x1349

Forumowicze
 • Zawartość

  700
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

x1349 wygrał w dniu 16 Luty 2013

x1349 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

141 Excellent

O x1349

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnie wizyty

3761 wyświetleń profilu
 1. Koleś może beknie Żeby 286 k.k. poszło w ruch trzymając się samego przepisu muszą zaistnieć 3 przesłanki: - cel osiągnięcia korzyści majątkowej - doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - wprowadzenie w błąd W Twoim przypadku nie doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - reklamodawca (chyba?) nie zapłacił za fake leady. Pytanie co sąd i sam prokurator Gdyby wydawca dostał chociaż 500zł za te fake leady sprawa byłaby bardziej oczywista.
 2. Huawei 315s z ich oferty jest dużo lepszy z tego co czytałem (sam go mam i polecam). Prędkość lte zależy od wielu czynników, jeżeli jest możliwość kablem to wiadomo - kabel lepszy, ale są miejsca gdzie kablem dochodzi tylko 10/1 neostrady, wtedy taka oferta Tmobile jest jak zbawienie. Z całym szacunkiem nie masz racji - testowałem LTE w kilku lokalizacjach - play, plus, orange, tmobile. Generalnie Tmobile wypadało najlepiej. Nie mają tanich pakietów i taniego no limit przez co ich nadajniki nie sa obciazone tak jak np nadajniki play. Poza tym LTE z tmobile dla firm jest faktycznie no limit o czym mozna poczytac na forach, nie daja lejka nawet po zuzyciu kilku TB danych.
 3. Z użyciem capmonster2, albo samodzielne obkodowanie i 2captcha, albo autorskie metody. Na RU forum ZP są gotowe przykłady do wykorzystania z 2captcha.
 4. Nie trzeba podpisywać żadnej umowy do działań na małą, lub średnią skalę, bramka, karta sim i jazda.
 5. Większość dużych serwisów ma zupełnie inne zabezpieczenia i nie mają zabezpieczenia o którym piszesz. Jak serwis będzie chciał wyciąć ZP to i tak wytnie. Wypełnianie formularza rejestracyjnego z odstępami czasu na "trudnych" stronach często wcale nie jest rozwiązaniem.
 6. Firma która ma klientów głównie z USA, AU, CA raczej nie będzie potrzebowała telemarketera. Firma która zajmuje sie głównie social media nie będzie raczej potrzebowała webmastera na pełen etat. Ten rynek jest bardzo zróżnicowany i to kwestia bardzo indywidualna kto w firmie będzie pierwszą zatrudnioną osobą. Osobiście postawiłbym na pomoc biurową - taką od wszystkiego i od niczego. Wystawianie faktur, obsługa mailowa i telefoniczna klientów, robienie zamówień, podstawowa obsługa programów (po przeszkoleniu), parzenie kawy , zajmowanie się wszystkimi drobnostkami które są konieczne do funkcjonowania firmy, a nie trzeba do nich specjalistycznej wiedzy.
 7. Ta ustawa ma 31 artykułów, który konkretnie wg Ciebie odnosi sie do depozycjonowania? Art 14, 15? To wszystko naciągane i to bardzo. Dodatkowo spora część przepisów jest zwyczajnie martwa. Art. 15. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez: ..... 1) wyprzedaży posezonowej, dokonywanej dwa razy w roku na koniec sezonu letniego i zimowego, trwającej każdorazowo nie dłużej niż miesiąc; 2) wyprzedaży ze względu na upływający termin przydatności towarów do spożycia lub upływającą datę minimalnej trwałości; Który sklep z ciuchami nie robi w kółko wyprzedaży posezonowej trwającej pół sezonu? Który sklep spożywczy nie robi wyprzedaży produktów z krótkim terminem trwałości?
 8. Z całym szacunkiem Beer, mylisz pojęcia bo kodeks karny a wymieniona ustawa to są 2 różne rzeczy. Ustawa określa za co jest odpowiedzialność karna, ciężko znaleźć w tej ustawie coś co można podciągnąć pod depozycjonowanie. Poza tym depozycjonowanie nie jest do udowodnienia. Jeżeli ktoś uważa inaczej zapraszam do prawnika - za kilkaset PLN usłyszycie to samo. Tak mniej więcej wyglądają Twoje domniemania. P.S. @Xann Ile sądowych wezwań dostałeś do tej pory? Obstawiam że 0. P.P.S. Wszyscy twierdzą że paragraf jest, ale jakoś nikt nie chce rzucić konkretami
 9. Nie przesadzajcie z tymi danymi firmy, nie wiemy jaka to branża i jaki produkt. Przy niektórych branżach ludzie sprawdzają dane firmy na początku, przy innych na końcu lub w ogóle. Poza tym mając drugą stronę w top 10 można na niej umieścić recenzję usługi/produktu przekonując potencjalnego klienta że jednak warto w firmie X. Jeżeli klient ma $$, to z pewnością warto wbijać 2, 3 i kolejną stronę w top 10.
 10. @up Tu masz IP w opłacie jednorazowej. Fajne rozwiązanie, ale OVH już kiedyś (ponad 2 lata temu z tego co pamiętam) zmieniało zasady gry w sprawie IP failover dla aktualnych klientów, czyli klient zapłacili jednorazowo za blok IPv4, a nagle musieli płacić miesięczny haracz. Później OVH wróciło do starego modelu rozliczeniowego za IP failover który widać aktualnie na stronie, ale jednak kupowanie IPv4 w firmie która zmienia zasady w trakcie gry jest ryzykowne. Do tego OVH otwarło 3 nowe datacenter (w tym w PL), mogą przez to znowu zacząć kombinować z IP.
 11. Testowałem taką metodę do stawiania proxy pod GSA. Generalnie squid nie był w cale super wydajny w porównaniu do innych rozwiązań. Samo proxy działało, ale... no właśnie. Może kwestia ustawień, ale nie chciało mi sie w squidzie grzebać. Do w średnio intensywnego scrapowania musiałbyś takich proxy postawić kilkadziesiąt, a to już średnio ma sens. Jeden mały dedyk + duży blok IP. Za $100-150 można znaleźć dedyk z 256 IP jak się bardzo dobrze poszuka.
 12. +1 Polski rynek jest za mały na softy z jednorazowa opłatą o czym można było sie już wielokrotnie przekonać. Symboliczny abonament (xx zł miesięcznie/kwartalnie) i można działać nawet z niszowymi softami. Dla każdego poważnego klienta taki abonament będzie plusem, a nie minusem bo to gwarancja rozwoju softu.
 13. Squid dość ciężki jest i konfiguracja do najprostszych nie należy. Tinyproxy jest ciekawe, Privoxy również fajna sprawa.
 14. Czy monitoring stron wspiera/będzie wspierał sprawdzanie przez proxy? Do niektórych zastosowań to może być bardzo przydatne.
 15. Taka strata może rozłożyć Samsunga. To ich przychód za 3 lata. Nie wspominając o utracie wizerunku producenta smartfonów, który jest najbardziej premium.