Jump to content

Lesiu

Forumowicze
 • Content Count

  2,934
 • Joined

 • Days Won

  17

Lesiu last won the day on November 21 2019

Lesiu had the most liked content!

Community Reputation

193 Excellent

About Lesiu

 • Rank
  stary dziad z PiO
 • Birthday 04/01/1981

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

11,037 profile views
 1. Do trzech razy sztuka. Pisałem pół roku temu o innym chatbocie ze sztuczną inteligencją. Problem w nim polega na tym, że ludzie nie chcą z nim w ogóle podejmować rozmowy, gdyż jest podpisane "bot" pod wypowiedziami. Tak więc już pierwsza "zaczepka" w postaci autotriggera powoduje, że klienci mają świadomość, że to bot i nawet nie próbują pisać dalej. W dniu wczorajszym pojawiła się oferta LTD, czyli z jednorazową płatnością tylko $49 i wygląda dużo ciekawiej. System sztucznej inteligencji można sobie wybrać - od Microsoft, od Facebook lub bez AI. W tej cenie można stworzyć dowolną liczbę chatbotów. Czyli mając 3 sklepy można wrzucić na wszystkie 3. https://lesiu.click/botstar - $49 jednorazowo (reflink) Nie chcę się jeszcze podniecać, ale wygląda naprawdę dobrze, ma mnóstwo możliwości, które dotychczas widziałem jedynie w najmocniejszych chatbotach z drogim abonamentem. Jest integracja z WordPress. Ma być niebawem z Woo, więc katalog będzie automatycznie eksportowany do bazy chatbota, by system AI mógł podpowiadać klientom konkretne produkty. Istnieje opcja white label przy zakupie 3 sztuk. Wzrasta wtedy liczba osób mogących konfigurować boty (do 9) i pojawia się white label. Ja wziąłem właśnie tę opcję.
 2. Z okazji świąt SE Ranking uruchomiło promocję -20% na każdy z pakietów przy płatności rocznej. Oczywiście za płatność z góry za rok jest kolejne -20%. W koszyku wystarczy wpisać kupon HAPPYHOLIDAYS2019.
 3. Pisałem już o tej promocji tutaj zanim ruszył ten wątek zbiorczy o Black Friday & Cyber Monday. Tam znajdziecie krótki opis narzędzia SE Ranking. Sam interfejs jest po angielsku, ale narzędzie w pełni obsługuje Polskę. Posiada polskie słowniki itp. Natomiast już niebawem cała strona + sam panel będą w wersji polskiej. Trwają prace nad wprowadzeniem polskiej wersji, ponieważ coraz więcej polskich użytkowników decyduje się przejść na SE Ranking. https://lesiu.click/seranking (ref) https://seranking.com/black-friday.html (czysty) Kupon: BLACKFRIDAY2019 Rabat o wartości 30% na dowolny pakiet. Promocja trwa do 2 grudnia 2019.
 4. Promocja -$30 na pakiet SOLO, -$75 na pakiet STANDARD, -$175 na pakiet PRO narzędzia PromoRepublic. To narzędzie do zarządzania wieloma profilami/kontami mediów społecznościowych. Co wyróżnia PromoRepublic na tle konkurencji? Po pierwsze znakomity kalendarz wydarzeń i świąt z gotowymi do publikacji materiałami. Przykład tutaj - https://prnt.sc/q2es4n - screen zrobiony dosłownie w tej chwili. Wystarczy jedynie zmodyfikować treść i można publikować/zaplanować publikację. PromoRepublic posiada wbudowany edytor grafiki, który jest bardzo podobny do popularnej Canvy - https://prnt.sc/q2eu83 - tutaj screen. Nie jest to jedyne narzędzie do SM, którego używamy w pracy, ale akurat PromoRepublic bywa w użyciu bardzo często. Dla pakietu rocznego SOLO kupon rabatowy BLACKFRIDAYPRSOLO. Dla pakietu rocznego STANDARD kupon rabatowy BLACKFRIDAYPRSTANDARD. Dla pakietu rocznego PRO kupon rabatowy BLACKFRIDAYPRPRO. https://lesiu.click/promorepublic (reflink) https://promorepublic.com (czysty) Promocja trwa w dniach od 26.11.19 do 03.12.19.
 5. Promocja -50% na dowolny pakiet SEMSTORM. Nie muszę chyba przedstawiać tego narzędzia. Obok SE Ranking to jedno z dwóch narzędzi, bez którego byłoby dużo trudniej. https://lesiu.click/semstorm (reflink) https://app.semstorm.com/lp/black-friday-2019 (czysty) Promocja trwa w dniach od 29.11 do 04.12.
 6. A czy do odnośników w mailach podpięte są zmienne trackingowe?
 7. Promocja -40% na pakiet UNLIMITED narzędzia do zarządzania projektami, zespołami, czasem itp. ClickUp. Więcej na temat tego znakomitego narzędzia napisałem niedawno w tym wątku. https://lesiu.click/clickup (reflink) https://clickup.com (czysty) Kupon FRIDAY40 Oferta wygasa 30.11.2019
 8. Z okazji Święta Dziękczynienia ClickUp uruchomiło promocję na pakiet UNLIMITED oraz BUSINESS. Dla pakietu UNLIMITED kupon rabatowy TURKEY20 o wartości 20%. Dla pakietu BUSINESS kupon rabatowy THANKS23 o wartości 23%. PS. Post pod postem, gdyż nie mogłem już edytować ostatniego posta.
 9. Promocja -50% na pakiety PRO oraz ENTERPRISE narzędzia do monitorowania sieci oraz mediów społecznościowych Awario. https://lesiu.click/awario (reflink) https://awario.com/cyber-monday-2019/ (czysty) Promocja trwa w dniach 26.11 do 03.12. Dotyczy zarówno abonamentów miesięcznych, jak i rocznych. Przy abonamencie rocznym dochodzi dodatkowy rabat o wartości 2 miesięcy z 12. Czyli płacimy za 10 miesięcy przy abonamencie rocznym. Minus oczywiście te 50% z promocji Black Friday/Cyber Monday 2019. Podejrzewam, że wszyscy monitorujący Internet znają dobrze Awario, gdyż jest to chyba najpopularniejsze na świecie narzędzie tego typu.
 10. Ruszyła właśnie promocja na SE Ranking. Ja używam tego do monitorowania pozycji, ale nie tylko. Bardzo przydaje się też monitorowanie linków, czy automatyczne, bardzo przyjemne dla oka i w pełni konfigurowalne raporty wysyłane na maila. Są one szczególnie przydatne dla ludzi, którzy nie zajmują się SEO, ale chcą raz na jakiś czas rzucić okiem, jak wygląda postęp prac. Niedawno wyszła aplikacja mobilna na Androida, trochę wcześniej dostępna była na iOS. Działa sprawnie, więc przyda się osobom mobilnym. https://lesiu.click/seranking (ref) Kupon: BLACKFRIDAY2019 Rabat o wartości 30% na dowolny pakiet. Promocja trwa do 2 grudnia 2019.
 11. Kwestia wieku Mi nigdy nie wchodziła. Niektórzy twierdzą, że wymiana partnerki na nowszy, mniej zrzędliwy model pomaga
 12. Pamiętam, że dawno temu był tu temat odnośnie zarządzania projektami SEO. Nawet go odgrzebałem, ale ku mojemu zdziwieniu nie znalazłem tam narzędzia, o którym bym chciał Wam napisać. https://lesiu.click/clickup (ref) Długo szukałem czegoś takiego. Sprawdzałem różne narzędzia, w tym Trello, Ora, Plutio, Freedcamp. Te 3 ostatnie były na AppSumo jako LTD. Jednak nie podeszły mi z różnych względów i ostatnio sprawdziłem ClickUp, który posiada większość funkcji, które są mi przydatne w pracy, nie tylko SEO. Po pierwsze ma bardzo przyjemny interfejs, dojrzałe i dobrze działające aplikacje - apka na Androida, aplikacja windowsowa, wiem też, że apka na iOS śmiga poprawnie. Wiem, że to detal, ale tryb ciemny jest, co mi się podoba. Bardzo ważne jest to, że ma edytor kodu, a w zasadzie wbudowany edytor kodu w normalny rich text editor z podświetlaną składnią. Można w nim wybrać z listy język do podświetlania składni. Jeśli ktoś koduje to doceni. Do tego dochodzi kilka rodzajów list. Mi akurat kanban nie bardzo pasuje, dlatego Trello do mnie nie przemawia. Tutaj można sobie przełączać widoki, więc jeden pracownik może pracować na kanban, inny na normalnej liście, a jeszcze inny wybierze gantt'a. Są predefiniowane listy/foldery zadań. Inne kolumny i statusy wykorzysta copywriter, a inne SEOwiec. Tutaj można z nich skorzystać, ale można też tworzyć swoje własne. Generalnie narzędzie jest bardzo elastyczne. Dodam do tego zadania w ramach konkretnego zadania, powiązania zadań, checklisty w zadaniach itp. Naprawdę jest tego dużo. Jest bardzo fajny podział na workspace'e oraz space'e. Czyli można sobie zrobić osobno workspace'e prywatny i firmowy, żeby wszystko się nie mieszało. I wtedy można się przełączać między nimi. Coś znakomitego. Żeby nie było tak słodko - nie ma na ten moment interfejsu w języku polskim, choć statusy i kolumny można po polsku definiować, gdyż czcionki są OK. Są w trakcie wprowadzania kolejnych języków, ale na chwilę polskiego nie ma. Mi to nie przeszkadza, ale pewnie niektórym może. I jeszcze jedno - po odkryciu tego narzędzia rezygnujemy z Trello i przenosimy się na ClickUp, które uważam, że jest milion razy lepsze. I bardzo tanie. Dla freelancerów może wystarczyć pakiet darmowy, zaś dla osób pracujących w zespołach przyda się pakiet unlimited, który kosztuje około 19 PLN na miesiąc. I niebawem black friday, więc na bank będzie jakieś promo.
 13. Dorzucę coś jeszcze do tego wątku. Jeszcze nie miałem na tyle czasu, żeby przenieść sklep stojący na shoperze na CS-Cart lub PrestaShop. Niemniej zrobiłem na serwerze aktualizację MYSQL z 5.6 na 5.7 i wszystko jakimś cudem bez problemu działało dobrze. Wszystko oprócz sklepu na oprogramowaniu shoper. Chciałbym napisać, że byłem tym zaskoczony, ale nie... jakoś nie byłem. Temat ogarnąłem, ale powiem szczerze, że nie wiem, czy się z tego cieszę. Gdyby dalej nie działał ten sklep to już pewnie byłbym w trakcie przenoszenia na któryś z wymienionych wyżej softów. A tak to pewnie jeszcze trochę czasu minie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy