Jump to content
piotrek

Mapy XML dla qlWeb

Recommended Posts

Katalog główny - ten, do którego będą tworzone mapy czy też public_html?

moim zdaniem katalog główny to właśnie public_html. musisz wiedzieć że nie można plików map przechowywać byle gdzie, Google wyraźnie mówi o lokalizacji plików w zalezności od struktury URLi - przeczytaj uważnie rozdział Location of Sitemap Files

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Ok, dzięki za info i wszelką pomoc, teraz wiem dlaczego wszyscy na PiO chwalą Piotrka.:D

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

u mnie wyglada to tak:

skrypt działa poprawnie na qlwebie o objętości 3k wpisów pod warunkiem że mapy będą generowane do katalogu głównego public_html

przy próbie umieszczenia ich w przykładowym folderze /mapy

$sciezka = "/home/login/public_html/mapy/";

istotnie zostają one tam umieszczone jednak wystąpiły następujące błędy:

1. index.xml w ścieżkach do plików kategorie-0.xml, podkategorie-0.xml oraz wpisy-0.xml wskazuje na katalog główny konta, nie na folder do którego wygenerowano mapy

2. podobnie linki do powyższych plików map w panelu

ogólnie piotrek świetna robota ;):)

respect.gifgoogle.gif

pod warunkiem że mapy będą generowane do katalogu głównego public_html

Prawie na każdym kroku to właśnie podkreślam, trzymajcie mapy w katalogach głównych. Tylko w specyficznych warunkach mapy zapisuje się gdzie indziej. Mówi o tym help google

przy próbie umieszczenia ich w przykładowym folderze /mapy

To właśnie te specyficzne warunki - w takim przypadku wsystkie Twoje linki umieszczone w tych właśnie mapach musiałyby mieć postać

http://twojadomena.pl/mapy/jakasstrona/cos/cos

po prostu nie możesz w takiej mapie trzymać linków które nie zawierają /mapy/

Mi z kolei pokazuje takie komunikaty przy tworzeniu map:

Warning: Division by zero in /srv/www/htdocs/html/katalog/adm/gsmaster_qlweb.php on line 247 <- tych jest kilkaset

I na końcu:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/www/htdocs/html/katalog/adm/gsmaster_qlweb.php:247) in /srv/www/htdocs/html/katalog/adm/gsmaster_qlweb.php on line 345

Mam najnowszą wersję QlWeb'a. Były tam jakieś zmieny w ogólnym działaniu skryptu i zmiany w strukturze bazy danych. Chociaż skrypt Piotrka łączy się z bazą poprawnie, przynajmniej jeśli chodzi o zliczenie ilości kategorii i wpisów.

Obecnie w vars.php znajduje się tylko info co do MySQL, konfig dla debugowania, sortowania i czcionki. Wszystko pozostałe przeniesiono do params.php a parametry pobierane są z bazy danych.

EDIT:

po ręcznym dodaniu $ilosc_wpisow_na_stronie skrypt działa, jednak chyba brakuje mu kolejnych parametrów, który były w vars.php - ponieważ nie radzi sobie z generowaniem linków z mod_rewrite

Po ręcznym dodaniu do vars.php linijki $mod_rewrite = TRUE; generuje takie linki:

Linki kategorii wyglądają tak: -X.html - gdzie X to kolejne liczby

Podkategorie: -X-Y.html

Wpisy: -X.html

Lub to wina zmienionej struktury bazy.

Edited by OSM

OSM, niewiele Ci mogę pomóc bo nie śledzę zmian w qlwebie, może zamiast męczyć się z tym skryptem spróbuj map w locie: http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=16370 :) albo załóż skrypt katalogu otwarty.pl mini - masz tam wbudowany gotowy system generowania map

Piotrze, a może masz gdzieś pod ręką starą wersję pliku vars.php

Dodałbym brakujące elementy i może coś by to zmieniło

zaledwie kilka zmiennych będzie Ci potrzebne, ale na wszelki wypadek masz całą zawarotść vars.php z tej wersji do której budowałem gsmastera

<?php

//konfiguracja dostępu do bazy //

$host = 'host';
$user = 'dbuser';
$haslo = 'dbpass'; 
$baza = 'dbname';

// Konfiguracja katalogu: //

$g_token_obrazkowy = false; //  true - autoryzacja za pomocą obrazka, 
$g_filtruj = true;		 //  true - wpisy są filtrowane, zabronione słowa prosze wpisać do pliku filtr.txt

//// *********  jesli $g_token_obrazkowy = true; wtedy te czcionki trzeba skopiować do katalogu ze skryptem, w czcionki nalezy zaopatrzyć się samemu ***************** ///
$czcionki= array('times.ttf','arial.ttf'); // można dodać więcej czcionek i WAŻNE!!: wszystkie czcionki należy skopiować do katalogu ze skryptem, czcionki można znaleśc np w c:\winnt\fonts

$mymeilx = "twój@email.pl";
$stronax = "http://TWOJA-strona.pl";
$nazwax = "Tytuł strony (anchor)";

$wysylac = false; // TRUE- wysyła na e-mail wiadomosc o dodawaniu strony; FALSE - nie wysyła
$moderacja = true; // TRUE- wpisy moderowane, FALSE - bez moderacji;
$ilosc_wpisow_na_stronie = 10; // ilosc wpisow na stronie:)
$mod_rewrite = true; //   TRUE załączony mod rewrite, FALSE wyłączony
$pokaz_dod = true;	 // Pokazanie linku "dodaj podkategorie" jeśli ustawimy na false trzeba też usunąć link z szablony/kategoria.tpl.php (linia 19)
$pokaz_ilosci = true;  // pokazuje ilośc podkategorii obok nazwy kategorri oraz iloścc wpisów obok nazwy podkategorii, wyłączenie tego (false) znacznie optymalizuje kod
$pokaz_page_rank = false; // pokazuje pagerank strony
$g_max_podkateg = false;   // maksymalna ilośc podkategorii w jakiej moze być wpis, jesli ustawiony na false wtedy wpis moze być w dowolnej ilośći podkategorii

// mozliwe sortowanie wg: 'data_dod' 'czas_dod' 'pr' 'id' 'tytul' 'url'
$g_sortowanie_1 = 'data_dod';
$g_typ_sortowania_1 = 'DESC'; // DESC - malejąco, ASC - rosnąco
$g_sortowanie_2 = 'id'; 
$g_typ_sortowania_2 = 'ASC';

$g_przedrostek = '';   /// przedrostek do tabeli 

$g_anty_spam = 'urlitd';   // to już nie ważne, prosze zostawić tak jak jest
///// Koniec konfiguracji ///////

/// dla bardziej wtajemniczonych:) to służy do konfiguracji
/// mod rewrite, po zmianie tych nazw należy wygenerować nowe reguły, automatycznie robi to plik mod_rewrite.php
//// a nowe reguły są zapisywane do pliku htaccess.txt w katalogu OPT (trzeba go utworzyć i nadać mu prawa 777), nastepnie należy ten plik przekopiować do głównego i zmienić nazwe na .htaccess

$mod_wpis = 'wpis';	
$mod_podkat = 'podkat';
$mod_info = 'info';
$mod_strona = 'strona';
$mod_kategoria = 'kategoria';
///////////////////////////////

$g_debug = false; // w trybie debug wyświetlane sa błedy oraz czas ładowania i ilośc zapytań do bazy

?>

Dzięki Piotr

Więc teraz informacja dla tych, którzy zaktualizują qlWeb'a do obecnej wersji 2.8.4:

Po instalacji edytujemy plik vars.php dodając do niego 7 wpisów:

$ilosc_wpisow_na_stronie = XX; // zamiast XX wstawiamy liczbę
$mod_rewrite = TRUE; // tylko w przypadku, gdy korzystamy z mod_rewrite, FALSE gdy nie korzystamy
$mod_wpis = 'wpis';	
$mod_podkat = 'podkat';
$mod_info = 'info';
$mod_strona = 'strona';
$mod_kategoria = 'kategoria';

i tyle.

Edited by OSM

Wyciagam dosc stary temat, ale mecze sie troche juz tym i licze ze pomozecie ;)

Otoz wszystko dziala ok, mapy sie tworza, ale "omijaja" mod_rewrite. Tworza sie pliki xml typu http://katalog.quatronet.pl/gsmaster_qlweb_kategorie-0.xml gdzie wlasnie mod_rewrite jest pominiety ;)

Moze wiesz jak temu zaradzic?

Co prawda przy tworzeniu map mam Warning: Division by zero in /home/cvsystem/public_html/katalog/adm/gsmaster_qlweb.php on line 250 ale mapy sa tworzone OK z wyjatkiem wlasnie pominiecia mod_rewrite

Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki

//EDIT:

dobra zapomnijmy o sprawie... OSM podal rozwiazanie do nowszych qlWebow - slepy bylem :P

Edited by beny

Pozdrawiam

BENY

poszukujesz luksusowego apartamentu wejdz na apartamenty Kraków

Witajcie.

Mam problem ze skryptem do map (GSMaster) - po ściągnięciu kilkukrotnym każdy plik zip ma błąd.

Stąd moja prośba, czy ktoś mógłby mi podać alternatywny adres do ściągnięcia plików (do qlweba, phpbb przede wszystkim i reszty też) bo z http://mapy.stron.pl/gsmaster_index.php nie mogę ściągnąć pliku bez błędu.

z góry dziękuję.

Maciek

Agencja Interaktywna Kraków .

Polecam maszyny budowlane, jeśli potrzebujesz zagęszczarki.

ja zrezygnowałem z tego sposobu.

ściągnąłem programik pod windowsa robiący mapy - strasznie wolno mu to idzie jak chodzi o wielką witrynę, ale qlweba nawet mi zaindeksował i automatycznie wysłał na ftp.

Agencja Interaktywna Kraków .

Polecam maszyny budowlane, jeśli potrzebujesz zagęszczarki.