Lesiu

Forumowicze
 • Zawartość

  2854
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Ostatnia wygrana Lesiu w dniu 6 Marzec

Użytkownicy przyznają Lesiu punkty reputacji!

Reputacja

175 Excellent

O Lesiu

 • Tytuł
  stary dziad z PiO
 • Urodziny 01.04.1981

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Łódź

Ostatnie wizyty

9222 wyświetleń profilu
 1. Lesiu

  Najtańszy certyfikat SSL dla domeny

  Ja używam Let's Encrypt tam, gdzie się da. Ale jak gdzieś się nie da to tutaj https://www.gogetssl.com/
 2. Lesiu

  Monitoring Pozycji Google – GMonitor

  Dobra, przeprasza, jeśli uraziłem Adama. Chciałem znaleźć jakieś informacje na temat monitora pozycji w wersji standalone, bo pamiętam, że kilka miesięcy temu była jego zapowiedź. Na stronie szukałem informacji, ale jest taki chaos, że się po prostu nie połapałem, naprawdę. Nie wiadomo, który projekt jest "alive", a który już zamknięty. Do tego jakieś zmiany nazw produktów. Wszedłem więc na PiO i zauważyłem, że wciąż są pytania kiedy będzie ten monitoring i brak odpowiedzi. Jeszcze raz przeprasza, poniosło mnie, choć ja swojego stanowiska nie zmieniam, ale mogłem je zachować dla siebie. @Mariusz model biznesowy Web-Tools określił sam autor. Ja bym z chęcią płacił za aktualizacje wnoszące nowe funkcjonalności. Płacę za szereg aktualizacji i nie widzę w tym problemu.
 3. Lesiu

  Monitoring Pozycji Google – GMonitor

  Do tematu ma wnieść tyle, by podwójnie pomyśleć zanim zainwestuje się pieniądze i czas w narzędzie tworzone przez nawet bardzo zdolnego, ale programistę działającego solo, który w dodatku ma na głowie więcej niż 1 projekt i robić dodatkowo za kilka osób - developera, marketingowca i pomoc techniczną.
 4. Lesiu

  Monitoring Pozycji Google – GMonitor

  Dlatego właśnie pisałem jakiś czas temu, że poszukuję takiego softu, który mi zastąpi Web-Tools, ale będzie poważnym projektem, tworzonym przez ludzi, a nie jedną osobę. Z całym szacunkiem, ale projekty 1-osobowe są dobre na własne potrzeby, a nie dla szerszej publiczności. Wolę zapłacić odpowiednio więcej, ale związać się z projektem rozwijanym i wspieranym. Na razie używam SE Ranking, bo pod kątem możliwości/UX/ceny jest dla mnie najlepszy. Jeśli znajdę coś w wersji "standalone" to zmienię (wolę u siebie).
 5. Lesiu

  RankIndexer.win - skuteczna indeksacja linków

  @s_matysik zapłaciłem wczoraj PayPalem, a wciąż jest w trakcie realizacji. Zapłaciłem za 3 miesiące, a mam napisane, że konto aktywne do 9 lipca. Coś tam jednak nadal nie gra. Czy to u mnie coś nie gra, czy ten panel jest tak prymitywny, że nie zawiera żadnych informacji? Jest jedynie nazwa projektu i data dodania. Żadnych informacji o statusie, nic.
 6. Jeśli się pojawią problemy to za czas programisty zapłacisz zarówno w SaaS jak i w licencji standalone. Tyle, że SaaS bardzo ogranicza. Jak cenisz sobie niezależność to tylko standalone. Ja mam doświadczenie w bardzo wielu aplikacjach. Shopera stanowczo odradzam (niezależnie od modelu).
 7. Lesiu

  RankIndexer.win - skuteczna indeksacja linków

  @s_matysik coś strona wisi
 8. Lesiu

  Jakie hostingi oferują kilka adresów IP

  Ja nadal bardzo polecam VPSy z OVH. Oferta z 2016 roku daje 17 adresów IP per VPS. Ja już dawno przesiadłem się na VPSy i dedyki i za ramię nie spoglądam. Niesamowita swoboda, elastyczność i cenowo bezkonkurencyjnie. Ostatnio OVH podwoiło przestrzeń SSD dla najtańszego pakietu, który jest żenująco tani. I do niego też można dorzucić 16 dodatkowych IP z płatnością jednorazową 8 PLN netto per IP. Przy odrobinie chęci wszystkie strony zapieprzają wielokrotnie szybciej niż na dowolnym hostingu współdzielonym.
 9. Ponad 200 profili web 2.0, z czego około 20 zagranicznych, reszta polskich. Linki w większości dofollow. Linki w formie URL oraz anchorów (mogą wszystkie być w formie URL). Profile dodaję do narzędzia indeksującego, żeby weszły w indeks (korzystam z najlepszej na daną chwilę usługi). Po realizacji pełny raport (wraz z loginami i hasłami). Cena 179,98 PLN brutto. Przy 2 pakietach trzeci gratis. KLARSAN Łukasz Klimaszewski ul. Lipowa 60/62 90-630 Łódź NIP: 726-233-41-31 lesiu@lesiu.eu
 10. Lesiu

  RankIndexer.win - skuteczna indeksacja linków

  Ja bym zapytał inaczej - czy jest szansa, że którykolwiek indexer działa? Jeśli tak, to który?
 11. Fakt. Jednak ja nie lubię polityki w postaci płatności za soft i dodatkowego abonamentu. Albo, albo. Jak mam płacić abonament to wybieram SE Ranking, który daje dużo więcej niż tylko monitoring pozycji.
 12. Czy znacie jakąś alternatywę poza stat4seo? Pytam o zagraniczne narzędzie, bo polskiego to nie ma. Nie musi być tanie.
 13. Support od ponad 2 tygodni milczy. No to chyba oznacza, że projekt kaput.
 14. Projekt chyba całkowicie padł. Szkoda, że kod zaszyfrowany ionCube, bo bym sobie sam poprawki wprowadził. Teraz to mi nawet poprawnie site nie sprawdza - https://prnt.sc/imzv4s - tak to wygląda. 10 dni temu wysłałem maila do autora, ale brak odpowiedzi. Teraz wysłałem na inny adres. BTW, na hostingu IQ te phpProxy śmigają, ale na dedyku i VPSach z wieloma adresami IP nie. Coś trzeba aktywować? Jakiś moduł PHP? CURL mam zainstalowane. Sprawdzałem dla PHP 5.6 orz 7.0 oraz 7.2.
 15. Panowie, jeśli komuś się spieszy to podam mu komendy na PW. Robię jeszcze formularz taki jak na oficjalnej stronie Vesty, żeby sobie wszystko wybrać w formularzu i będzie komenda do skopiowania i wklejenia poprzez SSH. Jest do wyboru tradycyjne MySQL dla Debiana 9, czyli MariaDB lub Percona 5.7 - ja akurat wybieram tę drugą opcję. http://prntscr.com/ip2kya - tutaj screen z panelu - jak widać domena śmiga na PHP 7.2-FPM oraz HTTP/2 z obsługą ALPN. O tyle ważne, że domyślnie HTTP/2 nie działa. Niby wprowadzono taki szablon, ale instalacja Vesty pobiera niepoprawny szablon dla HTTP/2. W mojej instalacji szablon ten jest nadpisywany moim, poprawnie działającym szablonem. Ponadto PHP-FPM rozwiązałem w ten sposób, że dla każdego usera tworzony jest osobny proces FPM. Czyli np. dla usera "roman" byłyby 3 procesy dla PHP 7.0, 7.1, 7.2. Dzięki temu każdy user ma swój proces i jak coś się złego wydarzy to można ubić procesy usera, a nie całość na serwerze VPS. Jeśli się nie mylę to ISPConfig tworzy osobne procesy nie per user, a per strona. To dla mnie dość egzotyczne rozwiązanie, bo przy 100 domenach i jednym użytkowniku byłoby 100 osobnych procesów PHP-FPM. DirectAdmin robi to tak, jak ja rozwiązałem, czyli proces dla usera. Natomiast w DA jest ograniczenie do 2 wersji PHP, w moim rozwiązaniu jest dowolna liczba wersji PHP. Jak wyjdzie PHP 7.3 to dojdzie kolejny proces (o ile ktoś tak będzie chciał). Po raz kolejny zaznaczam, że nie jestem administratorem z zawodu i nie oferuję usług administrowania. Prawdopodobnie jest wiele osób, które by rozwiązały pewne rzeczy lepiej. Ja na swoje potrzeby mam tak skonfigurowane VPSy i śmigają naprawdę bardzo, ale to bardzo sprawnie.