Skocz do zawartości

[startup] Catkatalog - skrypt katalogu stron www, nowy skrypt


SEOstuff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

logo_04.png

Przedstawiam nowy skrypt katalogu stron internetowych CATKATALOG. Skrypt ten powstał już kilka miesięcy temu, obecnie przeszedł spore aktualizację, a dzisiaj właśnie została ukończona już ostateczna wersja, zostały poprawione wszelkie błędy zgłoszone przez użytkowników, propozycje zmian.

Skrypt katalogu CATKATALOG to funkcjonalny, a zarazem prosty skrypt na stworzenie katalogu stron. Główną jego zaletą jest to, że jest tani.

Lista najważniejszych funkcji w skrypcie CATKATALOG:

*PROSTA INSTALACJA PRZEZ PRZEGLĄDARKĘ

- wgrywamy pliki na serwer, odpalamy install.php (www.mojadomena.pl/install.php), uzupełniamy formularz i gotowe

*SZYBKIE DODAWANIE KATEGORII GŁÓWNYCH I PODKATEGORII

- w zakładce kategorie, mamy do wyboru masowe dodawanie kategorii oraz masowe dodawanie podkategorii. Wszystko odbywa się bardzo szybko, w zakładce masowe dodawanie kategorii dodajemy w szybki sposób kategorie główne, w zakładce masowe dodawanie podkategorii możemy dodać podkategorie z pliku .txt co jeszcze bardziej ułatwia dodawanie podkategorii.

*MOŻLIWOŚĆ DODAWANIA WPISÓW PŁATNYCH ORAZ DARMOWYCH

- w katalogu możemy dodawać zarówno wpisy darmowe oraz płatne, jak i tylko wpisy płatne. Aby ustawić możliwość dodawania wpisów tylko płatnych - zrobimy to w zakładce płatności -> włącz tylko wpisy płatne

*MOŻLIWOŚĆ DODAWANIA WŁASNYCH KODÓW NP. MULTIKODÓW

- możemy je dodawać pojedyńczo, jak i wgrywasz z pliku .txt - w bardzo szybki sposób. Zrobimy to w zakładce płatności -> kody dostępu

*ZINTEGROWANY SYSTEM PŁATNOŚCI INTERNETOWYCH DOTPAY

- w szybki sposób dodamy płatności do naszego katalogu, w zakładce płatności -> płatności online podajemy nasz ID w dotpay, oraz cenę wpisu, w zakładce płatności -> sms podajemy numer na który należy wysłać sms oraz treść i jego cenę.

*KANAŁ RSS Z NAJNOWSZYMI WPISAMI

- w katalogu znajduje się kanał RSS z najnowszymi wpisami. Jednak do jego działania wymagany jest cron. Najlepiej w directadminie, jeśli posiadamy takowy ustalamy jak często kanał ma się "odświeżać"

*MAPA KATALOGU

- podobnie jak z kanałem RSS do działania potrzebny jest cron, w zależności jak często chcemy by sitemap się aktualizowało - ustalamy to w directadminie w cronjob.

*MOŻLIWOŚĆ BLOKOWANIA ADRESU IP, WWW, EMAIL

- pozwala to na blokowanie użytkowników stale dodających strony nie przestrzegając regulaminu naszego katalogu. Dzięki takiej opcji możemy zaoszczędzić sporo czasu, nie marnując go na przeglądanie wpisów, które nie są wartościowe i łamią nagminnie regulamin.

*MOŻLIWOŚĆ DODAWANIA WŁASNYCH REKLAM

- w katalogu w 3 miejscach jest możliwość zamieszczenia własnych reklam przez panel administratora. 1 miejsce to miejsce zaraz nad wpisami, tuż pod top'em, 2 miejsce to prawa strona katalogu nad losowymi wpisami, 3 miejsce to reklama w treści wpisu zaraz pod parametrami dodanej strony. Aby zmienić reklamy wystarczy wejść w zakładkę ustawienia -> reklamy w katalogu.

*SZYBKA MODERACJA WPISÓW

- w panelu administratora w 1 miejscu przeglądamy listę wpisów, które należy zmoderować. Dzięki szybkiej opcji zaznaczenia kilku wpisów, możemy w szybkim czasie je wszystkie zmoderować.

*ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMEM - PYTANIA I ODPOWIEDZI

- w panelu administracyjnym mamy możliwość dodawania własnych pytań oraz odpowiedzi do nich w celu zapobiegnięcia pojawienia się niechcianego spamu w naszym katalogu - zakładka ustawienia -> pytania i odpowiedzi

*MINIATURY WPISÓW

- możemy w panelu administracyjnym w szybki sposób zmienić dostawcę miniatur na jaki tylko chcemy. Wpisujemy adres URL po czym zatwierdzamy tą czynność.

Zakładka ustawienia -> miniaturki wpisów

*LICZNIK WEJŚĆ ROBOTÓW

- znajdziemy go zarówno na stronie głównej jak i każdej podstronie z dodanym wpisem.

*TAGI W KATALOGU

- tagi w katalogu generowane są na podstawie dodanych słów kluczowych przy wpisach.

*USTAWIENIA ZAKAZANYCH SŁÓW

- w zakładce bany i zakazane słowa -> zakazane słowa możemy ustalić jakich słów nie chcemy w naszym katalogu. Wpisujemy takie słowa, po czym podczas dodawania strony do katalogu nie będzie można dodać wpisu, jeśli opis, tytuł, słowa kluczowe zawierają takie słowo dodane do listy zakazanych.

*SZYBKA EDYCJA PODSTRON W PANELU

- w panelu administracyjnym możemy w szybki sposób edytować podstrony. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu, bo nie trzeba grzebać w kodzie by zmienić np. treść regulaminu czy podstrony informacyjnej.

*EDYCJA MENU SIDEBAR

- w panelu administracyjnym jest również możliwość edycji menu znajdującego się z prawej strony. Możemy dodawać własne linki, linki przyjaciół itp. Zakładka wygląd -> menu

*EDYCJA PLIKU CSS

- w szybki sposób możemy edytować plik CSS w panelu administracyjnym, w zakładce wygląd -> CSS

*SZYBKA ZMIANA SZABLONU

- możemy wybrać szablon katalogu, z dostępnej listy wraz z podglądem w zakładce wygląd -> szablon

*SPRAWDZANIE PAGERANK STRONY

- po dodaniu strony do katalogu jej pagerank zostaje sprawdzony, a następnie wyświetlany jest w parametrach takiego wpisu.

Do większej ilości katalogów na skrypcie CATKATALOG przydatny może okazać się panel centralny. Dzięki niemu w jednym miejscu mamy wszystkie wpisy do moderacji, ze wszystkich podpiętych katalogów.

Ponadto dzięki panelowi możemy dodawać wpis, za jednym razem do wszystkich katalogów (oczywiście, opis z synonimami).

* Możliwość dodawania wpisów przez administratora (wpis automatycznie pojawia się we wszystkich katalogach)

* Możliwość dodawania wpisów przez użytkownika - administrator tworzy specjalne konto z danym limitem dodawania stron np. na 15 stron (wpis oczekuje na moderację, po moderacji użytkownik otrzymuje email)

* Możliwość dodawania wpisów za pomocą kodu - administrator dodaje kody, użytkownik chcąc dodać stronę, loguje się podając kod i ma możliwość dodania 1 strony. 1 kod - 1 strona

* Możliwość ustawienia komunikatów odmowy - np. strona nie zgodna z regulaminem, itp., którą wybiera się przy odrzuceniu wpisu (użytkownik otrzymuje emaila z podanym powodem odrzucenia wpisu)

* Możliwość dodawania katalogów z różnych serwerów - Aby dodać katalog do panelu trzeba podać w panelu 1) nazwa serwera 2) nazwa bazy danych 3) hasło bazy danych - + wgrać do danego katalogu 7 plików

* Możliwość tworzenia tzw. worków kategorii - rozwiązanie dla katalogów z różnymi kategoriami. Polega na nadaniu nazwy takiemu workowi np. Internet, a następnie na wybraniu kategorii z każdego katalogu pasujących do tej tematyki.

* Wpisy można dodawać z synonimami. Na każde 25 katalogów pojawia się 1 okno na opis, tytuł, słowa kluczowe, dzięki temu przy większej ilości katalogów będzie większa unikalność wpisów.

* Możliwość zablokowania dodawania wpisów przez katalog, umożliwiając dodawanie wpisów TYLKO przez panel

Ceny licencji CATKATALOG:

OD 1 DO 9 LICENCJI - 15ZŁ/SZT

OD 10 DO 20 LICENCJI - 12ZŁ/SZT

OD 21 DO 50 LICENCJI - 10ZŁ/SZT

OD 51 DO X LICENCJI - CENA USTALANA INDYWIDUALNIE

Dodatkowo do każdych zakupionych 20 licencji i więcej - panel centralny jest bezpłatny.

Można go również dokupić w cenie 50zł.

Demo:

Katalog: www.katalog.catkatalog.com.pl

Panel administracyjny: www.katalog.catkatalog.com.pl/administracja

Login: admin Hasło: admin

Kontakt:

Przez panel do zarządzania licencjami lub email: seostuff@o2.pl.

imgcn.th.png

imgcrk.th.png

Edytowane przez początkujący
edyta na prośbę autora tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 354
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wyswietla tokena pod zadna z linuxowych przegladarek (chrome, firefox i inne)

Nie dziala wyszukiwarka ze strony glownej

Zgadzam sie jednak, ze skrypt zapowiada sie ok. Dopracuj go jeszcze :)

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nie widać tokena. Również chciałbym obejrzeć PA

Pozycjonowanie Częstochowa - bezpieczne pozycjonowanie stron Częstochowa

Impulsik.pl - darmowy, moderowany precel

Katalog firm Częstochowa - katalog tylko dla Częstochowskich stron i firm ( ewentualnie okolice czyli śląsk )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się możliwość dodawania kategorii masowo tak jak jest to rozwiązane w SeoKatalogu, pingowanie nowych wpisów przy dodaniu tak jak w wp i według mnie wygodnie by było gdyby na górze w liście wpisów wyświetlały się te jeszcze niezmoderowane. Najlepiej gdyby już w tej liście było można zobaczyć treść opisu i link do strony, by za każdym razem nie wchodzić w podstronę.

Brakuje mi również określania długości opisu oraz wyglądu linków

Edytowane przez d4mi4n18

Pozycjonowanie Częstochowa - bezpieczne pozycjonowanie stron Częstochowa

Impulsik.pl - darmowy, moderowany precel

Katalog firm Częstochowa - katalog tylko dla Częstochowskich stron i firm ( ewentualnie okolice czyli śląsk )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, bo tani skrypt też jest potrzebny, a nie tylko kombajny... mi projekt się podoba, nie znalazłem tylko możliwości zmiany templatki... przyznam, że nie lubię, jak wszystko wygląda tak samo (nie to, że zestaw kolorystyczny Polkomtela mnie drażni :))

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem 1 szt, zaraz będę instalować, templatke autor tez obiecał zrobić unikalna. tak jak mowi początkujący, brakowało taniego, prostego skryptu katalogu, gadalem z autorem na gg dałem parę prostych pomysłów i mówił ze zrealizuje adresy krótki .html, tagi ( co zwiesze SITE) info ile znaków opis wymagany i własna baza pytania-odpowiedzi, nu jak łatwo będzie się tworzyć samemu temlataki to będzie jeszcze lepiej :).

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności