządził?

Luźna umowa, która zrzesza firmy (+freelancerów?) które mają uczciwe i rzetelne podejście do klienta. Jakiś baner na firmówce do strony "stowarzyszenia", oczywiście pozostaje kwestia weryfikacji czy dana firma się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Luźna umowa, która zrzesza firmy (+freelancerów?) które mają uczciwe i rzetelne podejście do klienta. Jakiś baner na firmówce do strony "stowarzyszenia", oczywiście pozostaje kwestia weryfikacji czy dana firma się nadaje.

Tak jak już wcześniej pisałem, taki kodeks czy stowarzyszenie miałoby sens jedynie, gdy miałoby dużą kasę na potężną kampanię uświadamiającą w mediach typu Tvp, Polsat, TVN i prasie. Co ci da baner na stronie czy lista firm? Pełno jest tego typu stron - Rzetelna Firma, itp. i co z tego wynika?

Kasę oczywiście można zdobyć, ale kto ma na tyle ochoty, samozaparcia i dużo wolnego czasu żeby się podjąć?

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rada etyki branży Reklamowe, Rady Etyczne dlalekarzy proponuje powołać organizacje rozliczającą firmę SEO (Sorry mam kaca po soku i dopiero wstałem)

Temat KxO kończę, co nie zmienia faktu że wiele kont w wielu serwisach dzierżawie, a tutaj mam 2 konta tylko dlatego że na pierwsze nie mogę się zalogować bez żadnej kary (ot wina forum i skryptu)

Tak jak pisałem znam osobę z GL która daje na ten projekt licencje na DLE + odpowiednie dodaki, ja daje serwer i wszyscy są zadowoleni ;)

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "niemożności zagwarantowania określonego miejsca". Zagwarantować, a utrzymać to dwie różne rzeczy, ale jedno drugiego nie wyklucza.

[...]

Goście w komisach z telefonami też kręcą ile wlezie - nikt ich za to nie piętnuje, nawet jak się potem okaże że ich naciągnął. Za ładne słówka zamykać nie wolno.

Ale może to taka walka o klienta, nie wiem.

o gwarancjach już mi się nie chce gadać widać teraz na wszystko jest gwarancja możliwa a w szczególności na brak logiki ;)

niestety nie znam się na komórkach , natomiast wiem, że jak sprzedadzą mi telefon z bezużytecznymi i nie działającymi funkcjami to wymieniają mi go biegiem od ręki ....

Ja rozumiem i wiem, że większości nie jest na rękę ujawnianie "przekrętów" w branży ;) kasiora za nic nie robienie nęci ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nikt nie jest. Chciałbym poznać medium, które stwierdzi że jestem super i mogę nosić na sobie znamię SEO wojowników czystej krwi z wypalonym symbolem "nie oszukuję klienta". Co do wpisowego - tylko jak zostanie przekazane na szczytny cel (jakieś fundacje? SEO dla dzieciaków czy coś).

A to nie zmienia faktu, że każda firma dołączy. A chyba nieładnie jak ktoś będzie wytykał paluszkiem "ej nie, jestem Pan X i nie podoba mi się twoja firma więc nie możesz się bawić z nami". To spowoduje, że będą pytania "a czego nie? A za co?" zamiast "Wow, szczytnie - możecie powiedzieć coś więcej?".

@Beerbant:

Obrażasz wszystkich tych, którzy działają prawidłowo i inaczej niż Ty ;)

Jeżeli umawiam się z klientem na frazę oraz płatność za efekt który określam na podstawie oczekiwań klienta to nie widzę w tym nic złego. Jeżeli klient mówi "o tak, te frazy mi odpowiadają, ale płacę za 1-3" to nie wiem gdzie masz przesłankę do obijania się. Wiem, że masz innych klientów bo działasz nieco inaczej, ale uwierz mi - nie robi się źle jeżeli umawiasz się za płatność od efektu, gdzie efektem jest wprowadzenie i utrzymanie pozycji. Ja też lubię pozytywny Hype wokół stron, ale niekiedy nie o to chodzi.

Odnośnie telefonów: skoro nie znasz się na telefonach to nie wiesz które są bezużyteczne. A jeżeli wmówisz typowi że są bezużyteczne to albo on jest młot albo Ty masz postrzeganie świata inne niż wszyscy. Co jest całkowicie wskazane i cenione przez wszystkich - świat jest ciekawszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant:

Obrażasz wszystkich tych, którzy działają prawidłowo i inaczej niż Ty ;)

Jeżeli umawiam się z klientem na frazę oraz płatność za efekt który określam na podstawie oczekiwań klienta to nie widzę w tym nic złego. Jeżeli klient mówi "o tak, te frazy mi odpowiadają, ale płacę za 1-3" to nie wiem gdzie masz przesłankę do obijania się. Wiem, że masz innych klientów bo działasz nieco inaczej, ale uwierz mi - nie robi się źle jeżeli umawiasz się za płatność od efektu, gdzie efektem jest wprowadzenie i utrzymanie pozycji. Ja też lubię pozytywny Hype wokół stron, ale niekiedy nie o to chodzi.

Odnośnie telefonów: skoro nie znasz się na telefonach to nie wiesz które są bezużyteczne. A jeżeli wmówisz typowi że są bezużyteczne to albo on jest młot albo Ty masz postrzeganie świata inne niż wszyscy. Co jest całkowicie wskazane i cenione przez wszystkich - świat jest ciekawszy ;)

Sorki ale sam siebie obrażasz nie potrafiąc zrozumieć prostej rzeczy , tak więc na przykładach postaram się aby dotarło

dla mnie osobiście możesz kroić klienta nawet i pierdylard złotych pod małym warunkiem - że jest z tego zadowolony i nie ma pretensji (wtedy nawet będziesz dla mnie na miare wzorca sevre..), natomiast jak chcesz go kroić za nieprzydatne dla niego frazy dobrane tak abyś Ty na tym zarabiał i czyścił klientowi kieszeń to ......

Poza tym co to znaczy "prawidłowe działanie"

prawidłowe działanie dla Ciebie to dobór fraz nic nie przynoszących klientowi oprócz kosztów ?? Z zerową / znikoma odwiedzalnością ?? Wciskanie ciemnot o zgodności z wytycznymi google a w rzeczywistoście napierd*** rumakami, blastami , SWLami ??? Żerowanie na jego niewiedzy w celu wyciągnięcia jak największej kasy ???

Chyba, że to co powyżej dla Ciebie to "prawidłowe działanie" to wtedy dalsza dyskusja jest zbędna ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn, mapka w Battlefield mi się ładuje, a tu mi posta dałeś żebym miał co odbijać ;)

Wiesz, od kilku(nastu) postów zarzucasz wszystkim, że rozliczanie się za efekt, gdzie efekt to określona pozycja (przedział pozycji) dla danej frazy jest bee i oszukuje klienta. Zakładasz także, że jeżeli ktoś się w ten sposób rozlicza to jest głupi* albo robi z klienta głupka. Nie bierzesz pod uwagę tego, że poświęca się klientowi czas na dobór fraz, które coś dadzą. Dlatego uważam, że czasami dopuszczasz się daleko idących uogólnień które najpewniej zrodziły to nieporozumienie. Nie stawiaj mnie pod kreską bo jak kroić to kroić tak żebym i ja miał czyste sumienie i coś do roboty, a także klient mógł zmienić za jakiś czas auto na nowsze ;)

Najlepiej to się nie odzywać widzę. Zero promocji, zero zniżek, zero wszystkiego ;)

*może być głupi jeżeli źle wyceni/oceni daną frazę.

No cóż, trzeba zmienić trend w którym SEO=pierwsze miejsce bez względu na wszystko inne. Szkoda, że dopiero teraz kiedy wszystkim się to z tym kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie tłumaczę dobrze albo to drugie ...

Wiesz, od kilku(nastu) postów zarzucasz wszystkim, że rozliczanie się za efekt, gdzie efekt to określona pozycja (przedział pozycji) dla danej frazy jest bee i oszukuje klienta

Proszę mi pokazać gdzie ? A na przyszłość proszę nie interpretować błędnie i nie wprowadzać w błąd innych .... Starałem sie pisać wyraźnie że chodzi mi tylko i wyłącznie o specjalnie źle dobrane frazy oraz o wprowadzanie klienta w błąd ....

Cała rzecz rozbija się tylko i wyłącznie o jedną kwestię wykorzystywanie niewiedzy klienta aby go "przetrzepać" ...... Sorki ale jaśniej już nie można.

Wgłebianie się w szczegóły i szczegóły szczegółów prowadzi jedynie do rozmycia tematu. Do tego dążysz ???

Dla mnie możesz się nawet rozliczać od puszczenia bąka , warunek - twój bąk ma mieć uzasadnienie w usłudze ;)

Robisz promocje ? zrób ja w sposób czytelny

nie potrafisz dobrać fraz ? - pozostań przy puszczaniu bąków ...

W mojej opinii im dłużej będzie środowisko przyzwalać na kantowanie klientów , wymyslanie lipnych promocji, itp itd ergo zazwalać na amatorszczyznę tym później zacznie sie zarabiać za to godziwe pieniądze ....

Na tym chyba zależy aby zarabiać więcej na zasadach win-win albo się na tym nie znam.

Podniesienie jakości usług zawsze skutkuje wzrostem cen i zainteresowania usługą ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, od kilku(nastu) postów zarzucasz wszystkim, że rozliczanie się za efekt, gdzie efekt to określona pozycja (przedział pozycji) dla danej frazy jest bee i oszukuje klienta. Zakładasz także, że jeżeli ktoś się w ten sposób rozlicza to jest głupi* albo robi z klienta głupka.

Mam wrażenie, że masz kłopoty ze zrozumieniem słowa pisanego, battlefield chyba będzie lepszym wyborem...

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... taki kodeks czy stowarzyszenie miałoby sens jedynie, gdy miałoby dużą kasę na potężną kampanię uświadamiającą w mediach typu Tvp, Polsat, TVN i prasie. Co ci da baner na stronie czy lista firm? Pełno jest tego typu stron - Rzetelna Firma, itp. i co z tego wynika?

Kasę oczywiście można zdobyć, ale kto ma na tyle ochoty, samozaparcia i dużo wolnego czasu żeby się podjąć?

Z przykrością stwierdzam, że się w pełni zgadzam z Twoją wypowiedzią. Oni jednak tego nie rozumieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylicie :unsure: ale więcej nic nie napisze, wszystko w swoim czasie .... No i aby było jasne kasa będzie wchodziła w gre ale bedzie przeznaczona tylko i wyłącznie w całości dla fundacji Pani Dymnej ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że tutaj sugerują w reportarzu nie prawdę, albo nie do końca prawdę, np. pozycjonowanie nic nie daje, nie ma co inwestować.. Jak się pozycjonował na frazę skarpetki z honolulu to nie dziwie się ze nie sprzedał ani jednej pary mimo że był w top1.

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak można wymagać znajomości tematu SEO od pismaka skoro większość firm pozycjonujących wciska kit swoim klientom aż sie kurzy ??

Trzeba sie deczko klepnąć we własną pierś co ? :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności