x1349

Forumowicze
 • Zawartość

  704
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

x1349 wygrał w ostatnim dniu 16 Luty 2013

x1349 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

142 Excellent

O x1349

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnio na profilu byli

4144 wyświetleń profilu
 1. Recaptcha2 właśnie tak działa, kilka rozwiązań audio recaptcha z jednego IP i koniec zabawy. Są sposoby żeby to trochę obejść, ale nie widziałem żeby ktoś o tym pisał publicznie. To też jest całkiem normalna sytuacja. Dlaczego? Zp jak każdy soft zostawia "footprinty", można to minimalizować, ale takie rzeczy tylko przy samodzielnym kodowaniu templatek. Generalnie do łamania recaptcha w dużych ilościach trzeba dużo proxy. Ja na swoje potrzeby łamię około 1000-1500 recaptcha2 dziennie, ale trochę trzeba wydać na proxy żeby tyle złamać (a te 1000 recaptcha dziennie to wcale nie jest dużo). VPNy się raczej nie nadają, zbyt długi czas od restartu VPNa do ponownego połączenia, poza tym Zenblog nie jest stworzony z myślą o pracy przez VPN.. Jedyne sensowne rozwiązanie to proxy, dużo proxy, ale dużo proxy to dużo kasy Anonimowe czyli bez geolokalizacji, czyli to mogą być w sporej części proxy z Chin, a nawet jeżeli nie są z CN to są zajechane przez innych userów. P.S. Może miałeś ale ich nie widziałeś, jakiś czas temu był update ZP albo Capmonster przez który w logach widać info o banie na recaptcha, wcześniej info o banie w logach nie było. P.S.2 Takie problemy z recaptcha występują od wielu miesięcy.
 2. @Finan Wiele zależy od przychodni do której chodzisz. Każda przychodnia rządzi się innymi prawami. Generalnie te państwowe są o du obić, w prywatnych jest dużo lepsza obsługa. A co do numerków - lekarz w POZ nie ma płatne od pacjenta tylko od godziny więc przyjęcie dodatkowego pacjenta to tylko dobra wola lekarza lub brak dobrej woli. Jeżeli w Twoim POZ pracują lekarze którzy słysząc że masz dziecko chore odmawiają do zmień POZ o ile masz taką możliwość
 3. 1.Biorąc pod uwagę fakt, że żadna agencja seo nie pokaże od tak swojego know how, to pełna ocena ich działania jest niemożliwa, chyba że jest się ich klientem. Po rozmowach telefonicznych nie dowiemy się czy firma faktycznie wypozycjonuje stronę. Poza tym "Braliśmy pod uwagę jakość obsługi klienta" - czyli każdej firmie dali stronę do wypozycjonowania i faktycznie zaliczali się do grona klientów każdej firmy w raporcie. Powiedzmy 30 firm z raportu, dla każdej strona do wypozycjonowania za 500 miesięcznie, czas - 3 miesiące, Na rzetelne zrobienie takiego raportu trzeba by wydać 45 tys pln. 2. Sprawdzimy pozycje, podpowiemy co zrobić itp, itd, etc. czyli kolejna firma oferująca audyty. Ostatnio jest coraz więcej speców od audytów którzy powiedzą co i jak zrobić, ocenią to co robią inni... ale sami pozycjonowania nie oferują
 4. Zależy ile chcesz miesięcznie na tego VPSa wydać. Generalnie VPS i ZP to kiepski pomysł (ale dla 5 wątków może da radę). Testowałem vpsy na proxmox, vmware esxi, solusvm, virtualizor etc. Na każdym wydajność ZP była kiepska w porównaniu do instalacji windowsa bezpośrednio na dedyku. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest dedyk (jak sie dobrze poszuka to się znajdzie dedyka w cenie VPSa z windowsem). Jak ma być niedrogo i dobrze to dedyk stąd za $30 miesięcznie:: https://www.wholesaleinternet.net Instalacja virtualizora, zrobienie VPSa (albo 2-3) z windowsem. Na takim dedyku za $30 pójdą 2 VPSy z GSA lub podobnym softem + ZP, albo Xneolinks + ZP, serwerownia nie bulletproof. Albo tutaj: http://oneprovider.com/dedicated-servers/paris-france Dedyki od 25 euro w górę mają KVM/IPMI czyli można sobie zainstalować windowsa na czysto na takim serwerze. Serwerownia online.net.
 5. Koleś może beknie Żeby 286 k.k. poszło w ruch trzymając się samego przepisu muszą zaistnieć 3 przesłanki: - cel osiągnięcia korzyści majątkowej - doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - wprowadzenie w błąd W Twoim przypadku nie doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - reklamodawca (chyba?) nie zapłacił za fake leady. Pytanie co sąd i sam prokurator Gdyby wydawca dostał chociaż 500zł za te fake leady sprawa byłaby bardziej oczywista.
 6. Huawei 315s z ich oferty jest dużo lepszy z tego co czytałem (sam go mam i polecam). Prędkość lte zależy od wielu czynników, jeżeli jest możliwość kablem to wiadomo - kabel lepszy, ale są miejsca gdzie kablem dochodzi tylko 10/1 neostrady, wtedy taka oferta Tmobile jest jak zbawienie. Z całym szacunkiem nie masz racji - testowałem LTE w kilku lokalizacjach - play, plus, orange, tmobile. Generalnie Tmobile wypadało najlepiej. Nie mają tanich pakietów i taniego no limit przez co ich nadajniki nie sa obciazone tak jak np nadajniki play. Poza tym LTE z tmobile dla firm jest faktycznie no limit o czym mozna poczytac na forach, nie daja lejka nawet po zuzyciu kilku TB danych.
 7. Z użyciem capmonster2, albo samodzielne obkodowanie i 2captcha, albo autorskie metody. Na RU forum ZP są gotowe przykłady do wykorzystania z 2captcha.
 8. Nie trzeba podpisywać żadnej umowy do działań na małą, lub średnią skalę, bramka, karta sim i jazda.
 9. Większość dużych serwisów ma zupełnie inne zabezpieczenia i nie mają zabezpieczenia o którym piszesz. Jak serwis będzie chciał wyciąć ZP to i tak wytnie. Wypełnianie formularza rejestracyjnego z odstępami czasu na "trudnych" stronach często wcale nie jest rozwiązaniem.
 10. Firma która ma klientów głównie z USA, AU, CA raczej nie będzie potrzebowała telemarketera. Firma która zajmuje sie głównie social media nie będzie raczej potrzebowała webmastera na pełen etat. Ten rynek jest bardzo zróżnicowany i to kwestia bardzo indywidualna kto w firmie będzie pierwszą zatrudnioną osobą. Osobiście postawiłbym na pomoc biurową - taką od wszystkiego i od niczego. Wystawianie faktur, obsługa mailowa i telefoniczna klientów, robienie zamówień, podstawowa obsługa programów (po przeszkoleniu), parzenie kawy , zajmowanie się wszystkimi drobnostkami które są konieczne do funkcjonowania firmy, a nie trzeba do nich specjalistycznej wiedzy.
 11. Ta ustawa ma 31 artykułów, który konkretnie wg Ciebie odnosi sie do depozycjonowania? Art 14, 15? To wszystko naciągane i to bardzo. Dodatkowo spora część przepisów jest zwyczajnie martwa. Art. 15. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez: ..... 1) wyprzedaży posezonowej, dokonywanej dwa razy w roku na koniec sezonu letniego i zimowego, trwającej każdorazowo nie dłużej niż miesiąc; 2) wyprzedaży ze względu na upływający termin przydatności towarów do spożycia lub upływającą datę minimalnej trwałości; Który sklep z ciuchami nie robi w kółko wyprzedaży posezonowej trwającej pół sezonu? Który sklep spożywczy nie robi wyprzedaży produktów z krótkim terminem trwałości?
 12. Z całym szacunkiem Beer, mylisz pojęcia bo kodeks karny a wymieniona ustawa to są 2 różne rzeczy. Ustawa określa za co jest odpowiedzialność karna, ciężko znaleźć w tej ustawie coś co można podciągnąć pod depozycjonowanie. Poza tym depozycjonowanie nie jest do udowodnienia. Jeżeli ktoś uważa inaczej zapraszam do prawnika - za kilkaset PLN usłyszycie to samo. Tak mniej więcej wyglądają Twoje domniemania. P.S. @Xann Ile sądowych wezwań dostałeś do tej pory? Obstawiam że 0. P.P.S. Wszyscy twierdzą że paragraf jest, ale jakoś nikt nie chce rzucić konkretami
 13. Nie przesadzajcie z tymi danymi firmy, nie wiemy jaka to branża i jaki produkt. Przy niektórych branżach ludzie sprawdzają dane firmy na początku, przy innych na końcu lub w ogóle. Poza tym mając drugą stronę w top 10 można na niej umieścić recenzję usługi/produktu przekonując potencjalnego klienta że jednak warto w firmie X. Jeżeli klient ma $$, to z pewnością warto wbijać 2, 3 i kolejną stronę w top 10.
 14. @up Tu masz IP w opłacie jednorazowej. Fajne rozwiązanie, ale OVH już kiedyś (ponad 2 lata temu z tego co pamiętam) zmieniało zasady gry w sprawie IP failover dla aktualnych klientów, czyli klient zapłacili jednorazowo za blok IPv4, a nagle musieli płacić miesięczny haracz. Później OVH wróciło do starego modelu rozliczeniowego za IP failover który widać aktualnie na stronie, ale jednak kupowanie IPv4 w firmie która zmienia zasady w trakcie gry jest ryzykowne. Do tego OVH otwarło 3 nowe datacenter (w tym w PL), mogą przez to znowu zacząć kombinować z IP.
 15. Testowałem taką metodę do stawiania proxy pod GSA. Generalnie squid nie był w cale super wydajny w porównaniu do innych rozwiązań. Samo proxy działało, ale... no właśnie. Może kwestia ustawień, ale nie chciało mi sie w squidzie grzebać. Do w średnio intensywnego scrapowania musiałbyś takich proxy postawić kilkadziesiąt, a to już średnio ma sens. Jeden mały dedyk + duży blok IP. Za $100-150 można znaleźć dedyk z 256 IP jak się bardzo dobrze poszuka.