Jump to content

encenc

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie napisałem z nudów jedno z tych zamówień, o kaloriach w pomidorze, lol. Zobaczymy, czy będą poprawki :). A problem, o którym pisałem wyżej, sam szybko zniknął - dziękuję. No więc mam dobre wrażenia. 15 minut pracy, 8 zł, otrzymana 5, bardzo łatwy tekst, brak poprawek, a przede wszystkim akceptacja tekstu w kilkanaście minut. Nie jest więc tak źle, a ta "dobra jakość" to może taki straszak tylko. (Sorry za posta pod postem, ale nie wiem, jak się tu edytuje).
 2. Czy wynagrodzenie netto za tekst rzeczywiście musi być ukryte pod plusem? Nie wiem jak innych, ale wynagrodzenie za 1000 znaków interesuje mnie o wiele mniej. Wprowadzona dziś zmiana praktycznie uniemożliwia mi sprawne przeglądanie zleceń, które przecież i tak zabiera dużo czasu. Jest to zła zmiana !
 3. Cieszcie się, że zlecający w ogóle dopisał to +-150 do wymagań, bo to było dopiero po mojej interwencji i korespondencji, nie chwaląc się :). Sam dostałem 4 za tekst na 5300 zzs, kiedy w zleceniu nie było żadnej informacji o maksymalnej długości. Zdecydowanie opłaca się korespondować ze zlecającymi i tłumaczyć.
 4. Czasem można próbować: "jeśli chcesz znaleźć dobry sklep Warszawa jest najlepszym miejscem do...", "Gdy chodzi o sklep Warszawa [coś tam robi]", "mając na uwadze..." itp. Podobnie z cennikami.
 5. A może jednak to zlecenie z przepisami jest zwyczajnie źle wypełnione? Nowemu zlecającemu mogły się przecież pomylić słowa i znaki, może coś źle wpisał w panelu. Warto mu wysłać prywatną wiadomość.
 6. Precle? Przecież to są teksty SEO, których nikt nie czyta i nawet rzadko kiedy są w pierwszej 100 wyników w Google. Nie są dla ludzi, ale dla Googlebota. To już raczej te lepiej płatne teksty, przeznaczone przynajmniej częściowo dla ludzi, są tu winne. Upadek cywilizacji? Zaczął się co najmniej razem z wynalezieniem druku, pewnie nawet dużo wcześniej.
 7. No ale policzmy. 14 takich tekstów w 6 godzin to 60 złotych na rękę. Dam radę i nawet się nie zmęczę. Duże zlecenie za 60 złotych - zmęczę się potwornie, a wcale nie będzie dużo szybciej (dużo researchu). Po prostu lubię pisać łatwe teksty i potrafię robić to szybko i dobrze. Trudnych tekstów nie lubię pisać: to bardziej jak normalna praca, niż dorabianie w wolnym czasie. Cieszyłbym się więc, gdyby na GC było dużo typowych precli (a wcale tak dużo ich nie ma)
 8. Pisałem kiedyś te teksty i imo to 4 zł nie jest aż takie nieopłacalne. Jeśli pisze się to jak nieco lepsze precle (a chyba tego oczekuje klient), spokojnie można to napisać w 20-30 minut. Kiedy jest się zmęczonym i ma ochotę na łatwiejszy tekst, to całkiem ok.
 9. Mi przydałaby się inna funkcja: możliwość dokonywania poprawek po wysłaniu tekstu (nawet tylko w ciągu pierwszej doby). Niedawno dostałem pierwszą 3, i to w pełni zasłużoną - napisałem, że Elbląg jest w woj. pomorskim, a w tekście to akurat było ważne. Tylko że z błędu zdałem sobie sprawę chwilę po wysłaniu tekstu. To się często zdarza w sytuacji, kiedy realizuje się kilkadziesiąt bardzo podobnych tekstów pod rząd, zwłaszcza do katalogów.
 10. Przeglądałem ogłoszenia i myślę, że to o Wiki się wiąże z tematem. Od razu powiem, że nie ma co sobie zawracać głowy, sprawa jest na 100% niewykonalna i artykuł na pewno szybko zniknie. Do takiego artykułu konieczne są dobre źródła zewnętrzne, + jakieś nagrody (i to nie lokalnej biblioteki), + wystawy (i to też w miarę poważne). Proszę sobie poczytać - https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2018:04:17:Wiesław_Borkowski , https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2015:10 , https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2011:07:07:Rafał
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy