Skocz do zawartości

Google zaindeksuje trzy razy więcej


Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku wiadomo, że Google chce potroić liczbę indeksowanych stron by ostatecznie zakończyć rywalizację ilościową z wyszukiwarką Yahoo. Jednocześnie zapowiada, że nie będzie już wyświetlać informacji, ile stron aktualnie indeksuje, co dotąd można było sprawdzić na stronie głównej.

Magdalena Górak

Rzeczywiście nie udało nam się dziś znaleźć informacji o liczbie indeksowanych przez wyszukiwarkę stron. Jeszcze niedawno Google chwaliła się prawie 8 mld 200 mln stron. Teraz liczba jest znana tylko Google, zaś przedstawiciele spółki podkreślają, że liczba zaindeksowanych stron nie jest tak ważna, jak trafność wyników wyszukiwania. I zachęcają do testów, w tym szczególnie takich, gdzie poszukiwana fraza daje niewiele wyników. Zdaniem Google jej rezultaty obecne na szczycie wyników są znacznie bardzie adekwatne do zapytań internautów niż wyniki Yahoo Search.

W sierpniu w firmowym blogu Tim Mayer poinformował, że Yahoo Search indeksuje prawie 20 mld elementów sieci. Szczegółowe testy pokazały, że jest to mało prawdopodobne, skoro przy większości wpisywanych do wyszukiwarki haseł, daje ona mniej wyników niż Google.

www.internetstandard.pl/news/83446.html

Grubszy indeks

Google informuje, że trzykrotnie powiększyło liczbę stron WWW zaindeksowanych w swojej bazie danych. Chce w ten sposób konkurować z Yahoo!, którego przedstawiciele twierdzą, że ich indeks jest większy.

Jednocześnie ogłoszono, że Google nie będzie więcej pokazywało, jak wiele stron zostało znalezionych podczas wyszukiwania danej frazy, analitycy uznają bowiem, że przekazywanie takiej informacji jest bez znaczenia. Przedstawiciele Google'a zwrócili się również do internautów, by zamiast sprawdzać, która wyszukiwarka poda więcej rezultatów, skupili się na tym, która z nich podaje wyniki bardziej odpowiadające ich potrzebom.

Marissa Mayer, menedżer produktu w Google'u, zachęca do testowania fraz, które dają bardzo niewiele, bo poniżej 1000 trafień. Na tej podstawie można jej zdaniem porównać skuteczność różnych wyszukiwarek.

Dotychczas Google przyznawał się do zaindeksowania 8 miliardów witryn.

Mariusz Błoński

newsroom.chip.pl/news_144537.html

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie ogłoszono, że Google nie będzie więcej pokazywało, jak wiele stron zostało znalezionych podczas wyszukiwania danej frazy, analitycy uznają bowiem, że przekazywanie takiej informacji jest bez znaczenia

Czyzby odkryli że yahoo zwraca więcej wyników że niechcą pokazywać?

Jednocześnie zapowiada, że nie będzie już wyświetlać informacji, ile stron aktualnie indeksuje

Takich danych w googlu to ja nigdy nie widziałem :blink:

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich danych w googlu to ja nigdy nie widziałem smile.gif

Zawsze było w stopce google sam sie zastanawiałem czemu już nie ma. Dzieki za wyjaśnienia

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności