Skocz do zawartości

Głupie pytanie o PR


treben

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem początkujący i tak się zastanawiam nad znaczeniem Page Rank - oczywiście wiem, że ma znaczenie, moje wątpliwości odnoszą się do czegoś innego, mianowicie dodaje stronę do katalogów, staram się wybierać te z jak największym PR, i tu pojawiają się moje wątpliwości. Katalogi mają PR3, PR4, PR5, ale tylko na stronie głównej, na podstronach jest już PR0. Czy wpisy do takich katalogów mają PR jak ze strony głównej? Czy też może ich znaczenie jest takie same jak dla katalogu z PR0?

Proszę nie wyśmiewać początkującego, a jeżeli ktoś już o to pytał to przepraszam, ja niestety nie znalazłem niczego w wyszukiwarce :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Katalog z PR5 ma taką siłę na stronie głównej. Siła ta na podstronach jest mniejsza. Choć podobno w jakiś sposób ona się przekłada na podstrony. Z mojego doświadczenia jednak to jakoś niespecjalnie wynika.

Najlepiej zdobyć linka na stronie głównej serwisu o podobnej tematyce. Tyle, że to nie takie proste.

Starannie moderowany Katalog stron - PR4

Teraz-Wiedza.pl - katalog edukacyjny PR1

----> aplikacje Facebook <----

Ogłoszenia Legnica i katalog firm z Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagerank to jakby ocena linków. Jeśli do Twojej strony linkuje strona z PR5 to możliwe, że dostaniesz wysoki PR (3,4).

Tak samo z podstronami serwisów. Jeśli z głownej strony prowadzi do podstrony link to ona dostanie część PR strony głównej. Najczęściej podstrony mają mniejszy PR niż strona główna.

PR nie zawsze świadczy o sile strony - traktuj go jako jeden z wyznaczników. Inne to np. ilość linków prowadzących do danej strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link ze strony o wysokim PR ma większą moc pozycjonowania niż link ze strony o mniejszym PR - oczywiście w ramach tematyki danej strony.

Jaka jest tematyka danej strony to sobie można sprawdzić na AdPlannerze, np. forum.optymalizacja.com na adplanner jako "Content Categories" ma wymienione:

Internet > Search Engine Optimization & Marketing

a Audience Interests:

"Data Formats & Protocols", "Search Engine Optimization & Marketing" etc.

i teraz jak masz stronę o podobnej tematyce do forum.optymalizacja.com to link z forum.optymalizacja.com które ma aktualnie PR 3 lepiej Ci wypozycjonuje tą stronę w Google niż link ze strony o podobnej tematyce do forum.optymalizacja.com ale np. z PR 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK, bo liczą się też inne wartości. Jaką, to proszę poczytać w INFO na googl'u.

Sorry jak będę chciał poczytać sobie info Google'a to poczytam :) - to jest forum o pozycjonowaniu, a nie forum Google. Wytłumacz jakie ma znaczenie PR i na co się przekłada? Strony czesto dostają PR za nic, nie mając prawie żadnej "mocy pozycjonującej". A to że Google sobie coś tam pisze, to inna bajka. Wg nich to powinnaś pisać tylko dobre teksty na stronę i nic więcej.

Link ze strony o wysokim PR ma większą moc pozycjonowania niż link ze strony o mniejszym PR - oczywiście w ramach tematyki danej strony.

Nie masz racji. Strona z PR 3 i z 10BL będzie miała większą moc niż inna z PR 1 i 10 000 BL? Co do tematyki też bym dyskutował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz rady tylko, że za bardzo nie masz pojęcia o czym piszesz ;) Forum służy do dyskusji. Dzięki niej osoba pytająca może wyrobić sobie zdanie na dany temat.

Tutaj jest trochę na ten temat:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=55186

Było też dużo innych wątków było o PR i jego wpływie na pozycjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR miał znaczenie kiedyś, teraz jest to loteria. Moniko, masz na to jakieś dowody? Wnioskuję, że nie posiadasz zaplecza, na którym ładnie widać jak PR jest losowo przydzielany. Obecnie wartością strony wg. mnie jest ilość BL, wiek BL, wiek domeny, oraz zróżnicowanie BL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr jest efektem linkowania, ale to nie pr przekazuje moc lecz linkowanie

tak jak kac jest efektem picia, ale to nie kac jest sprawca wyziewu alkocholowego na drugi dzien ;)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplecza osobiście nie posiadam, jednak sprawuję nad nim pieczę.

Jeśli by PR nie miał wartości, to google wcale by go nie przyznawało. Czym lepiej podlinkowana strona, tym wyższy PR.

Wiem, że można podwyższyć PR bez większego wkładu. A to ze BACKLINK liczy się najbardziej, to doskonale wiem drodzy internauci ;).

Chcę tylko podkreślić, że PR w życiu pozycjonera odgrywa rolę. Podczas wymiany linków PR oraz BACKLINK jest brane pod uwagę :)

Kit na ludność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by PR nie miał wartości, to google wcale by go nie przyznawało. Czym lepiej podlinkowana strona, tym wyższy PR.

Guzik prawda, czym popierasz swoją tezę?

Pr 5 i więcej o czymś może świadczyć ale do 4 bywa kompletną loterią. Mam strony linkowane automatami, które mają pr 3 i 4. Jakość linków mizerna.

Pr jest przekazywany ze strony na strone, czasem jeden link z pr5 wystarczy by dostać pr 4.

Wyobraź sobie, że do strony prowadzi ten jeden link. Czy w takim wypadku strona jest dobrze podlinkowana?

Pr nie jest wyznacznikiem jakości strony-koniec kropka.

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ma długiego stażu w pozycjonowaniu ale mam pewne spostrzeżenie.

Linkowałem stronę głównie do katalogów. Słabszych, lepszych (PR 0-5, różnie linkowane). Strona robiła awanse ale powoli. Udało mi się jednak zdobyć link ze strony o PR4 z około 4k BL ale z tematyką zbliżoną do mojej. Efekt? Awans strony z dnia na dzień z pozycji 160 na 60 (na frazę z około 10 mln. wyników). Roboty zaczęły chodzić po stronie jak oszalałe.

Wniosek:

- PR ma znaczenie,

- tematyka strony ma znaczenie.

To jakie duże to już inna sprawa.

A post generalnie dotyczył czy link ze strony głównej ma taką samą siłę jak link z podstrony. Podstrony mają słabszą siłę. Z tym się chyba można zgodzić?

Starannie moderowany Katalog stron - PR4

Teraz-Wiedza.pl - katalog edukacyjny PR1

----> aplikacje Facebook <----

Ogłoszenia Legnica i katalog firm z Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności