Jump to content

ellses

Forumowicze
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Good

About ellses

 • Birthday December 4

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  śląskie

Recent Profile Visitors

234 profile views
 1. Pisałam kiedyś takie zlecenie na GC. Klientka nakreśliła wszystko szczegółowo, temat przyjemny, kwota zachęcająca. Może jestem nienormalna, ale co 6 godzin odnawiałam rezerwację, aż w końcu... zasnęłam. Przespałam ten ważny moment, a tekst miałam już w 90% gotowy. Wypisywałam do pana Bartka. Pomógł, chociaż cały czas się zastanawiam, co powiedział copywriterowi, który sobie ten tekst zarezerwował podczas mojej drzemki i został mu on brutalnie odebrany
 2. Też tak uważam. Ja jestem za tym, żeby rezerwować dwa. Daje to pewne pole manewru. Przy większej liczbie zacznie się masowe przetrzymywanie zleceń moim zdaniem.
 3. @oryginalny nick Znalazłam na GC jednego stałego klienta, który zaproponował mi zdalną pracę w jego firmie polegającą nie tylko na copywritingu, ale ogólnym zarządzaniu jego stroną internetową. Podpisałam umowę i wtedy właśnie brakło czasu na siedzenie całymi dniami na GC i polowanie na fajne zlecenia. Pododawałam się do grup copy na facebooku i tam łapię innych klientów. Poza tym pracuję nad swoim blogiem, który ma być jednocześnie takim przedstawieniem moich możliwości. Przez to, że nie mam za bardzo nic do przedstawienia, nie udaje mi się dostać tych najciekawszych zleceń, które upoluję na facebooku. Inne potrafię zdobyć pisząc pięknego maila Szczerze mówiąc nie narzekam, bo jak wcześniej miałam z GC około 5 stówek, tak teraz zarabiam tyle, co w zwykłej etatowej pracy.
 4. Jestem bardzo wdzięczna GC za to, że pozwoliło mi wystartować, ale po paru miesiącach „wdrożenia” w świat copy nie piszę już za stawki mniejsze niż 10zł netto za 1000zzs. Ostatnio na platformie nie ma mnie w ogóle... Wisi mi tam parędziesiąt złotych do wypłaty, muszę w końcu coś napisać, żeby dobić stówki, ale jak widzę te zlecenia... Jakim cudem ludzie piszą na GC dłużej niż parę miesięcy? W jaki sposób im się to opłaca?
 5. @sindirus Okej, chyba mam na to niewinne dziecięce spojrzenie, bo przez chwilę sądziłam, że może ktoś zwyczajnie nie wie, ile to kosztuje. @GoodContent.pl Fajnie, że coś takiego jest, moje rozważania uważam za zamknięte.
 6. Z jednej strony GC reklamuje się tym, że ile klient da, tyle da i wolny rynek, ale takie może propozycje cenowe gdzieś wrzucić przy składaniu zamówienia na teksty? Mogłoby to być ujęte na zasadzie "teksty wysokiej jakości, nadające się na profesjonalne strony internetowe i pisane przez copywritera z doświadczeniem wyceniane są zazwyczaj na...". Taka informacja, może by to coś dało?
 7. Zgadzam się z Wami całkowicie, ale problem jest chyba w tym, że GC wychodzi na zero przy wypłacie 100zł. Wypłata mniejszej kwoty to strata portalu. Chociaż takich sytuacji nie ma raczej dużo...
 8. 2tys znaków za piątkę napiszę, jeśli dobrze znam temat, a zleceniodawca nie ma ogromu wymagań typu nagłówki h1, h2, h3, do tego 15 fraz do użycia po dwa razy każda i jeszcze opisywanie co ma się znaleźć w leadzie i że w podsumowaniu koniecznie call to action. Jeśli mam swobodę i nie potrzebuję dogłębnego researchu - ok.
 9. Nigdy nie zdarzyło mi się, że mnie wylogowało z portalu. Jestem zalogowana już od wielu tygodni i nawet jak komputer wyłączam i włączam, otwieram stronę na nowo, od razu mam listę zamówień. Może jest przy logowaniu opcja zapamiętaj mnie, czy coś podobnego? Może ja mam to włączone a Ty nie? Dostałabym białej gorączki w takiej sytuacji.
 10. Coś po środku - najczęściej około 3000-5000 zzs. Kwotowo różnie, dobrze opłacony tekst napiszę o wszystkim, ale jednocześnie tańsze teksty, których temat nie wymaga ode mnie wnikliwego researchu też biorę.
 11. Oceny nie są dla zleceniodawców, tylko w sumie po to, żeby wyselekcjonować lepszych copy do pisania zleceń powyżej 9zł/1000zzs. To jest myślę główne założenie całego systemu oceniania. Zleceniodawcy widzą przy nazwisku ilość tekstów zaakceptowanych i odrzuconych, więc w sumie dla nich nie ma nawet informacji, czy ktoś miał jedną ocenę 3, czy może same trójki.
 12. Mam pytanie. Pisałam właśnie tekst i klient stwierdził, że jest bardzo zadowolony, ale chciałby coś dodać. Poprosiłam o odesłanie tekstu do poprawy, żebym mogła go edytować, a pan mi odpowiada, że to mi wpłynie źle na ocenę, a on jest bardzo zadowolony i żebym mu tylko odesłała ten kawałek do dodania w wiadomości. Czy to jest prawda? Poprawy jakoś nam wpływają na coś? Nigdy żadnej nie miałam.
 13. Ja mam właściwie jednego, który prowadzi swoją stronę internetową i co miesiąc daje mi ze 20 tekstów do napisania. Tematykę mam już tak opanowaną, że w tych jego zleceniach pozwalam sobie na prawdziwą inwencję twórczą i eksperymenty. Też nie płaci nie wiadomo ile, ale daje mi czas niemal nieograniczony, więc piszę sobie tak z jeden dziennie od niego, a jak coś fajniejszego wpadnie na listę to też napiszę
 14. A od takiego promowania to też jest jeden zleceniodawca specjalista Zaproszenia od niego dostają chyba wszyscy copywriterzy na platformie
 15. Tylko Ty widzisz te zlecenia. Ewentualnie ktoś, kto jeszcze dostał do nich zaproszenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy