OSM

Forumowicze
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Mój błąd, rzuciłem okiem oczywiście tylko na ostatnią stronę. Wielka szkoda. Marek bardzo rzetelnie podchodził do klientów, obsługa z jego strony była na najwyższym poziomie. Tym bardziej ciężko uwierzyć w to, że nie napisał nam tu jakiegoś oficjalnego oświadczenia. Nie czuję się oszukany, bo skrypt służył mi wiele lat, ale chętnie zapłaciłbym jakiś dodatkowy abonament za samo aktualizowanie schematów wyników z Google'a, kiedy te się zmienią. Można było dodać jakąś opcję edycji takich schematów w panelu admina, jako np. dodatkowo płatny moduł lub odpłatnie sprzedać zdekodowany plik odpowiedzialny za parsowanie wyników. Dzięki temu skrypt służyłby nam jeszcze przez długi czas. Coroczna płatność za support też byłaby dobrym rozwiązaniem. Nawet takie 99 zł netto rocznie dałoby już przyzwoity dochód, bo zakładam, że skrypt z pewnością miał więcej niż 100 aktywnych instalacji. Ciężko będzie znaleźć dobrą alternatywę, a już na pewno nie w tej cenie. Nie wiem czy skrypt został komuś odsprzedany, ale jeśli ktoś coś wie to chętnie podepnę się do firmy, która będzie dalej go rozwijała/aktualizowała w miarę zmian w wynikach Google. Gdybym wiedział, że skrypt upada to sam odkupiłbym prawa do dalszej odsprzedaży.
 2. Szkoda by było, gdyby projekt został porzucony przez autora, bo wystarczy mały update prezentacji wyników Google'a i pozamiatane. A że skrypt kodowany to też nic nie poprawimy na własną rękę. U mnie oba skrypty Marka działają bez zarzutu już kupę lat.
 3. Czy ktoś z Was może kontakt do autora skryptu, Marka? Domena web-tools.pl nie działa już od jakiegoś czasu, emaile są zwracane do nadawcy.
 4. Panowie czy w ciągu roku zaszły jakieś zmiany na rynku Premium SMS? Pojawił się jakiś godny zaufania gracz, u którego warto aktywować rozsyłanie kodów w SMS Premium? DotPay.pl na swojej stronie polecał SmartPay.pl Umożliwiał nawet automatyczną migrację. Okazuje się, że oni też nie podpisują umów z osobami bez DG. Wyjątek stanowią studenci i uczniowie.
 5. No i mamy koniec HomePay.pl Już nawet ich strona www nie działa.
 6. Dzięki MaxPan. To już jakiś punkt zaczepienia.
 7. DotPay.pl wypowiedział umowy osobom, które rozliczały się na umowę o dzieło, dlatego szukam nowego dostawcy usługi SMS Premium. Nie mam dużych wymagań jeśli chodzi o wachlarz usług - korzystam jedynie z rozsyłania kodów dostępu do strony (SMS MO). Rozważam obecnie dwie firmy: CashBill.pl i HomePay.pl Chętnie poznałbym opinie osób, które współpracują z w/w firmami. Ewentualnie propozycje innych, sprawdzonych przez Was firm mile widziane Widziałem na PiO reklamy nowych graczy na rynku SMS Premium: MyBill.pl i iCash.pl jednak nie udało mi się znaleźć opinii na ich temat, dlatego mój wstępny wybór zawęziłem do Cashbill i Homepay.
 8. OSM

  Update Pingwina (5/6.10.2012)

  O patencie Google pisała już na forum Lexi.
 9. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Z tego co zauważyłem to nie zawsze. Niektóre precle nie działają poprawnie (te porzucone, z błędami zapisu/odczytu) i system nie potrafi z nich ściągnąć wpisów. Podobnie jest z zapleczami innych userów, które dopalają nie tylko ich wpisy, ale też linkują nasze strony, które pozycjonujemy preclami.
 10. Ja tak pobieram frazę z refa: preg_match("/google.*?q=(.*?)(&|$)/i", $_SERVER["HTTP_REFERER"], $ref); $fraza = urldecode($ref[1]); Wyciągam też parametr cd - dzięki niemu wiesz na jakiej pozycji w Google była dana podstrona na wpisaną frazę.
 11. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Jeż daleki jestem od krytyki, nie mniej jeśli mój post spowodował wykonanie choćby lekkich czystek na preclach - warto było napisać tych parę zdań. Cieszę się, że rozweselił Cię mój żartobliwy test. Ja to taki wesoły chłopak jestem Bądź co bądź lista wypychanych na zaplecze linków jest bardzo zliżona do tej widniejącej jako suma linków wypchniętych przez SD. Pojawiają się wpisy linkujące do projektów usuniętych z SD nawet kilka miesięcy temu, ale można to uznać za niewielki błąd statystyczny. W każdym razie ważne, że system wciąż działa, jego efekty są zadowalające - trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie linki są wypychane i należy to brać pod uwagę planując wysyłkę konkretnych anchorów. Tyle jeśli chodzi o moje rozważania
 12. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Jeżu ja nie twierdzę, że system jest zły, stwierdzam jedynie, że mógłby być lepszy, gdyby od czasu do czasu przesiać precle. Fakt koszt linka nie jest wysoki, a mój test miał jedynie na celu sprawdzenie trafności przydzialania linków, tak aby łatwiej było rozplanować ich przyrost. W kolejnych testach potwierdza się, że statystycznie tylko 30% wpisów jest poprawnych. Także, aby uzyskać 30 linków musimy ich wypchnąć 100.
 13. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Zrobiłem nowy test. Usunąłem linki z SD i wypchnąłem nowe. Dodałem w sumie 400 linków, co powinno skutkować 400 wpisami w preclach. Pobrałem z zaplecza o site ok. 17 000 podstron paczkę z linkami do wpisów. Zamiast 400 było ich 250, ale zapewne system to uzupełni. Niestety z tych 250 linków tylko 88 (35%) to adresy do poprawnych wpisów. 162 wpisów brak. Wniosek: Seodopalacz wypycha linki nawet na nieistniejące precle. System dodaje wpis ale już nie sprawdza poprawności dodania. Tak więc cała para idzie w gwizdek.
 14. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Mój mały test efektywności działania systemu. Pobrałem z zaplecza linki do 1500 wpisów i sprawdziłem czy istnieją one w preclach. Efekt jest taki: - 214 wpisów jest (14%) - 1296 wpisów brak (86%) Sprawdzenie od czasu do czasu czy presell istnieje i wysłanie wpisów z nieaktywnych precli do innych precli nie wymaga ogromnych mocy przerobowych.