Lesiu

Forumowicze
 • Content Count

  2,917
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Lesiu last won the day on August 15 2018

Lesiu had the most liked content!

Community Reputation

187 Excellent

About Lesiu

 • Rank
  stary dziad z PiO
 • Birthday 04/01/1981

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

10,479 profile views
 1. Na WP działa znakomicie. Głównie do tego używam, ale nie tylko. Grafiki na stronie firmowej, czy sklepach też lecą przez ShortPixel. Ograniczeniem jest to 12k zdjęć/miesiąc, ale możesz kupić więcej sztuk i zwielokrotnić liczbę optymalizowanych zdjęć. Ja mam konto z oferty zeszłorocznej i tam było 5000 zdjęć/miesiąc i tak nie wykorzystuję tego. Domen możesz podłączyć ile chcesz.
 2. Tegoroczna promocja na ShortPixel ruszyła. https://appsumo.click/shortpixel Za jedyne $39 jednorazowej opłaty dostajecie możliwość optymalizacji 12,000 zdjęć miesięcznie. Moim zdaniem nie ma na rynku lepszego narzędzia do optymalizacji zdjęć.
 3. Tegoroczna promocja na ShortPixel ruszyła. https://appsumo.click/shortpixel Za jedyne $39 jednorazowej opłaty dostajecie możliwość optymalizacji 12,000 zdjęć miesięcznie. Moim zdaniem nie ma na rynku lepszego narzędzia do optymalizacji zdjęć.
 4. Hej, mam problem natury technicznej i już mnie krew zalewa, bo nie mam pomysłu, a nie jestem specem w temacie. Mam na serwerze MySQL 8, a konkretnie fork MySQL Percona 8.0.15. Tabele są InnoDB, co może być istotne. Problem dotyczy puchnących (przestrzeń na dysku) tabel, a konkretnie tabeli wp_options. Sytuacja na wielu stronach WordPress. Gdy wyeksportuję dane z tabeli wp_options i zaimportuję wraz z DROP TABLE to nagle z 500 MB robi się 1-2 MB. To samo, gdy w phpMyAdmin zaznaczę tabelę i wybiorę opcję optymalizuj, a następnie analizuj. Nagle z horrendalnych rozmiarów robi się normalna tabela, choć liczba rekordów pozostaje taka sama. Gdzie szukać przyczyny? Czy to normalne, że tabele InnoDB rosną, ale nie zmniejszają się po usunięciu rekordów? Czy może to kwestia konfiguracji serwera MySQL? Konfig jest domyślny dla MySQL 8.
 5. Promocja już dobiegła końca, ale pojawi się niebawem na 24 godziny dla spóźnialskich. Najpierw kupiłem dla siebie prywatnie, potem jeszcze dokupiłem do firmy, żeby mieć osobne konta. Naprawdę polecam.
 6. Promocja -92% na jotUR - świetne narzędzie do zarządzania skróconymi linkami (coś jak bitly). Tylko $49 za dożywotni dostęp. Korzysta z tego np. Vodafone. Dotychczas używałem Mighty URL z CodeCanyon, ale jotURL daje zdecydowanie więcej możliwości, jak choćby podpinanie pikseli w celu prowadzenia kampanii remarketingowych. Można dodawać swoje własne domeny, marki, użytkowników itp. https://appsumo.click/joturl (ref) Możliwości wykorzystania jest bardzo dużo. Na pewno social media, ale można też używać do e-mail marketingu. Można na przykład podpiąć do maili transakcyjnych, by mieć jakiekolwiek dane z klikania. Jeśli by ktoś się zastanawiał, dlaczego się przeniosłem z Mighty URL na JotURL to choćby dlatego, że tutaj dodając sobie 2 domeny np. domena1.pl oraz domena2.pl mogę mieć skrócony link domena1.pl/url oraz domena2.pl/url i mogą one prowadzić w 2 miejsca. W przypadku Mighty URL każda z podpiętych domen musiała mieć inny tzw slug. A druga sprawa to fakt, że w Mighty URL statystyki kliknięć były dostępne publicznie, o ile ktoś wiedział, co trzeba dodać do skróconego URLa, by wejść na stronę statystyk.
 7. Lesiu

  Mega promocja OVH

  Na stronie OVH jest mega promocja na różne usługi, w tym domeny, hosting, serwery dedykowane oraz VPSy. Nie wszystko jest w promocji. Akurat niestety dedyk, który chciałem wziąć jest tylko z dyskami SSD, nie NVMe, jednak VPSy można kupić za 50% ceny. Za cenę niezłego hostingu można mieć porządny VPS z 2 vCore'ami, 8 GB RAM oraz 80 GB dysku SSD. Polska serwerownia. Polecam. Promocja trwa do 28-go lutego.
 8. Lesiu

  Przyszłość marketingu internetowego

  Dodajmy jeszcze do tego, że nawet jeśli pozyskasz narzędzie, które coś zrobi samo, zautomatyzuje proces to zaoszczędzisz ileś tam czasu, który i tak zainwestujesz w jakieś inne działania. Samo się nie zrobi. Automaty bazują na schematach, a robiąc marketing (w tym SEO) potrzeba myślenia i to często "outside the box". Jedne narzędzia i technologie się zwijają, inne zaś rozwijają i pojawiają się nowe. Jeśli ktoś 15 lat temu robił strony we flashu i postanowił przy tym pozostać to już jego decyzja. W e-marketingu masz do czynienia z nowoczesnymi technologiami, nowymi narzędziami, nowymi kanałami kontaktu/sprzedaży/dystrybucji itp. Zobacz, co amazon sprzedawał 20 lat temu. I myślisz, że tam się też wszystko robi samo? Pamiętam jak tu na PiO pojawiały się narzędzia, które same generowały zaplecze. Miliony podstron śmieci. To była automatyzacja. Kilka klików i miałeś serwis wielkości wikipedii. Copywriterzy pewnie ręce załamywali, a jak się od tego czasu rozwinął copywriting właśnie?
 9. Lesiu

  Przyszłość marketingu internetowego

  @Tobi on się raczej obawia o to, że branża niebawem zaniknie, bo każdy sobie będzie mógł kliknąć 5 razy i już.
 10. Lesiu

  Przyszłość marketingu internetowego

  Temat jest złożony. Dochodzą narzędzia, które Cię w pewnych sprawach wyręczają, ale nie oznacza to, że marketer jak zawód zanika. Pamiętam jak tu na PiO jeden taki wydał narzędzie ze "sztuczną inteligencją". Coś na sieciach neuronowych, o ile dobrze pamiętam. Jakoś świata nie zwojował Wracając do tematu przyszłości e-marketingu. Ja się nie obawiam. Mam dużo więcej obowiązków oraz możliwości niż 10 lat temu. Rynek ewoluuje i trzeba się przystosowywać. Codziennie uczyć nowych rzeczy, tak jak Maliniak - żeby być na wysokim C Jeśli chcesz się skupić jedynie na FBA to owszem, masz problem.
 11. Też leciałeś nieLOTem? Kiedy to było i na jakim etapie jest sprawa? Również odwołali z powodu strajku?
 12. Hej, mam do Was prośbę. Sam nie jestem wielbicielem Wykopu, ale zdaję sobie sprawę, jaką siłę społeczną ma ten serwis. Mam problem z PLL LOT, o czym można przeczytać i chciałbym nieco temat podbić. Może wtedy ten polski przewoźnik "przemyśli" temat i zastosuje się do wyroku TSUE. https://www.wykop.pl/link/4796175/lot-odmawia-wyplaty-odszkodowania-za-odwolany-lot/
 13. Hej, po wielu miesiącach opublikowałem w końcu tutorial Vesta + Debian 9 Stretch + kilka wersji PHP. Po przejściu całego procesu będziesz mieć do wyboru PHP w wersji 7.0, 7.1, 7.2, 7.3. Wszystkie wersje działają jako fcgid oraz php-fpm (do wyboru). Domyślnie przy kilku użytkownikach php-fpm wciąż działa jako 1 użytkownik www-data. W moim tutorialu każdy user ma swój proces. Takie rozwiązanie stosuje DirectAdmin oraz ISPConfig. Dodatkowo przy instalacji można wybrać pomiędzy tradycyjnym MySQL a Percona Server. Zdecydowałem się zrezygnować z HHVM, ponieważ nowe PHP jest bardziej wydajne niż HHVM.
 14. Zagraniczny monitoring pozycji AccuRanker jest teraz w mega promocji -96%. To narzędzie SaaS, więc kupujesz i nie martwisz się o proxy itp. Dożywotnio tylko 39$. Limit 20 domen oraz 100 fraz kluczowych, ale oferty się sumują i można wziąć do 5 sztuk, czyli 500 fraz kluczowych. https://cut.click/AccuRanker (ref) Jest to oferta ograniczona czasowo i może się skończyć w każdym momencie. PS. Na co dzień używam SE Ranking, bo uważam go za najciekawszy monitoring pozycji (i nie tylko), ale AccuRanker w tej promocji to tzw "no-brainer", więc wziąłem dla testu 1 sztukę (na razie).
 15. Opublikowałbym to w dziale okazje/promocje, ale zanim zostałoby zatwierdzone to już byłoby po sprawie. PromoRepublic to narzędzie w modelu SaaS do zarządzania wieloma profilami/kontami social media. Obsługuje główne platformy. Posiada szereg opcji, z czego najbardziej chwalą się funkcją Autopilot. Zostały ostatnie 153 sztuki. Wczoraj zeszło ponad 1200, więc macie pewnie godzinę lub dwie na decyzję. Ja wziąłem 2 sztuki. Cena $49 jednorazowo. Obsługa 30 profili. Można wziąć max 2. https://cut.click/PromoRepublic (ref)