Skocz do zawartości

Strona .com w języku angielskim a hosting i pozycjonowanie


lesiopesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Planuję uruchomić sklep internetowy (prestashop) na domenie .com w języku angielskim. Towar bardzo specyficzny (antyki) i sprowadza mnie tutaj kilka następujących pytań:

  1. Czy miejsce rejestracji domeny .com, która docelowo będzie dla klientów z USA ma jakiekolwiek znaczenie? Przykład: wystarczy, że zarejestruję domenę w nazwa.pl, czy lepiej jeśli zarejestruje ją u amerykańskiego operatora?
  2. Analogiczne pytanie z punktu pierwszego, ale związane z hostingiem. Lepiej stronę trzymać na amerykańskim serwerze czy może być na polskim?
  3. Wreszcie sedno sprawy: pozycjonowanie. Jak wygląda sprawa pozycjonowania takiej strony pod klienta amerykańskiego? Czy jest to droższe od pozycjonowania strony dla klienta polskiego? Logicznie myśląc chyba tak, bo jest tam dużo większy rynek i ciężej się przebić. Jeśli źle myślę, bardzo proszę o sprostowanie.
  4. Czy czynniki z punktu 1 i 2 będą mieć jakiekolwiek znaczenie na późniejsze pozycjonowanie takiej strony?

Przy okazji, jeśli to możliwe, bardzo prosiłbym o polecenie firmy, która zajmuje się pozycjonowaniem takich sklepów internetowych na rynek zagraniczny.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. obojętnie ale lepiej nie przepłacać w nazwa.pl

2. hosting szybki i stabilny, położenie nie ma takiego znaczenia ale pingi powinny być krótkie. 

3. droższe trochę inne wymagania niż w PL.

4. nie lub marginalne w najlepszymwypadku

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domenę gdziekolwiek, chociaż ostatnio godaddy i ovf mają drogo, forpsi chyba jeszcze nie podniosło cen (z tych znanych).

Hosting choćby swhosting u kolegi swits.pl - sprawę pingów i ssl załatwi Ci nawet darmowe konto na cloudflare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na szybkim i przede wszystkim stabilnym hostingu, bez awarii i w razie czego z szybką i fachową pomocą techniczną. Cena nie gra roli bo wszystkie hostingi z tego co widzę to sprawy groszowe. Jako że branża bardzo specyficzna nie przewiduję mnóstwa wejść i tysięcy produktów. Maksymalnie cały czas do 100 produktów w sklepie, ale każdy z nich z galerią 20 - 30 zdjęć wysokiej rozdzielczości.

 

Nie wiem co jeszcze może być parametrem wyboru hostingu, ale myślę że na podstawie powyższych informacji dacie radę coś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi testowałem z Jakubem (swits.pl) prestę na pakiecie za 61,50 z swhosting.pl i chodziło to dobrze, także nawet te małe hostingi za kilkadziesiąt zł dają radę ;)

Chyba, że specjalne pakiet dla mnie podrasował (poza zmianami które uzgadnialiśmy na potrzeby testów ale to nie ma znaczenia dla zwykłego użytkowania).

Moim zdaniem dla takiego sklepu spokojnie wystarczy ten właśnie pakiet.

Co do domen to właśnie taniej od tych co wymieniłeś ma forpsi.pl, swits.pl za to ma podobne ceny do nich ;)

Wracając jeszcze do ceny pozycjonowania, to tu nie tyle odbiorcy mają znaczenie co konkurencja - w Polsce konkurujesz z polskimi firmami, przy usa za konkurencję masz wszystkie sklepy anglojęzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr za odpowiedź.

 

Pogrzebałem trochę w sieci i faktycznie zwykły hosting www może być dla mnie niewystarczający. Nie mogę pozwolić sobie na serwer VPS czy serwer dedykowany ponieważ nie znam się na administracji takimi maszynami i byłby to dla mnie kłopot. Natknąłem się jednak na coś takiego jak hosting dedykowany, gdzie całą administracją zajmuje się firma u której serwer dzierżawię, ale mam całą przestrzeń dla siebie na wyłączność. Czy polecilibyście mi takie rozwiązanie? Jeżeli tak, czy znacie firmę która jest godna polecenia w hostingach dedykowanych?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr.k nie podkręcałem specjalnie dla Ciebie procesorów ;)
@lesiopesio raczej nie ma sensu zaczynać od hostingu dedykowanego. Zacznij od zwykłego hostingu, a gdy już zbudujesz sklep, pojawi się na nim ruch i obroty, to wtedy pomyśl właśnie nad czymś lepszym niż zwykły hosting.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


testowałem z Jakubem (swits.pl) prestę na pakiecie za 61,50 z swhosting.pl i chodziło to dobrze,

 

 

Z jakim ruchem był testowany sklep? 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzlafRock ruch rzędu 100 czy 1000 odwiedzin dziennie nie wygeneruje większego obciążenia niż to co ja robiłem w czasie testów (piszę to na bazie moich doświadczeń ze sklepami na prestashop) ;)

Testowana była kopia sklepu bez ruchu a wyniki na bazie danych podawanych z włączonym profilowaniem były porównywane z wynikami takiej samej kopii uruchomionej na kilkunastokrotnie droższym serwerze vps jednej ze znanych firm.

Test miał na celu sprawdzenie właśnie tego czy ten zwykły hosting poradzi sobie z niewielkim sklepem na preście czy też serwer zacznie sypać błędami albo będzie się "ślimaczył".

Wynik pokazał że sobie poradzi bez problemu, oczywiście dla dużego sklepu (lub z dużym ruchem) należy przeprowadzić osobne testy oraz liczyć się z tym, że firma zaproponuje droższy pakiet z uwagi na zużywane zasoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności