Skocz do zawartości

Skierowania w AdSense


J@sió

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam, czy owe "Skierowania" w programie AdSense maja jakiś sens. Czy komuś z Was zdażyło się, że ktoś z Waszej strony wszedł na Google AdSense i zapisał się albo ściagnął FireFoxa? Mnie się wydaje, że przeciętny Kowalski lub Smith nie jest tym raczej zainteresowany. A jesli już nawet z ciekawości tam wejdzie, to szybko ucieknie, bo stron nie robi, a Explodera nie zamieni na FF, bo to za dużo zachodu.

Jak to jest "w praniu"? Jeszcze nie mam żadnych statystyk na tym polu, więc pytam doświadczonych.

zamki polskie, pałace i dwory obronne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zarobek raczej marny. Możesz dorobić pare groszy dodatkowo. Ale, sam się zastanawiam, czy jest sens marnować miejsce. Może są osoby, którym idzie -- lepiej.

pzdr.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie dawałem tych reklam

1. Jestem fanem Opery !!!

2. Szkoda mi miejsca dla marnych 30 groszy

3. Polecanie nowych użytkowników - zanim ktoś początkujący uzbiera 100$ to minie pół roku także jest to bardzo dalekosiężny i niestety jednorazowy zarobek (jakby był jakiś wieczysty procent bym się zastanowił)

Polskie Szlaki.pl - społecznościowy portal wycieczek po Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że przeciętny Kowalski lub Smith nie jest tym raczej zainteresowany

Zależy też gdzie dajesz te skierowania. Np. na PiO jest znacznie większa szansa, że ktoś czytając forum się zarejestruje w adsensie ale moim zdaniem firefoxa już znacznie mniejsza bo jednak w znacznej większości na to forum wchodzą ludzie którzy jednak mają jakieś obeznanie i nie korzystają z IE tylko z alternatywnych przeglądarek i są do nich przyzwyczajeni. A jak robisz jakąś strone dla "amatorów" (no chociaż czasami mogą przyjść ludzie "obeznani" :D) - np. formatowanie dysku - tu jak umieszcisz banner "przeglądaj internet szybciej. Pobierz firefoxa" jest znacznie większa szansa, że ktoś się skusi - bo w końcu szybszy internet :hello: ? A z kolei na zarejestrowanie się w adsensie nie masz co liczyć.

Ja na takiej jednej stronie właśnie bardziej dla amatorów w ciągu kilkunastu dni mam kilka pobrań firefoxa - wprawdzie jest to kilkadziesiąt centów ale zawsze coś.

Systemy Wymiany Linków - Zdobądź więcej linków przy pomocy systemów automatycznej wymiany linków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja traktuje jako dodatkowy zarobek, a poniewaz nie zauwazylem by po dodaniu banerka lisa spadla klikalnosc w moje reklamy to zostawiam. Zawsze dodatkowy zysk, tym bardziej mialem juz kilka rejestracji za 1$(chociaz wiekszosc to te marne10c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak z 3 tys uniq dziennie przez ponad miesiac zarejestrowala sie w adsence jedna osoba czy duzo nie wiem zobaczymy co bedzie dalej a co do firefoxa sciagniec marnie 3 gora 5 dziennie no czasmi sie trafi 1 $ ale to bardzo rzadko

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze to tak: za miesiac grudzien polecenia do FF-a stanowily okolo 3% mojego przychodu.

jednoczesnie "normalne" reklamy wyswietlane TYLKO pod FF-em na tym samym miejscu i dla tego samego rozmiaru reklam, daly okolo 6% ogolnego przychodu.

wniosek: mimo, iz zalezy mi na rozprzestrzenianiu sie FF-a, od lutego zdejmuje te polecenia...

Fabryka Spamu - mój SEO-blog

Polecam prosty CMS - PikoCMS do stawiania zaplecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak dla mnie oba skierowania mają sens.

Np. skierowanie do FF na stronach gdzie jest przeciętny uzytkownik. I może nie jest to duzo ale w grudniu to były tylko 20 browców, a mam je tylko w pewnej części serwisu

Skierowanie do Adsense na stronach o tematycy ogólne itp raczej niekoniecznie coś daje, ale na stronach związanych z marketingiem, informtyką itp itd tak mam przez ostatnie dwa miesiące 4 rejestracje. Wiec czemu nie mieć a nie miec, chociaz uwazam że lepiej by było jakbym dostawała np 2 % od wygenerowanych dochodów gostka, tak długo jak on zarabia ja zarabiam. POnieważ te 100 $ jeden z nich wygenereował w ciągu mieisiaca.

Wiec podobnie jak z Adsense ważne jest gdze sie umieszcza te reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdjąć :) Zdjąłem skierowania dwa dni temu, dziś patrzę nma statystyki kliknięć "0", a rejestracjie "1". To jest coś...

Więc już ktoś "zrozumiał" jak google to nalicza?

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym aż taki szybki, w zalecaniu zdejmowania bannerów polecających.Wydaje mi się, że nadal nie wiemy, w którym dokładnie momencie jest naliczna premia.

Jeżeli kasa zostaje naliczna np. przy zainstalowaniu, to możliwe, że osoba ściągnęła FF, ale nie zainstalowała go wcześniej, w związku z czym pieniądze dostajesz właśnie teraz.

pzdr.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecanie nowych użytkowników - zanim ktoś początkujący uzbiera 100$ to minie pół roku także jest to bardzo dalekosiężny i niestety jednorazowy zarobek (jakby był jakiś wieczysty procent bym się zastanowił)

Podniosę nieco wątek:

- od jakiegoś czasu widzę zapis o konieczności wygenerowania przez poleconego owych 100$ w ciągu 90 dni!

Nie pamiętam aby było to wcześniej, nikt również nie wspomina o tym tutaj w dyskusji - jak mniemam - niedawna więc zmiana - oczywiście niekorzystna...

Co ciekawe - w dniu wczorajszym nabiło mi po raz pierwszy własnie 100 $.

I tu moje pytanie - czy jest szansa podejrzeć ogólną ilość poleconych osób (i FireFox i AdSense) ?

- czy widać jakie serwisy prowadzą ? (Adsense)

- czy można wychwycić który z nich osiągnął pierwsze minimum (za którego google nas nagrodziło)?

Ja grzebię w opcjach, jednak żednych statystyk nie ma. Ogólnie pod tym kątem bardzo ubogo.

Jeśli interesujesz się Premiership, nie możesz odpuścić Chelsea Londyn to polski serwis o Chelsea. Fan sportu chętnie usłyszy coś o Formule 1 gdzie jeździ nasz Robert Kubica . Dodatkowo warto pobawić się tematyką Praca w internecie - to akurat największy z serwisów o zarabianiu. Zerknij i podlicz nasze dowody wypłat - nadal sądzisz że nie warto ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności