noemi

Forumowicze
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O noemi

 • Urodziny

Ostatnie wizyty

126 wyświetleń profilu
 1. Czy to możliwe, że nikt nic nie podpowie?
 2. Dodaję na stronę nowy artykuł. Pojawia się on jako zapowiedź w megamenu, które wyświetlane jest na każdej podstronie. Po kilku dniach artykuł jest widoczny w Google i wskakuje w top20, czasem nawet w top10 (na frazy ze średnim potencjałem). Po kilku dniach wrzucam nowe materiały na stronę, więc chcąc nie chcąc ten pierwszy "wypada" z mega menu i tym samym spada w Google do top50 albo i niżej. Niby naturalne, ale jednak martwi Co radzicie? Na co zwrócić uwagę? Linkowanie wewnętrzne czy może linkowanie z zewnątrz? Lepiej do tych pojedynczych artykułów czy lepiej do całych kategorii?
 3. Dzięki! Zawsze jest jakiś trop, cokolwiek. Jeszcze raz dziękuję
 4. W Search Console zauważyłam, że znacząco spadła liczba wyświetleń mojej strony. Wiem, że napiszecie zaraz że przyczyn może być tysiące, ale tak na przykład? Powiem, że brak informacji o jakichś ręcznych działaniach, a z kolei średnia pozycja w wynikach wyszukiwania powoli, ale systematycznie rośnie(!). Niestety ten wzrost nie przekłada się na liczbę kliknięć - lokata podniosła się o 10 pozycji, a liczba wyświetleń spadła o 60% :(, więc de facto wejść ciągle tyle samo.
 5. Przepraszam, jeśli zapytam jak blondynka, ale czy takie spadki mogły zostać spowodowane np. usunięciem przez administatora przekierowania domeny bez www na www? wcześniej było takie przekierowanie
 6. Czy mógłbyś podpowiedzieć, czego powinnam szukać? Sitemapy się nie zmieniły, linkowanie wewnętrzne ciągle takie samo, certyfikat https działa poprawnie, poszczególne podstrony odpowiadają kodem 200, żadnej blokady typu "noindex" nie ma. Ostatni update od developerów był we wrześniu, a spadki zaczęły się w połowie grudnia.
 7. Poza diametralnym spadkiem liczby zaindeksowanych podstron niczego niepokojącego w Search Console nie zauważyłam (ze zgłoszonych adresów w mapach zaindeksowane jest 5%, było już mocno ponad 60%). Od sierpnia nie ma żadnych nowych wiadomości, nie ma ani nie było żadnych ostrzeżeń, ręcznych działań. GSC również widzi tylko 2 linki przychodzące i to do domeny, która była ustawiona jako przekierowanie 301 do tej głównej.
 8. Wartość TF i CF domeny spadła z ponad 20 do 0. MajesticSEO pokazuje zaledwie 7 domen linkujących (było tu ponad 100), a co ciekawe w większości linki w wartościowych artykułach cały czas się utrzymują (dofollow). W wynikach Google nie widać jakichś natychmiastowych - dramatycznych spadków, ale mimo wszystko ruch z Google stopniowo maleje. Macie może pomysł czym to może być spowodowane? Jakie kroki podjąć?
 9. Zastanawiam się czy w raporcie zostali uwzględnieni tylko freelancerzy pracujący na własny rachunek full time, czy tacy, którzy od 8-16 są na etacie, a potem 2h wieczorem i jeszcze przez 2-3 dni w tygodniu pracują dodatkowo. Z doświadczenia widzę, że to nierzadkie zjawisko. Wtedy te zarobki nie wyglądają najgorzej :).
 10. Odkopię wątek. Może zna ktoś dobry, darmowy adserwer? OpenX, Revive? Czego się w tej chwili używa?
 11. Budujemy serwis, który będzie miał mocne "odnogi" regionalne. Czy radzilibyście postawić jeden mocny serwis, a w miarę zgromadzenia dużej ilości contentu odseparować część na oddzielną domenę czy od razu budować kilka serwisów?
 12. Zerknij tutaj: http://4programmers.net/Z_pogranicza/Mod_rewrite, może [L] pomoże?
 13. Pracuję nad optymalizacją serwisu, który na oddzielnych podstronach prezentuje ofertę dla poszczególnych miast. Teoretycznie to ta sama treść a różni się między sobą tylko nazwami miast. Obawiam się, że takie "zróżnicowanie" można uznać za żadne, ale zastanawiam się, jak duże powinno być, żeby było ok? http://www.forum.optymalizacja.com/topic/205291-pozycjnowanie-domeny-pod-kolejne-miasta/- tutaj vao pisze o 40%, czy rzeczywiście aż tyle? Dajcie znać proszę, jakie są Wasze doświadczenia.
 14. Wielkie dzięki
 15. Cześć, w jaki sposób monitorujecie czy linki dodawane na forach przechodzą próbę czasu? I druga część jak monitorujecie czy podstrony, na których się znalazły zostały zaindeksowane przez Google?