Jump to content

web-marketing.pl


Recommended Posts

Dzisiaj tak sobie przeglądam top10 w wynikach i nagle patrze a tutaj widze sobie stronke web-marketing.pl (wcześniej wogóle jej nie znałem). No i wchodze sobie wszystko ok i patrze na newsy. Odziwo koleś bierze udział od 6 dni :blink:. No nie ja się załamie jak on to zrobił ? Przychodzi mi jedynie na myśl odpalenie linkora z dużą ilością punktów ale przecież po pierwsze bardzo łatwo o sandbox a po drugie w tak krótkim czasie jest to mało prawdopodobne :/. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

whois web-marketing.pl, myślę, że to jest pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić.

pozdrawiam.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Link to post
Share on other sites

whois web-marketing.pl, myślę, że to jest pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić.

pozdrawiam.

88185[/snapback]

e tam z onetu

strona juz wczesniej miala duza moc, dodane dodatkowe linki. i takie efekt. prosta sprawa.

a sandboxa w kilka dni nie zlapiesz. szczegolnie na starej domenie.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Ja bym tak nie spuszczał się nad tymi wynikami... polecam przeczytać to:

It's interesting to see that www.jimwestergren.com, www.watching-paint-dry.com and www.web-marketing.pl are not even in the Top 100 anymore. Perhaps they did some SEO stuff that Google didn't like? The trick is that everything must be natural (or at least look natural to Google) - for example, your link building can't be seen as artificial (only to increase the site's PageRank), forced, etc.
Link to post
Share on other sites

Img nie chodzi tu o frazę ale o metdologię działania.

W konkursie chodzi o to żeby o takiej a takiej godzinie z taką a taką stroną być pod dane hasło perwszym a co później się stnie to już nie ma znaczenia.

W przyadku klienta strategia jest ina bo tam trzeba pozycję zdobyć to raz i dwa utrzymywać ją tak długo jak życzy sobie klienta (czyli jak przewiduje umowa ;) )

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

A mnie z kolei zastanawia jedno - Nawigator w swoim poście o tym co zrobił by się znaleźć na pierwszej stronie na wysokich pozycjach napisał, że dał 15k z coopa i 15k z linkora.

No właśnie... 15k z linkora nie daje prawie żadnego efektu (no może poza indeksującym). Przynajmniej u mnie na w miarę konkurencyje frazy.

I tak zaczynam popadać w paranoję. Skoro ktoś mi pisze, że dał 15k punktów na frazę konkursową i dał radę (ja oczywiście doceniam równiez pozostałe kroki typu 15k z coopa i ręczne linki - więc powiedzmy że dla równowagi pomnożę liczbę punktów linkorowych razy 4 - to daje 60k) to by znaczyło, że punkty z linkora są "wartościowe" - w podejściu takim, że niewielka liczba punktów daje widoczny efekt.

A do moich obserwacji ma to się jak dzień do nocy. Mam tych linkorowych punktów ok 0,7mln. Mam stronę na 2 stronie wyników na popularne słowo. Daję powiedzmy 250k z początkowych 30k (dwa warianty linkowe ze słowem najbardziej kluczowym). Zaznaczam, że nie jest to jakieś na maksa popularne słowo, oblegane, przez wszystkich pozycjonerów wszechświata i okolic. I co? Mając nadzieję, że przygniotę konkurencję z grubej rury... ląduję na 3, 4 pozycji, która sie utrzymuje i utrzymuje.....

Ja rozumiem, że nie samym linkorem gógiel żyje - i nawet nie o to mi chodzi, chodzi mi jedynie o to, że zaczynam podejrzewać, że u mnie ten linkor jakoś inaczej działa, albo, że ktoś (w tym przypadku akurat Nawigator) sie pomylił, robi sobie z nas jaja czy po prostu chce ukryć swą "moc" pozycjonerską przed innymi.

Jak sądzicie - na ile te punkty są równoważne z pozycjami?

Jak "mocne" może być takie 15k "linkorów" licząc w liczbach wyników na dane hasło przy osiągnięciu pierwszego miejsca?

Kaczyści są wsród nas...

Link to post
Share on other sites

nie.... no jasne, że biorę wszystkie czynniki pod uwagę, domena z 2004 więc jakaś super świerza nie jest, jest z anchorem, linki stałe, wiadomo, są i stale sie zwiększa ich liczba, i zoptymalizowana, i ładne przyjazne urle, i brak połamanych linków, struktura na dwa kliki, mapa strony, zgodna ze standardami prawie ISO 9001. I mimo, tego, że strony, które są wyżej ode mnie nie mają ani kodu zgodnego ze standardami, że na głównej zdarzy im się mieć połamane linki, że nie mają przyjaznych urli, że nasze witryny mają unikalny content, podobną liczbę zindeksowanych podstron, podobny wiek, etc, etc.... to ja ciągle jestem niżej...

No ale nie chodzi mi o to dlaczego... pytam się was jak sądzicie - jak to wygląda z tymi linkorami - jaką można im przypisać "moc" - takim 15k punktów na przykład. Na ile to starczy?? Uśredniając - wiadomo. Na frazę na która jest 10K "allinanchorów" ?? 50?? 100K?

Edited by Filip Witczak

Kaczyści są wsród nas...

Link to post
Share on other sites

domena z 2004

2003.

(zrodlo: WHOIS NASK; http://web.archive.org/web/*/http://www.web-marketing.pl/)

z tymi linkorami - jaką można im przypisać "moc" - takim 15k punktów na przykład. Na ile to starczy?? Uśredniając - wiadomo. Na frazę na która jest 10K "allinanchorów" ?? 50?? 100K?

nie ma precyzyjnej odpowiedzi. nie ma przeliczenia, nie ma prostej drogi. zainteresuj sie linkami stalymi.

http://' target="_blank">

sq- Aero Plan

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy