Skocz do zawartości

System CMS "doby" dla SEO i zgodny z standardami


andrzejm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się Was poradzić w sprawie systemów CMS. Jak Waszym zdaniem wygląda sprawa "dostępności" systemów CMS dla SEO. Dodatkową informacją była by jeszcze zgodność takiego systemu z standardami sieciowymi.

Osobiście znam Mambo/Joomla, ale nie jest to system wpełni zgodny z standardami sieciowymi (w każdym razie uzyskanie tej zgodności jest bardzo trudne) i raczej nie jest to zbyt dobry system do pozycjonowania.

Chciałbym usłyszeć Wasze opinie.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja tam mam ten cms i jakos dziala.... bo lepszego nie znalazlem... oczywiscie od wlasnego albo za $$ tu przyklad https://www.motocykle.slask.pl/

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy umiejętnej konfiguracji uważam, że nie ma nic lepszego z darmówek niż mambo

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greenmark, czego mam poszukać?

Wiem że można doprowadzić mambo do zgodności z standardami i jest tam "pseudo" moduł SEO.

Chodzi mi o inne rozwiązania, szczególnie o takie które z definicji są przynajmniej zgodne z standardami sieciowymi i z możliwością serwowania stron wygodnych dla technik SEO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mambo jest, a raczej było dobre. Osobiscie polecam Joomla - system prawie ten sam, ale jest za darmo w przeciwieństwie do obecnego Mambo. Piszę z doświadczenia, bo korzystam z jednego i drugiego.

Joomla (kontynuacja starego, bezpłatnego Mambo) ma takie mozliwości jak:

Translacja URL

Dynamiczna zmiana tytułów

Łatwa zmiana opisu całej witryny w meta

Bezproblemowe posługiwanie się słowami kluczowymi w meta

Automatyczne przydzielanie tytułu pozycji (kazda podstrona ma automatycznie przypisaną nazwę w TITLE, zależnie od tytułu treści/komponentu)

Piekielko.com - sklep z biżuterią etniczną / orientalną należącą do plemienia Kuchi z Pakistanu.

Kupisz: kolczyki, naszyjniki, naszywki, pierścienie, bransolety, torebki, etui, stroje i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nie tylko pseudo moduł ale i pseudo komponent :hi: a jak ktoś jest wygodny to niech sobie wygodnie leży a nie zabiera sie za SEO :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś jest wygodny to niech sobie wygodnie leży a nie zabiera sie za SEO :hi:

Beerbant nie chodzi mi o wygodę czy leżenie, zadałem pytanie o opinię forumowiczów o systemach CMS. Może faktycznie powinienem napisać, że chodzi mi o systemy zaprojektowane tak by były wygodne do pozycjonowania i zgodne z standardami, a nie o to jak taki system można przerobić by coś było lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci odpowiedzielismy a ja przynajmniej uważam że od mambo dżambo nie ma lepszego :hi: z dostępnych darmoch zarówno pod względem SEO jak i pod wzgledem funkcjonalności i dostępności komponentów i dodatków.

/////

no chyba że zrobisz coś autorskiego lub takowe zamówisz

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie istnieją inne CMSy (np. eZ publish, TYPO3, Xoops), np. Typo ma większą funkcjonalność od Mambo ( i też jest z kategorii OpenSource) może nie ma tylu dodatków co do Mambo ale sama wbudowana funkcjonalność jest większa (przykładem zastosowania może być polski Flab.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądze aby funkcjonalność była większa w mambo masz przynajmniej w linkach polskie nazwy czy to stron czy działow a tam widze anglojęzyczne - przykłady -

flab.pl/links/

flab.pl/projects/

flab.pl/contact/

a w mambo miałbyś

flab.pl/linki

flab.pl/projekty

flab.pl/kontakt

tyle na temat seo linków

a poza tym w mambo masz lepsza konfiguracje title i description

wszystko zależy od prawidłowego rozplanowania witryny i użytych komponentów

i dalej bedę sie upierał że mambo ma ich najwięcej.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie spierac. Mambo jest jednym z najlepszych CMS'ów na portale tematyczne, w miarę duże serwisy ale także na małe strony firmowe. Pod wzgeldem SEO jest tez jedenm z lepszych wsród OSowych CSM'ów.

Polecam też EzPublish. Jest on dostosowany głonie do dużych portali, super pod względem SEO, tyle ze zamula i nie wszyscy potrafią go obsłużyć.

Bardzo dobrym CMS pod małe strony jest Etomite.

Jeśli chodzi o standardy to każdy z tych cmsów jest dobry. Jak ktos wie co gdzie jeste w danym cmsie i zna sie na specyfikacji W3C to bez problemy dopacuje kod zrodlowy aby przechodził przez validiatora i spełnieł standardy xtml 1.1 czy css 2.1

Te 3 CMS'y ja osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykzystałem ostatnio WordPressa, po drobnych zmianach, jak CMS. Na mnijesze serwisy się wg. mnie nadaje idealnie. Przyjazne URL w 100%, a to w sumie najważniejsze z punktu widzenie SEO. Uwzględnienie standardów sieciowych też (xhtml + css).

pozdrawiam:

Tomek Frontczak

MaxROY.com sp. z o.o. - Search Marketing Consulting

Szkolenia - Marketing: AdWords (certyfikowane przez Google), SEO (certyfikowane przez MaxROY.com) i Analityka Webowa

marketing_okladka_poziom.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale się niezgodzę całkowicie!!!

Cms super dla Seo to taki jak ma https: //helion.pl niepowiem czemu bo tu Prezes Helionu bywa na forum :)

To jest super Cms zgodny z Seo w 99% Mambo to można se polizać :)

Dla Prostego Seo (2-3 frazy to ujdzie) ale dla dużego sklepu to szkoda roboty

Dla Mambo powiedziałbym że jest przyjazny i tyle ale dużego portalu to bym sobie darował natychmiast

Pisany był od zera pod zamówienie pod Seo reszta jest tajemnicą Handlową Helionu więc pominmy.

O koszt lepiej nie pytać ale to duży Cms.

Są takie cmsy zgodne z Seo od 90-98% z tolerancją błedu ale są płatne

A wogóle więcej nie powiem bez adwokata :hi:

Pozdrawiam

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe o szytych na zamówienie nie ma co dyskutować już wcześniej pisałem :hi:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności