Skalmar

Forumowicze
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

Recent Profile Visitors

249 profile views
 1. Brakuje mi pewnej drobnej funkcjonalności w DL. Czy można przy nazwie grupy projektu dodać datę i czas ostatnio wykonanej przez DL czynności dodania w tej grupie? Chodzi mi o to, że staram się co jakiś czas w miarę równomiernie czasowo linkować swoje strony (grupy projektów), ale już się pogubił, którą grupę projektów kiedy ostatnio linkowałem.
 2. @okazwłoka już widziałem te puste działy
 3. Dopisuje się do @ms27 zwłaszcza w kwestii "Harvestera adresów" przydała by instrukcja.
 4. Czy jest jakiś panel w którym można regulować ilość wejść na stronę, spędzony czas itp. ?
 5. @Seo student Kilka miesięcy temu byłem w tym samym miejscu - wyboru softu dla seo. Wybrałem DonLinkage + Premium. Nie używałem innych więc nie mam porównania, ale coś może pomogę. Interesujące mnie frazy nie są łatwe ale też nie mega konkurencyjne, pierwsze efekty już jednak widzę. Najlepsze jest jednak to, że ku mojemu zaskoczeniu jedna strona zaplecza na mniej konkurencyjnych fraz przebiła stronę właściwą (była linkowana tylko z pomocą DL) Ale poza softem uważam, że to jednak tylko narzędzie i ważna jest również przemyślana strategia! Jest ten wątek na forum i niestety do dawna VPS jest koniecznością. W indywidualnym problemie @okazwłoka mnie nie pozostawił bez pomocy. Ale jeżeli masz jakieś niejasności to pisz na forum, wówczas z odpowiedzi może skorzystają również inni i @okazwłoka nie będzie musiał każdemu indywidualnie wyjaśniać tej samej sprawy, i zostanie mu więcej czasu na rozwój softu
 6. "Opcjach projektu", zamaczam "Wysyłaj Captcha do zewnętrznych OCR" - jeżeli o to chodzi?
 7. Co do Captcha to mam u siebie 2captcha.com i ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem, że w ogóle nie ubywa mi środków. Kiedy sprawdzam "Balance" cały czas mam równo 10 dolców. Wprawdzie DL jest mało obciążony i korzystam z proxy, ale czy to możliwe/normalne, żeby przez ponad miesiąc korzystanie nic nie ubyło?
 8. Czy wersja donlinkage 6.7.2 będzie działać na starym PHP?
 9. Co do harvestera to jestem zupełnie świeży ale temat mnie interesuje i zbieram pierwsze doświadczenia. Mam już pewne uwagi/ propozycję: Włączyłem harvestowanie w DL ale nie wiem czy w ogóle działa. Nie wiem czy i gdzie wpadają zharvestowane miejscówki? W DL Premium bazy do detekcji trafiają automatycznie z http://freshscraper.i4a.pl/ a gdzie trafiają miejscówki z harvestera? Czy też do jednego worka „Bazy głównej”? – tak to mi wygląda. Jeżeli robię harvest np. wyszukując bardziej precyzyjnie to wolał bym, żeby wyniki trafiały raczej do odrębnej „Bazy prywatnej”. Gdyby dało się też wyszukiwać po języku miejscówki to byłoby super.
 10. Prośba/propozycja usprawnienia: Chciałem aby w niektórych tekstach linkiem był adres url. Wpisanie do tekstu komendy: %link% - dodaje adres nieaktywny. Niestety kiedy podaje kod: <a href="%link%">%link%</a> to jako widoczny tekst pojawia się jeden link (z puli) ale linkuje inny czyli w rzeczywistości po podstawieniu wygląda to mniej więcej tak: <a href="http://domena.pl/podstrona3"> http://domena.pl/podstrona14</a> Czy można by coś z tym zrobić, tak aby widoczny tekst i adres były te same?
 11. @okazwłoka Ciesze się i nie mogę się doczekać
 12. @radca78 Dobrze by było, żeby jednak @okazwłoka się bardziej udzielał w końcu to jego produkt. Bo cóż z tego, że narzędzie ma duże możliwości jeżeli użytkownicy nie potrafią z nich korzystać?
 13. @radca78 Też jestem nowym użytkownikiem DonLinkage i brakuje mi bardzo kompleksowej instrukcji. Na razie uczę się ze szczępków informacji i metoda prób i błędów - niestety trochę po omacku. To co jest na http://donlinkage.i4a.pl/ to tylko część potrzebnych puzzli, a jeszcze trzeba je poukładać. Ale trochę już obczaiłem więc podpowiem To jest akurat dobrze wytłumaczone: http://donlinkage.i4a.pl/przygotowanie-projektu/konfigurowanie-poczty-w-projekcie/ Tak teksty i linki ustawia się dla każdego projektu. W "Dodatkowe moduły>Lista linków" możesz stworzyć listę linków np. różne podstrony. W projekcie w teksie możesz wpisać albo konkretny link - ale wówczas wszędzie będzie ten sam link. Albo co jest bardzo dobrym rozwiązaniem w tekście (w "Dane projektu") wpisujesz: " %link% " Następnie w "Opcje projektu>Opcje podlinkowania" wybierasz listę linków, którą utworzyłeś wcześniej i wówczas DL będzie w miejsce " %link% " podstawiał te linki - za każdym razem inny. Co wiedziałem napisałem mam nadziej, że coś pomogłem.
 14. @okazwłoka W "Baza adresów>Harvestar adresów" w pozycji "Det. dziś [?]" i "Det. all [?]" od początku pojawiają mi się jakieś liczby, ale harwester był do tej pory wyłączony (crony), skąd więc te dane z freshscraper.i4a.pl ? W którym miejscu pojawiają się te zharvestowane miejscówki? Gdzie można je podejrzeć? Jak przenieść je do bazy prywatnej?
 15. Nigdy, nigdzie jeszcze nie korzystałem z czegoś takiego jak harwester adresów. Dlatego chciałbym zapytać jak to ugryźć. Przykładowo chciałbym znaleźć miejscówki (na WordPresie) związane z branżą meblarską. I co teraz? Klikam "Dodaj" i robię footprinty np. "meble", "krzesła", "stoły" itp. czy tak? Czy może te słowa kluczowe powinienem umieścić w "Keyword-ach"? A jeżeli tak to co powinno być w footprintach? Następnie zaznaczam Konfiguracja>Crony> harvester.php i już powinno działać, tak?