Skocz do zawartości

Umowa kupna/sprzedaży serwisu internetowego.


adby

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z moich umów:

03-11-2007 r. Częstochowa


UMOWA KUPNA - SPRZEDAŻY SERWISU INTERNETOWEGO


Sprzedający: 
Imię:
Nazwisko:
Seria i numer dowodu osobistego:
Wydany przez:
Adres zamieszkania:
NIP:

Kupujący: 
Imię: 
Nazwisko: 
Seria i numer dowodu osobistego: 
Wydany przez: 
Adres zamieszkania: 
NIP: 

Pkt. 1
Przedmiotem umowy jest: 
- Cesja domeny adres.pl,
- Sprzedaż serwisu internetowego znajdującego się pod adresem internetowym: https://www.adres.pl/ wraz z całą jego zawartością czyli: 
 - systemem CMS (Content Management System ) umożliwiającym sprawną administrację serwisem,
 - całą treścią graficzną jak i merytoryczną serwisu,
 - bazami danych będącymi integralną częścią serwisu,
 - serwerem na którym ten serwis się aktualnie znajduje.
- Przekazanie wszystkich potrzebnych loginów i haseł, które są niezbędne do zarządzania:
 - domeną adres.pl,
 - serwisem internetowym znajdującym się pod adresem: https://www.adres.pl/,
 - serwerem na którym znajduje się serwis,
 - statystykami odwiedzalności tego serwisu.

Pkt. 2
Sprzedający oświadcza, że serwis internetowy będący przedmiotem umowy stanowi jego własność, jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich, że nie stanowi on również przedmiotu zabezpieczenia. 

Pkt. 3
Strony ustaliły wartość przedmiotu umowy na kwotę: 3500 zł
Słownie: Trzy Tysiące Pięćset Złotych.

Pkt. 4
Sprzedający przenosi na rzecz Kupującego własność serwisu internetowego określonego w punkcie 1 niniejszej umowy za kwotę określoną w punkcie 3 niniejszej umowy, której otrzymanie Sprzedający kwituje. Kupujący kwituje jednocześnie odbiór w/w serwisu internetowego. 

Pkt. 6
Strony ustaliły, że koszty transakcji wynikające z realizacji ustaleń niniejszej umowy oraz koszty opłaty skarbowej wyłączając koszty prowizji serwisu Allegro.pl obciążają: Kupującego.

Pkt. 7
W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie zastosowanie mają obowiązujące w tym zakresie przepisy kodeksu cywilnego. 

Pkt. 8
Niniejszą umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. 





_________________																																	   ___________________
   KUPUJĄCY																																	  SPRZEDAJĄCY

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

A jak z serwerem? Jeżeli baze i dane ma na zewnętrznym serwerze to jak to wygląda?

 

Przecież w umowie zapisane też o przeniesieniu praw do baz i plików oraz serwera. Z taką umową zwracasz się u hostingodawcy o zmianę danych abonenta i tyle.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hostingodawca zleje taką umowę, bo w umowie jest zapisane, że sprzedający ma przekazać wszystkie dane. Hostingodawca nei ma wzoru podpisu właściciela hostingu, więc ni może żadnych danych na podstawie takiej umowy wydać. Jak właściciel nie poda tych danych to pozostaje tylko sprawa z powództwa cywilnego w sądzie.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hostingodawca zleje taką umowę

 

Blake, osobiście kupiłem tak serwis - hosting poprosił jedynie o przesłanie z maila, który został podany jako kontaktowy dokumentów potwierdzających tożsamość pierwotnego właściciela, ja brałem na firmę, aby zweryfikować czy umowa została zawarta przez osobę upoważnioną do sprzedaży.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności