Jump to content

mikee

Forumowicze
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Ja wykorzystuję to na stronach klientów i zawsze wrzucenie obfitego (kilka tys. zn.), ciekawego tekstu na dół strony wpływa pozytywnie. No chyba, że ciśnienie w wynikach jest już bardzo duże, to wtedy oczywiście trudniej to zauważyć.
 2. Dla mnie jakoś było oczywiste zawsze, że robot google bierze pod uwagę to, co użytkownik widzi od razu po wejściu na stronę (bez klikania, bez scrollowania), im mniej akcji ze strony użytkownika, by dotrzeć do ważnej treści, tym lepiej. Jeśli to tylko możliwe stosuję i tekst rozwijany na górze nad produktami (w przypadku sklepu internetowego, zawsze coś tam na górze niech będzie) i tekst bez rozwijania na dole.
 3. Nie no czytam, i jakoś niewiele rozumiem. Myślę, że lepiej by było jakbyś oddzielił od siebie dwa wątki - blokowanie w robots a osobno śledzenie konkurencji. Tak jak napisał felipe, roboty blokuje się też w .htaccess . Są też inne sposoby na śledzenie konkurencji niż majestic :).
 4. Dziękuję ci bardzo za wypowiedź. To prawda, że strona jest wyrzeźbiona pod mobilne. Ale skąd w takim razie spadek w wynikach desktopowych?
 5. Hej wszystkim forumowiczom! Chciałbym spytać Was o radę. Otóż. Jest sobie strona www.costam.pl - strona od 7 lat oscyluje między 2, a trzecią kartą na frazę ogólnokrajową mocno komercyjną. Dużo fajnych naturalnych linków. Systematycznie linkowana. Od lat stabilne pozycje. W połowie sierpnia dostałem komunikat w sc o braku protokołu ssl (strona umożliwia zakup produktów online). Jednocześnie się to zbiegło z atakiem bota na forum, w skutek czego na forum pojawiło się kilka bełkotliwych wątków z linkami wychodzącymi. Kilka dni później spadek o ok. 10 oczek w dół, następnie wylot na dwie najważniejsze frazy poza 100, ale uwaga - tylko na urządzeniach desktopowych :). Co ciekawe na najważniejszą dla mnie frazę raz wyświetliła się nie strona główna serwisu, ale właśnie spamowy wątek na forum :/ . Trzy dni temu uruchomiliśmy ssl, zrobiliśmy przekierowania, zlikwidowaliśmy spamowe wątki na forum, wiadomo, że na efekty jeszcze trzeba poczekać. Ale co sądzicie o tej sytuacji. Skąd taka różnica między wyszukiwaniem mobilnym a desktopowym? Na mobilnych strona ma się bardzo fajnie. Czy może być tak, że algorytm na mobilnych 'lżej' traktuje strony bez ssl? Warto przy tym zaznaczyć, że na desktopowych tech strona czasem się pojawia. Będę ogromnie wdzięczny za uwagi. Pozdrawiam!
 6. Szacunek dla administracji forum. Prośba spełniona w 15 minut .
 7. Mi tam się bardziej podoba stara nazwa. Do nowej też ni w ząb nie mogę się przyzwyczaić... .
 8. Warto zwrócić jeszcze uwagę na optymalizację pod kątem prędkości ładowania: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fantyki-meble-sklep.pl%2F&tab=desktop
 9. W tamtym roku miałem z jednym klientem podobną sytuację z firmą, która straszyła nie zgłoszeniem do Giodo. Dzwoniłem wtedy na infolinię do Giodo i na pytanie, czy jeśli jako firma klient prowadzi korespondencję mailową z klientami, to czy jest to baza danych osobowych konieczna do zgłoszenia, pani odpowiedziała "TAK". Klient olał wszystko i jest ok. Wniosek? Komunikujesz się z klientami pocztą mail? Zbierasz dane osobowe - powinieneś to zgłosić do Giodo!
 10. Zależy jeszcze co linkujemy. Duże portale typu murator potrafią od czasu do czasu zapuścić serię wpisów w katalogach typowo na frazy . Ale wiadomo, duży może więcej.
 11. Tygodnie, trzeba tygodni, żeby móc coś konkretnie stwierdzić.
 12. Ja już dawno temu sobie tak myślałem, czemu oni nie zrobią tak, żeby serpy były bardziej ruchome, czyli na przykład przez kilka godzin większą wagę mają czynniki onsite związane stricte z treścią, a potem przez kilka godzin czynniki behavioralne, a potem linki zewnętrzne, i tak w koło Macieju. Testować, mielić, zbierać dane o zaangażowaniu użytkowników w wyniki organiczne i adwordsy w różnych kombinacjach i wybierać te najlepiej odpowiadające ich celom... To co się ostatnio dzieje w wynikach połączone jeszcze ze spersonalizowanymi wynikami wyszukiwania tak mi wygląda i nie zdziwiłbym się jakby tak zostało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy