Jump to content
Wilk

Jakieś tąpnięcie na domenach regionalnych?

Recommended Posts

Z 11.10 na 12.10 zaobserwowałem coś w rodzaju tąpnięcia na kilku rożnych domenach, pozycjonowanych bardzo rożnymi metodami. Po prostu z dnia na dzień pozycje zniknęły z top100 - dla wszystkich fraz. Niektóre zoptymalizowane, inne nie, tekst unikalna jedynym elementem wspólnym było w zasadzie to, że wszystkie z tych domen byly na domenach regionalnych (różnych miast). Oczywiście masę innych regionalnych pozostało na miejscach. Mieliście coś takiego w ostatnich dniach?

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Tak, na jednej regionalnej filtr minus 50 pozycji. Widać google walcząc ze spamem już tnie co popadnie.

Edited by Jastrzab

Tak. Zastanawiałem się czy tylko u mnie taka zmiana byłą widoczna. Jak widać większy update.

U mnie poleciało w filtr kilka regionalek - ale nie na wszystkie frazy, tylko wybrane. Dziwna sprawa.

Mieliscie na waszych regionalnych domenkach słowo związane z miastem?

I czy tylko fyltry czy banany tez?

Edited by jehowy

Kody -25% na hosting w biznes-host.pl

@mcmagik ~ maszyna jest tak głupia, jak jej użytkownik

U mnie tylko filtry, za to solidne. Frazy i takie i takie. Np. jedna domena z frazami kompletnie niszowymi (nazwy jakiś specjalistycznych części), a inna z frazami konkurencyjnymi (sama domena wieloletnia). Dodam, że w moim przypadku to nie były zaplecza, a strony klientów.

Darmowe programy

Panowie, zasadnicze pytanie: czy to byly domeny na regionalkach nie-NASK-owych? mam na mysli np poznan.pl, krakow.pl, wroc.pl

bo mnie polecialy tylko takie i nie byly to bynajmniej zapleczowki, a strony klientow. ba! konkurencja na takich "domenach" tez oberwala.

ktos w g. chyba wcisnal jeden przycisk za duzo...

Fabryka Spamu - mój SEO-blog

Polecam prosty CMS - PikoCMS do stawiania zaplecza.

@Mendax

U mnie by się zgadzało. Przy czym np. w przypadku krakow.pl są domeny, które oberwały, ale są i takie, które są nietknięte.

EDIT: Już widzę przypadek należący do NASKu, a też dotkniety problemem: zgora.pl

Edited by Wilk

Darmowe programy

Google wzięło się za regionalki, pewnie wartościowym stronom też oberwało rykoszetem. ak strona wartościowa to wniosek o ponowne rozpatrzenie powinien zadziałać - jednak warto poczekać jeszcze kilka dni ...

Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

A czy nie jest przypadkiem tak ze podane domeny byly na seo hostingach w towarzystwie innych zapleczowek ?

Google tnie strasznie teraz tego typu hostingi bo ktos doszedl do wniosku ze 99% domen na nich to spam.

To ze glownie leca regionalki mozna tlumaczyc tym iz sa najtansze i do dzialalnosci seo najczesciej kupowane.

raczej nie tędy droga, bo poleciało by też sporo innych, a poleciały tylko regionalne domeny i to nie tylko zaplecze ale strony firmowe, których właściciele albo informatycy nie poją w większości przypadków pojęcia o istnieniu hostingów seo

SBart.pl - dziennikarstwo obywatelskie i artykuły SEO oraz katalog stron