Skocz do zawartości

W jakim banku zrealizować czek?


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyłem swoją batalię z bankami i teraz chętnie powiem gdzie sprzedać czek w Poznaniu:

Własnie wróciłem z gotówą z banku PKO S.A (z byczkiem) z ulicy Masztalarskiej.

Sprzedałem czek bez żadnego problemu. Jedyny warunek to taki że czek nie może być wystawiony na firmę. Nie trzeba mieć u nich konta.

Opłata 10 zeta.

Pozdrawiam

85573[/snapback]

Byłem dzisiaj w Tarnowskich Górach w PKO z bykiem. Facet powiedział, że przyjmują je tylko do inkasa i musze mieć u nich konto. Mówił też, że miał już takie czeki "z googla". Mówiłem mu o innych placówkach pko które skupują a on taki cholernie uparty był.

Gdzie na śląsku w okolicach Tarnowskich Gór lub Bytomia skupują czeki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 741
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
PKO z bykiem?

kurna, to ja myslalem ze to zubr

Tak naprawdę to jest to Pingwin leżący na brzuchu

Kto nie wierzy niech zrobi rotate loga w lewo o 90 stopni :(

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest jednoznaczne :-)

masz rację, nie pomyślałem

Gdzie na śląsku skupują czeki ?

w BPH, BISE i PKO SA powinni kupić Twój czek bez potrzeby posiadania konta. W pierwszym poście tego wątku masz nazwy banków, ich strony internetowe oraz często odnośniki do listy placówek a także numery infolinii

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
w (...) PKO SA powinni kupić Twój czek bez potrzeby posiadania konta.

Tu polemizowałbym - to czy skupią Ci czek w PKO SA zalezy TYLKO I WYŁĄCZNIE OD WIDZIMISIĘ pracownika na którego trafisz w oddziale. Jesli kobieta w okienku ma zły dzień może wrzasnąć "spadaj frajerze" i tez będzie miała rację. Dowód? Oto fragment odpowiedzi na moje pytanie w sprawie realizacji czeku w PKO SA ( z żubrem):

"Sposób rozliczenia, od którego zależy termin otrzymania

pieniędzy,a także wysokość naleznej Bankowi Pekao SA i pobieranej

prowizji - są określane podczas okazania/ przedstawienia ORYGINAŁU

czeku w konkretnym oddziale Banku Pekao SA. TYLKO ORYGINAL CZEKU OKAZANY PRACOWNIKOWIODDZIAŁU BANKU PEKAO SA , PRACOWNIKOWI ZAJMUJACEMU SIE

CZEKAMI(SPECJALIŚCIE) MOŻE BYĆ OCENIONY I ZAKWALIFIKOWANY DO

REALIZACJI W FORMIE SKUPU, INKASA LUB W FORMIE ODROCZONEGO UZNANIA

TYLKO PRZEZ TEGOŻ PRACOWNIKA.

Jest to więc poniekąd indywidualna decyzja konkretnego pracownika ,

w konkretnym Oddziale Banku Pekao SA."

Takiej informacji udzielił mi Pan Czesław Zasadzki z Centrum Bankowości Elektronicznej PKO SA. Na moje dalsze pytania o to czy nie można tej procedury ujednolicić a nie skazywać klienta na tułaczkę po oddziałach w poszukiwaniu miłosiernego samarytanina w okienku - bank tez zareagował sikiem prostym ambiwalentnym - olewając mnie zupełnie. Gratuluję podejścia do klienta.

Cała sprawa nie wzburzyłabymnie tak bardzo gdyby nie to ze w mojej miescowości jak pisałem wyżej sa tylko dwa banki PKO SA I PKO BP.

https://horror.com.pl - Horror Online - zapraszamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

otrzymałem swój pierwszy upragniony czek i na tym radość się skończyła. Wyruszyłem do banków w swojej małej miejscowości. Okazało się, że nigdzie nie chcą go skupić, nawet do inkaso nie chcą wziąść. Pojechałem 30km do Bydgoszczy. Sytuacja podobna. W BPH, PKO, PEKAO, Millenium, BRE Bank i wszystkim innym co w tym mieście było nie chcieli skupić czeku. Jedynie w PKO zaproponowali Inkaso, oraz w Millenium, pod warunkiem, że założę u nich konto firmowe. Proszę o jakieś konkretne adresy, gdzie można zrealizować czeki wystawione na firmę, może to być dowolne miejce w kraju, przejadę się, aby udowodnić tym z mojej "wioski", że w innym odziale czeki skupują.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dolphin: wykazujesz się wyjątkowym ignoranctwem gdyż w tym watku na 22 stronach zostało omówione wszystko co sie rusza :yahoo: znaczy się wszystkie mozliwe banki i opcje. Piotrek sie namęczył aby zrobić wykaz banków ale jak widać na nic bo lepiej ponarzekać zamiast pocztać.

A niekompetencji pracowników banków nie przeskoczysz. chyba, że jesteś mocno pyskaty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze ostatni raz BPH od ręki :yahoo: właśnie dzisiaj dostałem i zrealizowałem i panienka w banku jak sobie porozmiawialiśmy powiedziała, że skupować powinni we wszystkich oddziałach a jak mają opory to mają dzwonić do centrali albo faksować czek, ostatnio skupują coraz więcej tych czeków hehehe to chyba po lekturze forum :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze ostatni raz BPH od ręki :yahoo: właśnie dzisiaj dostałem i zrealizowałem i panienka w banku jak sobie porozmiawialiśmy powiedziała, że skupować powinni we wszystkich oddziałach a jak mają opory to mają dzwonić do centrali albo faksować czek, ostatnio skupują coraz więcej tych czeków hehehe to chyba po lekturze forum :P

89880[/snapback]

A ja sie dowiedzialem ze u mnie jest pododdzial i tu nie zajmuja sie czekami. Ale i tak jestem prawie codziennie w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, że chodzi mi o czek wystawiony na FIRMĘ, dlatego pytam o odziały, gdzie można go zrealizować. W tym wątku znajduję się bardzo dużo informacji, ale na temat czeków prywatnych. Firma jednosobowa.

Byłem w BPH najpierw w Nakle, zostałem odesłany do Citibanku w Bydgoszczy. Prośby o kontakt z centralą były nieskuteczne, bo Pani w okienku WIE, że skoro czek Citi to do Citi, a nie do niej.

W Citi niechceili zrealizować czeku bo nie mam u nich konta. Wybrałem się do BPH w Bydgoszczy. Czek został przefaksowany dalej i miałem poczekać. Czekałem godzinę, aby się dowiedzieć, że nie mogę zrealizować mi czeku na firmę bo nie mam u nich konta, a jakbym miał konto to i tak tylko do inkaso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazałes jej faxowc czek i tłumaczyć czy i tak cie olała? Ja miałem to samo w BPH i chyba muszę jechac do Katowic :placze: bosz...

90061[/snapback]

moja pani z bph powiedziała, że w przypadkach gdy nie chce oddział skupować to jeżeli nie pomoze prośba o fax do centrali lub telefon to poprosić kierownika/dyr oddziału i wytłumaczyć sprawe, a jak nie pomoże to zgłościć skarge do centrali na oddział.

Pytanie do osób które były w tym banku - czy mogę mieć pewność skupu ?

masz 1000% pewności skupu, czeki sprawdzone w centrali razem z potwierdzonym podpisem

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności