Jump to content

Moc wpisów w księgach gości

Recommended Posts

Info: 150 wpisów z ksiąg gości (około 80 z anchorem), domeny od 1997 roku (w tym .edu oraz .gov). PR każdej strony na której wpis został zaakceptowany od 1 do 6 (głównie 2-4).

Czas trwania: od 22 listopada po dziś dzień

Frazy: 3 frazy linkowane w jednym wpisie - trudna, średnia i łatwa.

Efekty:

W pierwszym tygodniu przyrost był spory, dużo linków wpadło, około 70, do dzisiaj (3 grudnia) bl = 190 (przypominam, że nie linkowałem niczym innym). PR wpisów jest spory, tak jak napisałem wyżej - wiek domen również bardzo atrakcyjny, do takich ksiąg linkują wiekowe strony i wiele z nich ma nadal dużą moc.

Oczywiście zalane spamem księgi gości starałem się omijać, zrobiłem listę i zacząłem linkować. Dodałem od razu 1 dnia 150 wpisów sądząc, że spory czas zajmie zaindeksowanie linków.

Efektami jako takimi również się rozczarowałem - pozytywnie. Fraza trudna obecnie jest na 24 miejscu i zbiera mi duży ruch na stronie (nawet 400-1000 uu, jak na takie miejsce to nieźle). Fraza średnia jest na 7 miejscu w G, również zbiera trochę ludzi, o dziwo najmniej konkurencyjna fraza stoi na 15 miejscu, powoli pnie się górę ale strasznie powoli.

Test trwa nadal. Dodam jeszcze linki z 50 linków .gov i .edu i postaram się opublikować efekty. Póki co są jeszcze w sieci księgi gości bez spamu, przekazujące nadal sporą moc dla witryny.

Witrynę podam na koniec testów. Czas trwania - jeszcze nie ustaliłem.

ff11.jpg

Linki PageRank 1-7 | Bazy linków SEO - więcej asortymentu w naszym sklepie SEO!

Frazy polskie. Domena ma może z 2 miesiące, była czysta bez linków, nie była nawet zaindeksowana. Frazy oraz domenę opublikuje po zakończeniu testu, daty zakończenia jeszcze nie znam, zobaczymy. Księgi gości - mieszane.

Fakt faktem, trochę się zdziwiłem, że te starocie mają taką moc. Wywnioskować z tego można, że blogi DOFOLLOW również mogą mieć taką moc. Test zamierzam ponowić z nową domeną aby mieć bardziej miarodajne wyniki. Póki co jeszcze zbieram spis ksiąg (jeżeli ktoś jest zainteresowany takim spisem to pw). Zamierzam zaatakować jakąś bardziej "hardkorową frazę", zobaczymy co z tego wyjdzie.

Sorry za błędy składniowe w treści testu ale pisałem na szybko ;-)

Edited by NaJedynce

ff11.jpg

Linki PageRank 1-7 | Bazy linków SEO - więcej asortymentu w naszym sklepie SEO!

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy