Skocz do zawartości

okazwłoka

Oficjalne
  • Postów

    9881
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    259

Treść opublikowana przez okazwłoka

  1. Pierwsze koty za płoty Były problemy związane z różnicami ustawień na serwerach (nieszczęsne magic quotes) - ale już sytuacja została opanowana. Osoby, które dotknął problem otrzymały dodatkowy miesiąc aktualizacji. Przy okazji też został wykryty błąd przy aktualizacji silnka wordpress (nie w każdym przypadku chciało działać). Zaraz będzie pierwsza aktualizacja do wersji 1.0.1
  2. Spróbuj teraz. Grzebałem przy instalatorze jeszcze i zmieniłem dane.
  3. Faktycznie, już poprawione dzięki Świeża, pusta zainstalowana wersja bez ustawionego wykonywania zadań: wpis.s.laohost.net hasło : abc Edit. Już każdy kto zakupił powinien mieć informacje na skrzynce email.
  4. Już za moment będą rozsyłane opłacone zamówienia. Następne do zrobienia: obsługa bloggera. Ok, już to będzie, tu pokazane jest jak to instalować:
  5. Spore, nawet sporsze Na pewno będą dodawane z czasem kolejne cmsy - przynajmniej w kwestii zarządzania artykułami na tyle, ile dany system będzie pozwalał.
  6. Ok, można już zamawiać. Jeszcze dzisiaj będzie dostępne w cenie 300 zł netto dla każdego. Osoby które się zgłosiły mogą jeszcze przez tydzień kupić w cenie 300 zł (nawet jeśli cena ulegnie zmianie) - stosowną informację zaraz podeślę do wszystkich zainteresowanych. Strona zamówienia: https://i4a.pl/?p=wpis Uprzedzając pytania nie mam jeszcze pełnej listy obsługiwanych blogów Web 2.0 - trzeba będzie to po prostu posprawdzać i jeśli na jakimś nie będzie działało podesłać mi informację. Tak jak pisałem wszędzie tam gdzie jest standardowe logowanie (ewentualnie z autoryzacją htaccess) i dostęp do xmlrpc.php - działa już (np. wordpress.com). PS. w zamówieniach login z PiO a nie z allegro (tak z rozpędu napisałem PW do wszystkich). @salab - do Ciebie nie da się wysłać PW - jak co to pisz. @Wojciech Łuczak - też Cię zaliczyłem do zainteresowanych (w sumie otwarcie tego nie napisałeś) - ale też masz PW zablokowane.
  7. Do blogspotów będę dorabiał gdy już wszystko ruszy - jest to pierwsza rzecz jaka będzie dorobiona (chyba że jeszcze użytkownicy będą chcieli coś bardziej priorytetowo). WPis działa bez konieczności instalowania jakichkolwiek wtyczek - jest potrzebna jedna wtyczka do wgrywania templatek - ale wiadomo, że bez tego da się żyć. Dodatkowo jest ona automatycznie wgrywana przy podpinaniu strony do WPis (adres, login, hasło + ewentualnie dodatkowa konfiguracja). Co do eksportu z DonLinkage - ciężko będzie, bo to inny format jest. Ale ręcznie nie trzeba tego robić - wystarczy z DLA zrobić eksport kont z prywatnej bazy WordPress, następnie np. w notepad++ pozamieniać hurtowo znaki rozdzielające dane (```) na średniki (obsługiwane przez WPis), na końcu dopisać jeszcze nazwę skryptu (;wordpress) i ewentualnie wprowadzić dane do dodatkowej autoryzacji .htaccess (na przykład na linuxpl.com jest taka wprowadzona). Może brzmi strasznie, ale to dosłownie minuta pracy - służę pomocą w razie problemu.
  8. Już jutro startujemy z projektem - wszystko wydaje się być gotowe! Z rana będę podsyłał informacje do wszystkich którzy się zadeklarowali/zadeklarują jeszcze.
  9. Wiem, że byłoby to dość fajne, ale raczej nie będzie takiej opcji testowej (musiałbym specjalnie coś takiego dopisać) - ale do 10 dni można zrobić zwrot bez podawania przyczyn - zwracamy wtedy całą kasę bez problemów i bez obrazy
  10. Pierwszy już nie będziesz Z czasem prawdopodobnie dojdą te cmsy. Takie mam plany.
  11. Jasne. OK, chciałem zdążyć w tym tygodniu, ale jak zwykle kilka rzeczy jeszcze wyszło po drodze i startujemy w poniedziałek z samego rana. Mam troszkę czasu, dzięki czemu mogę jeszcze przygotować instrukcję instalacji i obsługi (jeszcze tego nie tknąłem) i wrzucić ważną modyfikację (rozszerzenie możliwości o wprowadzanie innych platform - bo tak trzeba będzie traktować m.in. niektóre web20 - a dzięki temu wprowadzanie innych cmsów np. Joomla, Drupal, sNews nie będzie stanowiło już problemu - przygotowuję to już, bo prawdopodobnie będą wprowadzane też inne cmsy).
  12. Już dzisiaj powinno wszystko ruszyć - niestety cały tydzień miałem biegania po lekarzach i szpitalach z dzieciakiem. Jeszcze tylko wprowadzę system automatycznych aktualizacji (w sumie skopiować z DonLinkage + kilka modyfikacji) i gotowe. Mam też krótką listę todo do zrobienia (to w aktualizacjach już się będzie pojawiało): 1. Dorobić obsługę bloggera 2. Dorobić featured image dla wp 3. Dorobić obsługę blogów bez dostępnego xmlrpc 4. Operacje za pomocą proxy (szczególnie dla wordpress.com) 5. Dorobić customfields.
  13. Musiałbym poszukać jakie funkcje mają darmowe wersje tych programów. Z tego co widzę np. infiniteWP ma w darmowej wersji jedynie aktualizacje (wtyczki, motywy, WP), zarządzanie wtyczkami i backup. Spis funkcji WPis jest w temacie na samym początku. Bardzo ważną różnicą jest brak konieczności instalowania dodatkowych pluginów. Pluginów nie da się instalować na przykład na WordPress web20 - np wordpress.com i na dziesiątkach innych.
  14. Sorki za brak odpowiedzi, ale miałem urwanie głowy przez weekend i wczoraj (dziś w sumie też). Demo - będzie zainstalowane na moim serwerze - po prostu do oglądnięcia - ze wszystkimi funkcjami. customfields - na razie nie wprowadziłem, ale nie ma problemu, da się to zrobić. Muszę tylko pomyśleć tak to zrobić żeby było wygodnie - chyba że masz pomysł jakbyto mogło wyglądać, bo pewnie wpisywanie nazwy pola + wartość to trochę kiepskie rozwiązanie.
  15. Już wrzucam filmik, trochę mi to czasu zajęło Przy starcie projektu będzie jeszcze dostęp do wersji demo.
  16. edit. Zainstaluję coś na pewno - dziś do południa nie zdążę, będzie po południu.
  17. Przez API nie ma problemu. Widzę że nacisk na blogspot jest duży, dopisuję do listy do dorobienia
  18. blog.pl - to jakiś syf, ręcznie nawet nie mogę się tam zalogować Może moja przeglądarka ma zły dzień. bloa.pl - działa wszystko pięknie bez problemu. Ogólnie działa wszystko, co ma włączone xmlrpc i ma normalne logowanie (standardowe wp-login.php). Po przeróbkach xmlrpc nie będzie wymagane, ale zalecane.
  19. Blogspot to nie wordpress Poza tym za dużo zabawy (jeśli w ogóle możliwe) żeby tego javascriptopwego kolosa obsłużyć przez php. blogx.pl - nie ma zarządzania przez xmlrpc - ale mogę przygotować opcje zarządzania przez curl. Przy dodawaniu strony oznaczałoby się czy jest dostępny xmlrpc czy nie. Zaznaczam do zrobienia. blog.com - chodzi bez problemu - trzeba jedynie włączyć w panelu xmlrpc (można włączyć masowo przez konfigurację). Niestety ale nie da się zdalnie logować (otwieranie panelu kliknięciem nie działa i działać nie będzie na pewno - technicznie jest to zablokowane na blog.com). Wymagałoby oczywiście przetestowania, ale tak zgrubsza widzę że bezproblemu chodzi. Sprawdzam dalej.
  20. wordpress.com już obsługuje - wspomniałem o tym na początku tematu. blogspot nie jest na WP. Pozostałe sprawdzę
  21. Jak możesz podeślij jakieś przykładowe adresy - sprawdzę co się da zrobić.
  22. Nadchodzi czas na upublicznienie panelu centralnego do WordPress - WPis. Jest to panel do zainstalowania na własnym serwerze, bez ograniczeń ilości wordpress. Wszelkie działania opisane poniżej można wykonywać na pojedynczym wordpressie, na całej grupie wordpressów bądź na wybranych wordpressach z grupy. Obsługuje również WordPress.com (w tym przypadku są ograniczenia takie jak brak możliwości wgrywania pluginów i templatek). Ogólne opcje - podział WP na grupy - pełna konfiguracja WP - szybkie dodawanie WP do bazy - zarządzanie artykułami - szybkie logowanie do wielu wordpress jednym kliknięciem (możliwość ustawienia dowolnych podstron panelu admina do otworzenia) - zarządzanie użytkownikami - zarządzanie linkami (standardowy plugin link manager) - automatyczne instalowanie templatek i wtyczek po nazwie - automatyczne aktualizowanie wordpress, wtyczek, templatek Konfiguracja - pełna konfiguracja wordpress (wszystkie zakładki konfiguracji) - zarówno masowo jak i pojedynczo - możliwość masowego dopisywania danych dla pól tekstowych w konfiguracji - możliwość zmiany tylko wybranych parametrów konfiguracji Artykuły - publikacja artykułów - obsługa synonimów (wielopoziomowe) - dołączanie grafiki do artykułów (przesyłanie grafiki z komputera oraz hotlinkowanie - możliwość wskazywania plików lub przeciągnij i upuść (drag&drop)) - możliwość ustawienia daty publikacji lub przedziału dat w których ma być artykuł publikowany - przypisywanie artykułu do kategorii - obsługa tagów - zapisywanie artykułów do bazy (możliwe późniejsze zarządzanie) - dostęp do adresów opublikowanych wpisów - usuwanie artykułów (wystarczy podać listę adresów z wpisami) - moderacja artykułów - możliwość edycji treści (tytuł,wpis,kategorie,tagi) oraz zmiany statusu artykułu (draft,pending,publish) Użytkownicy - masowe dodawanie użytkowników z uwzględnieniem rodzaju konta (author, subscriber, admin etc.) - masowe usuwanie użytkowników Zarządzanie linkami (standardowa wtyczka link manager, znany jako blogroll) - masowe dodawanie linków - usuwanie linków Komentarze - masowa moderacja komentarzy - możliwość dawania odpowiedzi na komentarze - uzatwierdzanie, usuwanie, oznaczanie jako spam oraz "odpublikowanie" komentarzy Instalacja - łatwa instalacja i włączanie templatek (wystarczy podać nazwę templatki) - łatwa instalacja i włączanie dowolnych wtyczek (wystarczy podać listę nazw wtyczek) Aktualizacje WP - automatyczne aktualizacjie wordpress, wtyczek i templatek Monitoring - monitorowanie dostępności stron (w razie awarii strony informacja w panelu) Pluginy - masowa konfiguracja wybranych pluginów Program jest już gotowy, jednak nim trafi do sprzedaży (początek następnego tygodnia) chcę jeszcze skompletować listę potrzebnych pluginów do konfiguracji - stąd prośba - jeśli ktoś jest zainteresowany panelem proszę o podsyłanie pluginów które chcielibyście konfigurować (chodzi o konfigurację pluginu, bo każdy plugin można automatycznie zainstalować i włączyć). Aktualizacje panelu o nowe funkcje będzie się odbywała na zasadzie koncertu życzeń - jeśli będzie zainteresowanie jakąś opcją i możliwość techniczna - będzie wprowadzone. Klika screenów: https://i62.tinypic.com/25i52bq.png https://i57.tinypic.com/far4g7.png https://i57.tinypic.com/15i50sm.png https://i61.tinypic.com/29ymu5t.png https://i62.tinypic.com/vet9px.png https://i62.tinypic.com/2e14zub.png Licencja: licencja udzielana na jeden adres (trzeba go podać przy zamówieniu) - chodzi o adres instalacji panelu. Ilość podpinanych wordpressów jest nieograniczona. Brak abonamentu na używanie panelu. Cena promocyjna: 300 zł netto w przedsprzedaży - w tym wliczone 3 miesiące aktualizacji i wsparcia technicznego ( płatność będzie pobierana dopiero w momencie wystartowania sprzedaży, więc wystarczy złożyć deklarację chęci zakupu tu w temacie lub na PW przed wystartowaniem i do tygodnia po uruchomieniu sprzedaży zapłacić - deklaracja nie zobowiązuje do zakupu). Cena regularna: 400 zł netto - w tym wliczone 3 miesiące aktualizacji i wsparcia technicznego Wykupienie 3 miesięcy aktualizacji i supportu technicznego: 150 zł netto (wykupienie nieobowiązkowe, można w dowolnym czasie wykupić). Po wygaśnięciu terminu aktualizacji i supportu technicznego wszystkie funkcje panelu działają bez zmian. Nie ma jednak dostępu do aktualizacji, a pomoc jest jedynie przez forum. Gdyby były jakieś pytania - śmiało. kontakt: seosolutions@i4a.pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności