Skocz do zawartości

ocena wyrażenia "gry komputerowe"


adremja

Rekomendowane odpowiedzi

Ile waszym zdaniem jest warta pierwsza dziesiątka na hasło "gry komputerowe".

Chciałem ocenić czy dobrze zrobiłem pozycjonując sam. Tylko prosze podawać uczciwe kwoty, bo i tak zachęcony tym sukcesem już nie będe chyba korzystał z usług pozycjonerów ;) .

gry komputerowe - kup pan grę

moja kopia:) - google do roboty :P

katalog stron - musisz tam być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile waszym zdaniem jest warta pierwsza dziesiątka na hasło

Skoro już jesteś w TOP10, to bardzo łatwo to policzyć. Masz sklep więc wiesz ile zarabiasz. Zapewne wiesz już też ile masz wejść z tego konkretnego słowa. Teraz wystarczy zbadać konwersje tego właśnie słowa... potem trochę prostych obliczeń matematycznych i znasz wartość swojej pozycji w rankingu liczonej miarą zysku. Masz gotową odpowiedź. Natomiast jeśli pytasz ile zapłacić za pozycjonowanie, to pomyśl ile jesteś w stanie przeznaczyć z tego % na promocję i to będzie dla Ciebie idealna cena do zaakceptowania.

Chciałem ocenić czy dobrze zrobiłem pozycjonując sam...

...zachęcony tym sukcesem już nie będe chyba korzystał z usług pozycjonerów

No tu już odpowiedz nie jest taka łatwa. Dobrze, że próbujesz sam, a tym bardziej jeśli są tego efekty. Jednak tu trzeba jeszcze wziąć pod uwagę przynajmniej: arsenał słów niezbędny do dobrej promocji i ocenę ryzyka dla biznesu po "zniknięciu" z rankingu G. Jeżeli to ma być poważny biznes, to zawodowcy z pewnością lepiej sobie poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile waszym zdaniem jest warta pierwsza dziesiątka na hasło

Skoro już jesteś w TOP10, to bardzo łatwo to policzyć. Masz sklep więc wiesz ile zarabiasz. Zapewne wiesz już też ile masz wejść z tego konkretnego słowa. Teraz wystarczy zbadać konwersje tego właśnie słowa... potem trochę prostych obliczeń matematycznych i znasz wartość swojej pozycji w rankingu liczonej miarą zysku. Masz gotową odpowiedź. Natomiast jeśli pytasz ile zapłacić za pozycjonowanie, to pomyśl ile jesteś w stanie przeznaczyć z tego % na promocję i to będzie dla Ciebie idealna cena do zaakceptowania.

Mi nie o to chodziło.

Wiadomo, że są słowa opłacalne na pozycjonowanie(czyli zysk bedzie większy niż koszty pozycjonowania) i nieopłacalne. Chodziło mi o to ile wy byście wzieli za pozycjonowanie tej frazy. Wiadomo przecierz, że to nie ja będę ustalał ceny za pozycjonowanie tylko osoba wykonujące te usługi.

A właściwie zysku z tego wyrazenia jeszcze nie moge policzyć bo dopiero dzisiaj się tam znalazłem ;) Poza tym dochodzi jeszcze staż na rynku za czym idzie zaufanie. A mój sklep istnieje od sierpnia br.

gry komputerowe - kup pan grę

moja kopia:) - google do roboty :P

katalog stron - musisz tam być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. rozumiem, ze poradziłeś sobie sam z tą frazą i chcesz wiedzieć ile zarobiłeś/zaoszczędziłeś?

Był kiedyś taki dowcip:

Przychodzi dziecko Szkota do domu i mówi:

- Tato, zarobiłem dziś dwa funty!

- Jak to zarobiłeś? - pyta ojciec

- No, wracając ze szkoły zamiast jechać autobusem biegłem za nim!

- Ty głupcze, mogłeś biegnąć za taksówką, zarobiłbyś 5 funtów.

A na poważnie, to nie jest bardzo oblegana fraza.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo przecierz, że to nie ja będę ustalał ceny za pozycjonowanie tylko osoba wykonujące te usługi.

No to najwyrazniej nie odrobiłeś pracy domowej i nie dotarłeś do zawodowców.

[edit] chodzi o to, że to Ty powininieś wycenić wartość usługi. Pozycjonerzy mogą Ci w tym pomóc, ale sens jest taki, żeby Ci się to opłacało! a wtedy np. Intruderowi się to nie opłaca, OK ale może komuś się opłaca... [/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 7-10 na gry komputerowe nie jest jakaś masakryczna koszt jej wyprowadzenia i utrzymania oceniam na jakies 150-300 zł miesięcznie i czas 2-3 miesiące. Potem podobna kwota miesięczna na utrzymanie pozycji.

Ale czy zrobiłes dobrze ... myślę, że niesety nie. Straciłeś czas na frazę która nie przynosi klientów, albo przynosi ich niewiele. Lepiej byś zrobił gdybyś te same środki przeznaczył na znalezienie w top5 tutaj:

https://www.google.com/search?sourceid=navc...Civilization+IV

https://www.google.com/search?sourceid=navc...ocne+%C5%BBycie

lub przynajmniej

https://www.google.pl/search?hl=pl&c2coff=1...dowe&lr=lang_pl

ale to już sztuka znalezienia nie firmy która "wypozycjonuje parę fraz" a zajmie się powoli i sukcesywnie całym sklepem. Ździwiłbyś się, że takie rzeczy można zrobić już od 500zł w górę. Oczywiście dużo zalezy od rodzaju działalności ale jak pisałem w innym wątku poniżej pewnej sumy nie da się zejśc i trzeba się pogodzić że kogoś nie stać na Pozycjonowanie.

proponowałbym też wyłożenie paruset złotych na optymalizację serwisu prz czym bynajmniej nie chodzi tu o mod_rewrite a kilka rzeczy które były na forum, ale nie każdy czyta forum lub zna PHP.

Moja rada, szczera: Zodbyłeś PR4, przyzwoitą, jak na początek, liczbę linków. Porządna optymalizacja + linki wspomagające pozwoliły bi Ci na wybicie się. Olej frazę Gry komputerowe (działając konsekwentnie i tak ją da się włożyć w top5 w ciągu nastenych 3 miesiecy) i weź się za CAŁOŚĆ.

Rozumiem, że chęć autopozycjonowania wynika z tego, że sklep nie przynosi jeszcze zysków i bardziej opłaci Ci się siedzieć po nocach niż płacić 500zł!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest to wielki sukces wypromować ten anchor w G:

Dlaczego.

Jakiś czas temu właśnie zajmowałem się tą dziedziną i gdy weszły systemy typu Linkor

bez problemu wbiłem się w top3 i tak przez 3 m/c + linki statyczne.

Jaki efekt:

1) Strona ma dopbrą pozycje

2) Mierne zyski dla tej frazy

3) Szkoda zaplecza na anchor

4) Dostosuj się do rad "mrtn"

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 7-10 na gry komputerowe nie jest jakaś masakryczna koszt jej wyprowadzenia i utrzymania oceniam na jakies 150-300 zł miesięcznie i czas 2-3 miesiące. Potem podobna kwota miesięczna na utrzymanie pozycji.

wow - no ta ja polecialem z cena B)

czyli dalej wychodzi na moje ze pozycjonowanie za kase jest nieoplacalne - gdybys zrobil portal i wypozycjonwal na ta fraze zarobki z reklam (jeszcze zalezy jakie i od kogo) moglby przyniesc nawet 10 krotnie wyzsze dochody niz poroponowana kwota :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zrobiłes dobrze ... myślę, że niesety nie. Straciłeś czas na frazę która nie przynosi klientów, albo przynosi ich niewiele. Lepiej byś zrobił gdybyś te same środki przeznaczył na znalezienie w top5 tutaj:

https://www.google.com/search?sourceid=navc...Civilization+IV

https://www.google.com/search?sourceid=navc...ocne+%C5%BBycie

lub przynajmniej

https://www.google.pl/search?hl=pl&c2coff=1...dowe&lr=lang_pl

Na civilization iv byłem jeszcze kilka dni temu na pierwszej stronie wyników, ale teraz spadłem na drugą. Wczoraj wrzuciłem na tą frazę linkuja. Poza tym pozucjonujac na gry komputerowe(tylko) pojawiłem sie na pierwszej stronie na: gry psp, gry ps2 itp oraz mnóstwo gier na 1-3 stronach wyników.

A teraz moge powiedzieć, że dzieki "gry komputerowe" wczoraj było 2x zamówień, a zwykle w soboty było ich najmniej ;)

proponowałbym też wyłożenie paruset złotych na optymalizację serwisu prz czym bynajmniej nie chodzi tu o mod_rewrite a kilka rzeczy które były na forum, ale nie każdy czyta forum lub zna PHP.

Przecierz są przyjazne linki, a PHP znam tylko jeszcze nie miałem czasu poznac osc :) Poza tym szukałem jakiegoś nowszego sklepu na php5 (by było albo mozna było dołączyć tidy itp) ale nie znalazłem.

Moja rada,  szczera: Zodbyłeś PR4, przyzwoitą, jak na początek, liczbę linków. Porządna optymalizacja + linki wspomagające pozwoliły bi Ci na wybicie się. Olej frazę Gry komputerowe (działając konsekwentnie i tak ją da się włożyć w top5 w ciągu nastenych 3 miesiecy) i weź się za CAŁOŚĆ.

Rozumiem, że chęć autopozycjonowania wynika z tego, że sklep nie przynosi jeszcze zysków i bardziej opłaci Ci się siedzieć po nocach niż płacić 500zł!?

107594[/snapback]

P.S. po 22:00 jestem przy komputerze tylko w piątki bo 0:00 do 3:00 jest rzeżnia w antyradiu B) A, że narazie kupuje wiecej towaru niż go sprzedaje to prawda :(

gry komputerowe - kup pan grę

moja kopia:) - google do roboty :P

katalog stron - musisz tam być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze popełniasz chyba podstawowy błąd posługując się systemami wymiany moim zdaniem najpierw trzeba się wbić bez żadnych systemów do top 8-10 na dana frazę a potem dopiero sie nimi wspierać. Trzeba pamietać że przy systemach jest się uzaleznionym od kogoś/czegoś nad czym nie ma się pełnej kontroli i pwnego ranka mozna sie obudzic z ręką w ....... :).

Natomiast co do cen i ich określania to jest taka stara prawda że dostaje sie tyle ile się wynegocjuje B)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności