Skocz do zawartości

Jak ocenić konkurencyjność frazy


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki chyba w 99% pokrywają się z rzeczywistością

tak... jasne... wszystko zależy od punktu odniesienia ;) mi czasami się zgadzają nawet w 123% (z VAT)

jeśli MJ zwraca wyniki do Twojej strony zgodne w 99% w stosunku do panelu G... to jeszcze się musisz sporo uczyć SEO. Proponuję zacząć od działu dla początkujących

edyta: ofertę szczegółową wysłałem, a draftu umowy jakoś nie widać...

może ktoś wie, czy warto współpracować z tym Userem... bo się zaczynam martwić, czy nie zostałem wprowadzony w błąd... nie chce mi się czytać - jak kiedyś - całego wątku, żeby sprawdzić, czy ma samych zadowolonych klientów, jak twierdzi... Ja jestem potencjalnym i... już zaczynam być niezadowolony :glaszcze:

no tak... ale tak mamy my... początkujący :placze:

spaceout.gif

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum jak z resztą widać. Od jakiegoś czasu mnóstwo czasu poświęcam na lekturę z zakresu seo, poza tym nieśmiało próbuję różnych rzeczy. Niewątpliwie moim sukcesem jest awans z 6 strony wyników na 3. Ale zastanawiam się właśnie, jak mam interpretować fakt, że na tą frazę, a w zasadzie słowo, wikipedia jest na 1 miejscu. Za nią w top są strony o przedszkolu o danej nazwie itd. Słowo o jakim mowa, to 'krecik,. Czy ktoś z zacnego grona zechce mnie oświecić i powiedzieć mi dlaczego jest/nie jest, to trudna fraza, znaczy słowo?

Będę zobowiązany.

POzdrawiam.

Andrzej. W.

@edit.

Dodam że pozycjonuję podstronę i do tej pory zrobiłem następujące czynności:

1. Dodałem stronę główną do kilku katalogów, gdzie miałem możliwość dodawania linków to tekstu, zatem umieściłem anchory do tej podstrony.

2. Ta podstrona jest kategorią z 54podstronami, do każdej dodałem teksty od 200-500 słów z pogrubinymi słowami słowami kluczowymi o różnym zagęszczeniu.

I to chyba wszystko. Zajął ten awans 2 tygodnie około.

Edytowane przez herhor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt wielkimi nakładami pracy powinieneś wejść na tę frazę do pierwszej dziesiątki. Wikipedii raczej nie przeskoczysz. Jest to strona, do której Google ma duże zaufanie (trust rank), i dlatego pojawia się tak wysoko w wynikach. Trudność frazy zależy w dużej mierze od tego, czy konkurencja się na nią linkuje. Serwisy w dołu pierwszej strony wyników raczej nie prowadzą intensywnych kampanii pozycjonerskich na frazę krecik. dlatego powinieneś sobie poradzić ;)

Kontynuuj dodawanie strony do katalogów. Kilka katalogów to nie jest wiele. Staraj się dodawać do kilku dziennie, wówczas efekt będzie szybszy. Spory spis znajdziesz tutaj: https://www.katalogiseo.info

Jeśli macie jakieś zaprzyjaźnione serwisy, poproś właścicieli o dodanie linku do krecika. W przypadku wymiany banerów niech serwis zaprzyjaźniony doda atrybut "alt" do obrazka z odpowiednią frazą.

Czas w końcu zagospodarować sygnaturkę. Zajmuję się pozycjonowaniem. Kontakt przez PW na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie znacie linkvendor. Wiecie może dlaczego od pewnego czasu nie można sprawdzić backlinków?

Fajne narzędzie (właśnie sprawdziłem) niestety płatne :placze:

Do sprawdzania backlinków jest darmowy Becklink Checker Tool. Niestety jak sprawdzam stronkę X to linkvendor pokazuje inne dane (ilość linków 1434) a Becklink Checker (394)

I komu tu wierzyć ?.

A może ktoś z szanownych forumowiczów poleci coś wiarygodnego i jednocześnie darmowego do sprawdzania BL'i?.

Kolorowe słuchawki na Fonostacja.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie

Od niedawna pozycjonuję w swojej firmie frazy o małej konkurecyjności przy pomocy jednej z firm pozycjonujących i widzę zadawalający efekt, jednak chciałbym wypozycjonować frazę trudniejszą wg. tej firmy tzn "okna pcv". Powiedzcie ile zajmuje czasu wypozycjonowanie takiej frazy do Top 10 a njalepiej top 5(na prawdę wiem, że to trudna rzecz bo trochę o tym czytałem) ale jak myślicie ile zajmie wypozycjonowanie takiej frazy dobrej firmie(przynajmniej ile powinno), i czy w oógle opłaca się na nie czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie ile zajmuje czasu wypozycjonowanie takiej frazy do Top 10 a njalepiej top 5

chcesz dokładnie co do godziny, minuty czy sekundy ? :D

To co Tobie może zająć 5 min innemu zajmie godzinę, to co innemu tydzień Tobie może zająć rok ...

A tak na poważnie to SEO nie jest sprintem - stabilne pozycje buduje się długo (dlatego są stabilne) ...

  • Like 2

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chciałbym wypozycjonować frazę trudniejszą wg. tej firmy tzn "okna pcv"...

A co na to Twoja firma pozycjonerska? Jakie są prognozy? Oczywiście mają odpowiednie zaplecze?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ile zajmie wypozycjonowanie takiej frazy dobrej firmie(przynajmniej ile powinno), i czy w oógle opłaca się na nie czekać?

Konwersyjność zależy nie tylko od frazy ale też twojej strony, cen, oferty etc. A co do czasu na wypozycjonowanie, to generalnie jeśli po 2 - 3 miesiącach strona nie jest w top 20 -30 a po pół roku nie jest w top 10 - top 15 to prawdopodobnie już nie będzie (w sensie że nie dadzą rady). Natomiast może być to oczywiście krótszy okres czasu.

Okolice Krakowa - zdjęcia, opisy wycieczek po Małopolsce etc.

r0qqgk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Było tutaj o wikipedii i jej pozycji w serpach.

Są dwie frazy:

na 1 z nich wiki jest może na 3 stronie

z koleji na 2 z nich wiki jest w top3.

Rozumiem że im dalej wiki w serpacj to fraza trudniejsza? można takie założenie przyjąć?

Idealny katalog stron dla twojej witryny- dodaj swoją stronę bezpłatnie.
Polecam serwisy o zdrowiu i urodzie: pieknojestwtobie.com oraz twojmedyk.pl
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
To baardzo ogólne założenie... Najlepiej po prostu zobacz gościa z top 1, top 5 i top 10 - oceń jak bardzo się linkuje i masz odpowiedź na pytanie o konkurencyjność.

A jak siedzą w top i mają po 700 linków? :) To znaczy że zaplecze zostało ukryte i jak wtedy ocenić konkurencyjność?

Idealny katalog stron dla twojej witryny- dodaj swoją stronę bezpłatnie.
Polecam serwisy o zdrowiu i urodzie: pieknojestwtobie.com oraz twojmedyk.pl
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności