Skalmar

Forumowicze
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

Ostatnio na profilu byli

213 wyświetleń profilu
 1. @Seo student Kilka miesięcy temu byłem w tym samym miejscu - wyboru softu dla seo. Wybrałem DonLinkage + Premium. Nie używałem innych więc nie mam porównania, ale coś może pomogę. Interesujące mnie frazy nie są łatwe ale też nie mega konkurencyjne, pierwsze efekty już jednak widzę. Najlepsze jest jednak to, że ku mojemu zaskoczeniu jedna strona zaplecza na mniej konkurencyjnych fraz przebiła stronę właściwą (była linkowana tylko z pomocą DL) Ale poza softem uważam, że to jednak tylko narzędzie i ważna jest również przemyślana strategia! Jest ten wątek na forum i niestety do dawna VPS jest koniecznością. W indywidualnym problemie @okazwłoka mnie nie pozostawił bez pomocy. Ale jeżeli masz jakieś niejasności to pisz na forum, wówczas z odpowiedzi może skorzystają również inni i @okazwłoka nie będzie musiał każdemu indywidualnie wyjaśniać tej samej sprawy, i zostanie mu więcej czasu na rozwój softu
 2. "Opcjach projektu", zamaczam "Wysyłaj Captcha do zewnętrznych OCR" - jeżeli o to chodzi?
 3. Co do Captcha to mam u siebie 2captcha.com i ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem, że w ogóle nie ubywa mi środków. Kiedy sprawdzam "Balance" cały czas mam równo 10 dolców. Wprawdzie DL jest mało obciążony i korzystam z proxy, ale czy to możliwe/normalne, żeby przez ponad miesiąc korzystanie nic nie ubyło?
 4. Czy wersja donlinkage 6.7.2 będzie działać na starym PHP?
 5. Co do harvestera to jestem zupełnie świeży ale temat mnie interesuje i zbieram pierwsze doświadczenia. Mam już pewne uwagi/ propozycję: Włączyłem harvestowanie w DL ale nie wiem czy w ogóle działa. Nie wiem czy i gdzie wpadają zharvestowane miejscówki? W DL Premium bazy do detekcji trafiają automatycznie z http://freshscraper.i4a.pl/ a gdzie trafiają miejscówki z harvestera? Czy też do jednego worka „Bazy głównej”? – tak to mi wygląda. Jeżeli robię harvest np. wyszukując bardziej precyzyjnie to wolał bym, żeby wyniki trafiały raczej do odrębnej „Bazy prywatnej”. Gdyby dało się też wyszukiwać po języku miejscówki to byłoby super.
 6. Prośba/propozycja usprawnienia: Chciałem aby w niektórych tekstach linkiem był adres url. Wpisanie do tekstu komendy: %link% - dodaje adres nieaktywny. Niestety kiedy podaje kod: <a href="%link%">%link%</a> to jako widoczny tekst pojawia się jeden link (z puli) ale linkuje inny czyli w rzeczywistości po podstawieniu wygląda to mniej więcej tak: <a href="http://domena.pl/podstrona3"> http://domena.pl/podstrona14</a> Czy można by coś z tym zrobić, tak aby widoczny tekst i adres były te same?
 7. @radca78 Dobrze by było, żeby jednak @okazwłoka się bardziej udzielał w końcu to jego produkt. Bo cóż z tego, że narzędzie ma duże możliwości jeżeli użytkownicy nie potrafią z nich korzystać?
 8. @radca78 Też jestem nowym użytkownikiem DonLinkage i brakuje mi bardzo kompleksowej instrukcji. Na razie uczę się ze szczępków informacji i metoda prób i błędów - niestety trochę po omacku. To co jest na http://donlinkage.i4a.pl/ to tylko część potrzebnych puzzli, a jeszcze trzeba je poukładać. Ale trochę już obczaiłem więc podpowiem To jest akurat dobrze wytłumaczone: http://donlinkage.i4a.pl/przygotowanie-projektu/konfigurowanie-poczty-w-projekcie/ Tak teksty i linki ustawia się dla każdego projektu. W "Dodatkowe moduły>Lista linków" możesz stworzyć listę linków np. różne podstrony. W projekcie w teksie możesz wpisać albo konkretny link - ale wówczas wszędzie będzie ten sam link. Albo co jest bardzo dobrym rozwiązaniem w tekście (w "Dane projektu") wpisujesz: " %link% " Następnie w "Opcje projektu>Opcje podlinkowania" wybierasz listę linków, którą utworzyłeś wcześniej i wówczas DL będzie w miejsce " %link% " podstawiał te linki - za każdym razem inny. Co wiedziałem napisałem mam nadziej, że coś pomogłem.
 9. @okazwłoka W "Baza adresów>Harvestar adresów" w pozycji "Det. dziś [?]" i "Det. all [?]" od początku pojawiają mi się jakieś liczby, ale harwester był do tej pory wyłączony (crony), skąd więc te dane z freshscraper.i4a.pl ? W którym miejscu pojawiają się te zharvestowane miejscówki? Gdzie można je podejrzeć? Jak przenieść je do bazy prywatnej?
 10. Nigdy, nigdzie jeszcze nie korzystałem z czegoś takiego jak harwester adresów. Dlatego chciałbym zapytać jak to ugryźć. Przykładowo chciałbym znaleźć miejscówki (na WordPresie) związane z branżą meblarską. I co teraz? Klikam "Dodaj" i robię footprinty np. "meble", "krzesła", "stoły" itp. czy tak? Czy może te słowa kluczowe powinienem umieścić w "Keyword-ach"? A jeżeli tak to co powinno być w footprintach? Następnie zaznaczam Konfiguracja>Crony> harvester.php i już powinno działać, tak?
 11. Na Konfiguracja>Captchaka jak jest optymalna konfiguracja w "wysyłaj do"? W jakiej kolejności najlepiej poustawiać: OCRdl, CaptchaSniper, Xevil? A jeżeli mamy np. 2captcha.com to gdzie je podać: a) "ReCaptcha wysyłaj zawsze do:" b) w trzecim "Następnie captcha wysyłaj do:" "Captcha wyszukiwarki Google wysyłaj do:" – rozumiem nie dotyczy komentarzy itp. (mimo korzystania przez strony z ReCaptcha od Google) , bo komentarzy dotyczą te ustawienia powyżej, tak?
 12. OK, a te strony które są rejestracji już tam zostaną czy to taka "poczekalnia" bo liczymy na to, że przesuną się do "sukces"? Czy może rejestracja to jest już może stan docelowy? Czyli jeżeli dobrze rozumiem to w Bazie adresów nie powinno się dotykać "Pobierz bazę" - bo pobiera się automatycznie? A kliknięcie pobrało by i przekazało do detekcji ponownie te same miejscówki? Przy tej aktualizacji (nowych 250 adresów) stare nie dziczejące adresy nadal są. A są jakieś tam również Artykuły, bo nie widzę i chce się upewnić? Ja jeszcze nie korzystam z harvestera, ale też słyszałem od kogoś, że do tego używa innego programu.
 13. Witam, Jestem nowym użytkownikiem DonLinkage i mam kilka pytań. Pisze na forum, bo mogą przydać się inny: 1)W projekcie w statystykach jest: "sukces/błąd/zarejestrowanych" Co to znaczy "zarejestrowanych"? 2) W sierpniu 2016 była informacja, że będzie zautomatyzowana opcja tworzenia bazy prywatnej z raportu. Czy ta funkcjonalność już jest? Jeżeli tak to jak z niej korzystać, bo nie mogę znaleźć? 3) Czy w Premium bazy do detekcji z http://freshscraper.i4a.pl/ pobierane są automatycznie, czy trzeba w "Bazach adresów" kliknąć "Pobierz bazę"? Czy kiedy kliknie się "Pobierz bazę" to czy zostanie pobrana najnowsza? i czy jeżeli kliknę np. dwa razy to ta sama baza zostanie poprana drugi raz do detekcji, czy może pobierane są tylko jeszcze nie poprane wcześniej bazy? 4) Czy nieistniejące strony w Premium trzeba dodawać do czarnej listy czy same "znikają" z bazy? 5) Czy podpięcie proxy jest potrzebne (wskazane) do postowania projektów (nie premium)? Inaczej mówiąc czy jeżeli teraz nie korzystam z harvestera i monitoringu pozycji – to czy potrzebuje proxy? 6) Czy do harvestowania potrzebny jest poxy takie jak przy monitoringu pozycji? Czy powinno to być proxy prywatne?
 14. Skalmar

  Witam

  Witam, Prowadzę kilka strony dla swojej małej firmy. Dotychczasowe zlecanie pozycjonowania firmom, które na frazę „pozycjonowanie” były ba drugiej stronie w Google nie przyniosło efektów. Natomiast firmy z pierwszej strony są tak drogie, że biznes mi się nie opłaca. Pozostało mi odpuścić pozycjonowania lub powalczyć z "algorytmem" samemu. Wybrałem trzecią drogę czyli walkę z algorytmem . Liczę na możliwość skorzystania z rad doświadczonych użytkowników forum. Z czasem mam nadzieje sam również wniosę coś merytorycznego.