OSM

Forumowicze
 • Content Count

  152
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Panowie czy w ciągu roku zaszły jakieś zmiany na rynku Premium SMS? Pojawił się jakiś godny zaufania gracz, u którego warto aktywować rozsyłanie kodów w SMS Premium? DotPay.pl na swojej stronie polecał SmartPay.pl Umożliwiał nawet automatyczną migrację. Okazuje się, że oni też nie podpisują umów z osobami bez DG. Wyjątek stanowią studenci i uczniowie.
 2. No i mamy koniec HomePay.pl Już nawet ich strona www nie działa.
 3. Dzięki MaxPan. To już jakiś punkt zaczepienia.
 4. DotPay.pl wypowiedział umowy osobom, które rozliczały się na umowę o dzieło, dlatego szukam nowego dostawcy usługi SMS Premium. Nie mam dużych wymagań jeśli chodzi o wachlarz usług - korzystam jedynie z rozsyłania kodów dostępu do strony (SMS MO). Rozważam obecnie dwie firmy: CashBill.pl i HomePay.pl Chętnie poznałbym opinie osób, które współpracują z w/w firmami. Ewentualnie propozycje innych, sprawdzonych przez Was firm mile widziane Widziałem na PiO reklamy nowych graczy na rynku SMS Premium: MyBill.pl i iCash.pl jednak nie udało mi się znaleźć opinii na ich temat, dlatego mój wstępny wybór zawęziłem do Cashbill i Homepay.
 5. OSM

  Update Pingwina (5/6.10.2012)

  O patencie Google pisała już na forum Lexi.
 6. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Z tego co zauważyłem to nie zawsze. Niektóre precle nie działają poprawnie (te porzucone, z błędami zapisu/odczytu) i system nie potrafi z nich ściągnąć wpisów. Podobnie jest z zapleczami innych userów, które dopalają nie tylko ich wpisy, ale też linkują nasze strony, które pozycjonujemy preclami.
 7. Ja tak pobieram frazę z refa: preg_match("/google.*?q=(.*?)(&|$)/i", $_SERVER["HTTP_REFERER"], $ref); $fraza = urldecode($ref[1]); Wyciągam też parametr cd - dzięki niemu wiesz na jakiej pozycji w Google była dana podstrona na wpisaną frazę.
 8. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Jeż daleki jestem od krytyki, nie mniej jeśli mój post spowodował wykonanie choćby lekkich czystek na preclach - warto było napisać tych parę zdań. Cieszę się, że rozweselił Cię mój żartobliwy test. Ja to taki wesoły chłopak jestem Bądź co bądź lista wypychanych na zaplecze linków jest bardzo zliżona do tej widniejącej jako suma linków wypchniętych przez SD. Pojawiają się wpisy linkujące do projektów usuniętych z SD nawet kilka miesięcy temu, ale można to uznać za niewielki błąd statystyczny. W każdym razie ważne, że system wciąż działa, jego efekty są zadowalające - trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie linki są wypychane i należy to brać pod uwagę planując wysyłkę konkretnych anchorów. Tyle jeśli chodzi o moje rozważania
 9. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Jeżu ja nie twierdzę, że system jest zły, stwierdzam jedynie, że mógłby być lepszy, gdyby od czasu do czasu przesiać precle. Fakt koszt linka nie jest wysoki, a mój test miał jedynie na celu sprawdzenie trafności przydzialania linków, tak aby łatwiej było rozplanować ich przyrost. W kolejnych testach potwierdza się, że statystycznie tylko 30% wpisów jest poprawnych. Także, aby uzyskać 30 linków musimy ich wypchnąć 100.
 10. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Zrobiłem nowy test. Usunąłem linki z SD i wypchnąłem nowe. Dodałem w sumie 400 linków, co powinno skutkować 400 wpisami w preclach. Pobrałem z zaplecza o site ok. 17 000 podstron paczkę z linkami do wpisów. Zamiast 400 było ich 250, ale zapewne system to uzupełni. Niestety z tych 250 linków tylko 88 (35%) to adresy do poprawnych wpisów. 162 wpisów brak. Wniosek: Seodopalacz wypycha linki nawet na nieistniejące precle. System dodaje wpis ale już nie sprawdza poprawności dodania. Tak więc cała para idzie w gwizdek.
 11. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Mój mały test efektywności działania systemu. Pobrałem z zaplecza linki do 1500 wpisów i sprawdziłem czy istnieją one w preclach. Efekt jest taki: - 214 wpisów jest (14%) - 1296 wpisów brak (86%) Sprawdzenie od czasu do czasu czy presell istnieje i wysłanie wpisów z nieaktywnych precli do innych precli nie wymaga ogromnych mocy przerobowych.
 12. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Dzięki Jeżu za odpowiedź. Ja doskonale rozumiem, że SWLe to "wspomagacze" i fakt, że aktualizacja Precli blokowana jest do IP Waszego serwera nieco ogranicza kwestie organizacyjne, ale sam proces sprawdzenia czy precel działa czy nie - można odpalić z innego serwera. Może zbytnio upraszczam ale czy nie wystarczy sprawdzić poprzez wyrażenie regularne PHP czy kod HTML strony w danej domenie, pod którą jest oficjalnie precel zawiera jakiś powtarzający się element kodu HTMLa, który jest w szablonie czy też choćby strona nie zwraca 404.
 13. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Ostatni płomyk nadziei, że system działa padł dziś po moderacji precli w panelu. 10/10 precli nie działało. Projekt najwidoczniej został porzucony bo nie wierzę, że brak jest mocy przerobowych, aby odpytać te 5000 czy nawet 10 000 precli i sprawdzić czy nadal istnieją.
 14. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Widzę, że system został nieco zaniedbany. Moderuję sobie precle od kilku dni i widzę, że 7 na 10 z nich nie działa tzn. domena nie istnieje, pod adresem jest zupełnie inna strona. Nie działało mi m.in. nić z domeny .tk Podobnie jest, gdy klikam na moich preclach, które linkują do wpisów na innych preclach. Tu jest podobnie. Znaczna część nie działa. Może nie daje to pełnego obrazu jakości SD, ale mogę sobie pobrać z mojego zaplecza listę moich wpisów i skryptem odpytać, które z nich jeszcze istnieją. Jeśli wynik byłby taki, że 50% wpisów nadal wisi to byłoby rewelacyjnie, ale z tego co kiedyś sprawdzałem jest dużo gorzej. Zapanować nad tym jest pewnie trudno, ale odpytanie raz na tydzień tych 20 000 domen nie wymaga dużej mocy przerobowej, a wystarczy deaktywować precla np. po 3 błędach (strona nie istnieje, wisi strona inna niż precel) a wpisy z niego wypchnąć do innego precla. Dzięki temu wiedzielibyśmy, że: masząc w panelu przydzielone 1000 punktów mamy za to faktycznie 200 plinków oraz to, że nasze zaplecze nie linkuje w próżnię.
 15. OSM

  SeoDopalacz.PL

  Zakładajaąc 20 000 domen pod precle w systemi wystarczałoby, aby sprawdzać po 1000 dziennie i to już zachowałoby względny porządek. Wczoraj wszedłem w moderację precli w panelu SD i 7 na 10 domen precli nie istniała.