Skocz do zawartości

Robienie Klienta na Szaro z Pozycjonowaniem


kill bill
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Topic do wklejania przeczytanej "Popeliny":twisted: :twisted:

Następna popelina handlowa bajdurzenie :evil:

Jakie czynniki brać pod uwagę?

Opracowując plan optymalizacji serwisu, musimy podzielić go na cztery kategorie, które Google™ będzie brał pod uwagę. Są to:

pozytywne i negatywne czynniki wewnątrz witryny; 

pozytywne i negatywne czynniki poza witryną; 

Oczywiście mamy o wiele większy wpływ na czynniki wewnątrz witryny, ale o te poza witryną też powinniśmy zadbać na tyle, na ile możemy

A tu kwiatuszek :twisted:

Pozytywne czynniki wewnątrz witryny

Zanim w ogóle zabierzemy się do pracy nad własną witryną, warto przemyśleć dokładnie, jakie słowa kluczowe chcemy wypromować i w jaki sposób dać się odnaleźć. Wybór odpowiedniej domeny czy struktury strony bardzo pomoże przy późniejszej optymalizacji. Google™ bierze pod uwagę:

słowo kluczowe w URL-u 

Bardzo ważny czynnik, stawiający stronę bardzo wysoko w rankingach. Pierwsze słowo kluczowe jest najlepsze, drugie trochę mniej itd... Przez URL rozumiemy zarówno nazwę dokumentu (słowokluczowe.html), jak i nazwę parametru (słowo.php?id=kluczowe), choć ta ostatnia opcja wydaje się niżej ważona. Można to oczywiście obejść stosując ModRewrite. 

słowo kluczowe w nazwie domeny 

Równie ważny jak słowo kluczowe w URL-u. Badania empiryczne dowiodły, że Google™ lepiej radzi sobie ze słowami rozdzielanymi minusem (slowo-kluczowe.com) niż połączonymi razem (slowokluczowe.com). Jednak wydaje się, że sprawdza się to tylko w przypadku języka angielskiego. 

słowo kluczowe w znaczniku title 

Jak najbliżej początku znacznika, ok. 10-60 znaków, bez używania znaków specjalnych (&encji). Algorytm Google™ zwany Florida wprowadzony w 2003 roku uznawał to za przesadną optymalizację, ale został usunięty w 2004 roku. 

słowa kluczowe w znaczniku description 

Użyj mniej niż 200 słów. Ten element również był karany w algorytmie Florida, w tej chwili Google™ nie używa go do nadawania stronie rankingu, ale często z niego korzysta. 

słowa kluczowe w znaczniku keyword 

Do 10 słów kluczowych. UWAGA: każde użyte słowo kluczowe musi pojawić się w treści strony. Jeśli będzie inaczej, algorytm nakłada karę za brak przełożenia w treści. Żadne słowo kluczowe nie może się pojawić w znaczniku więcej niż jeden raz. 

słowa kluczowe w znacznikach h1, h2, h3 

Ta praktyka również była karana w algorytmie Florida, w tej chwili jest dobrze przyjmowana. Pokazuje przełożenie słów kluczowych na treść strony. 

Negatywne czynniki wewnątrz witryny

Negatywne czynniki wewnątrz witryny wynikają najczęściej z próby „przedobrzenia” optymalizacji, choć można też zupełnie niechcący sobie zaszkodzić. Google™ karze za:

tekst prezentowany przy pomocy plików graficznych 

Jeśli zamiast tekstu na stronie masz tylko pliki graficzne (wygląda super, nie rozjeżdża się w różnych przeglądarkach), jest on niewidoczny dla robotów — po prostu nie będą indeksować Twojej witryny. 

programy partnerskie 

Algorytm Florida bardzo karał strony z dużą ilością wzajemnych linków, ale małą ilością unikalnej zawartości. W tej chwili nie jest to tak ważne, ale mała ilość własnej treści zawsze jest zła. 

upychanie słów kluczowych 

Jeśli strona i jej treść składają się wyłącznie ze słów kluczowych (lub stosunek słów kluczowych do treści jest większy niż ok. 20-30%), strona jest klasyfikowana jako spam i karana niższą pozycją w rankingach. 

naruszenie praw autorskich 

Jeśli na Twojej stronie są obrazki lub tekst pochodzące z innych stron i ktoś zgłosi naruszenie praw autorskich, Google™ reaguje szybko i gwałtownie. Znikasz z rankingów.

przekierowanie z użyciem znacznika refresh 

Wysyłanie Twoich użytkowników na inną stronę, niż naprawdę kliknęli jest uznawane za praktyki spamerskie i karane degradacją w rankingach. 

linki do „złych” stron

Pod żadnym pozorem nie linkuj do stron spamerskich, farm linków i innych stron „podnoszących” w rankingach. Zostaniesz zakwalifikowany jako część spamerskiego webringu. 

Pozytywne czynniki poza witryną

Twoja witryna nie może istnieć jako „samotna wyspa” — Internet to sieć powiązań i te powiązania mogą również świadczyć na Twoją korzyść. Google™ premiuje witrynę za:

ranking strony (Page Rank) 

W oparciu o ilość i „jakość” linków prowadzących na Twoją stronę Google™ oprawowuje indeks PR (Page Rank). Im wyższe PR, tym wyższa pozycja na liście wyników. ilość linków prowadzących do strony 

Możesz je policzyć, wpisując do wyszukiwarki Yahoo! frazę linksite:www.twojadomena.com. Im więcej, tym lepiej (ale UWAGA: linki z farm linków są karane obniżeniem pozycji w rankingach). 

tekst linku prowadzącego do Twojej strony 

Jeśli treść linku z innej strony jest tożsama z którymś z Twoich słów kluczowych, daje Ci to dość dużą podwyżkę notowań. Co więcej: jeśli dużo linków z tym samym słowem kluczowym prowadzi do danej strony, słowo to nie musi nawet występować na stronie, aby dać wysoki rezultat! Umożliwia to tzw. Google bombing (sztuczne pozycjonowanie strony zupełnie nieadekwatnej do danych słów kluczowych). 

wiek linków prowadzących do Twojej witryny 

Patent Google'a — stare linki liczą się wyżej, niż nowe. 

Negatywne czynniki poza witryną

Próbując podnieść swoje notowania również możesz przedobrzyć. Pamiętaj zatem, że Google™ bardzo źle postrzega

brak linków prowadzących do Twojej witryny 

Bardzo złe! Musisz mieć przynajmniej jeden link prowadzący do Twojej witryny, żeby w ogóle pojawić się w wynikach. 

oszukiwanie robotów 

Przygotowanie pliku robots.txt w taki sposób, że prezentuje robotowi inną zawartość, niż końcowemu użytkownikowi. Jeśli Google™ złapie Cię na takich praktykach, usunie na stałe z indeksów. 

kupowanie linków 

Google bardzo nie lubi kupowania linków i bardzo dokładnie sprawdza, czy nie stosujesz takich praktyk. Czy Twoja strona zawiera linki nie pasujące do merytorycznej części strony? Czy w krótkim okresie pojawiło się mnóstwo linków? Jeśli tak, zostaniesz ukarany. 

Google Sandbox — problem nowych witryn

Twoja strona może nie pokazywać się wysoko w rankingach, pomimo zastosowania prawidłowych zabiegów optymalizacyjnych. Jednak po trzech, czterech miesiącach, bez wyraźnego powodu strona nagle wystrzela w górę. Co się dzieje?

W marcu 2004 roku Google™ wprowadził do algorytmu tzw. sandbox jako narzędzie eliminowania witryn spamerów. Inżynierowie Google™ doszli do wniosku, że strony spamerów, generowane automatycznie, istnieją jedynie przez krótki okres i nie zdobywają większej wartości. Dlatego Google™ wstrzymuje nadanie stronie wysokiej pozycji, dopóki ta nie udowodni swojej „stabilności” — jeśli witryna i linki do niej istnieją w wyszukiwarce przez około 2-4 miesiące, sandbox jest usuwany z algorytmu i strona może funkcjonować normalnie.

Należy pamiętać, że sandbox dotyczy całkowicie nowych witryn, stare witryny mogą dodawać nowe strony bez zagrożenia sandboxem.

Istnieją dwie metody na pozbycie się tego efektu. Pierwsza z nich to przystąpienie do programu Google™ AdWords lub Google™ AdSense. Po zarejestrowaniu Twoja witryna zostanie zindeksowana w ciągu kilkudziesięciu minut (przy pomocy robota albo ręcznie, przez redaktora Google) i jeśli jest zgodna z regulaminem AdSense czy AdWords, natychmiast wskoczy na swoje miejsce w rankingach. Drugą metodą jest wykupienie starej domeny z dużą ilością linków do niej i całkowite zastąpienie jej treści naszą własną. Metoda ta sprawdza się o wiele lepiej, gdyż Google™ zachowuje stare i wysokie rankingi strony.

Uważaj, żeby nie przedobrzyć!

Wraz z wprowadzeniem algorytmu Florida, Google™ wprowadził bardzo surowe kary, tzw. OOP (Over Optimization Penalty — kara za nadmierną optymalizację). Pierwotna wersja algorytmu karała także za stosowane od lat praktyki (m.in. te opisane wyżej), ucierpiało mnóstwo stron zupełnie legalnych. Po kilku miesiącach Google™ zmienił kryteria OOP, alnadal należy uważać, żeby nie przesadzić. Częstymi praktykami, uważanymi za OOP są:

nadmierne „zagęszczenie” słów kluczowych w zawartości strony — jeśli strona składa się tylko lub niemal wyłącznie ze słów kluczowych, zostanie uznana za fałszywkę; 

zbyt duża liczba słów kluczowych; 

witryny składające się wyłącznie z linków (Google podejrzewa, że jesteś „farmą linków”); 

zbyt duża liczba słów kluczowych w nazwie domeny (prawie na 100% jesteś spamerem); 

Generalnie algorytmy skonstruowane są w taki sposób, że jeśli Twoja strona zawiera treść merytoryczną zgodną ze słowami kluczowymi, zostanie prawidłowo zindeksowana

Oczywiście ten krótki artykuł nie wyczerpuje wszystkich czynników, które algorytm Google™ bierze pod uwagę przy indeksowaniu stron internetowych. Firmy zawodowo zajmujące się pozycjonowaniem (jak np. M.....), badają algorytm nieustannie i cały czas odkrywają nowe metody wpływania na wyniki witryny. Są w stanie wyróżnić ponad 100 czynników (pozytywnych i negatywnych), które pomogą ustawić witrynę wyżej na stronie z wynikami.

Pozycjonowanie witryny to długotrwały proces — samo wyprowadzenie witryny z sandboxu może zająć do 4 miesięcy. Dlatego warto powierzyć to profesjonalistom, którzy dzień po dniu będą dbać, aby Twoja witryna pojawiła się najwyżej jak to tylko możliwe

Szanowni Forumowicze Proszę to całe przeczytać:)!!!

Takich grożnych!!! stek bzdur nie czytałem dawno.

Uczenie ludzi złego pozycjonowania przysparza ogromną szkodę rynkowi.

Jesli ktoś niezna się na Seo lepiej żeby nie pisał bzdur na swojej stronie bo wprowadza w bład innych uzytkowników.I wyrządza krzywdę wszystkim.

Lepiej nie pisać nic niż pisać popelinę

Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać

Mam nadzieję że ten topic nie bedzie przyrastał i ludzie pojdą po rozum do głowy

Lepiej milczeć niz..... ech

Proszę Państwa przeczytanie wyrywkowe tego forum nie stanowi podstawy do natychmiastowego otwarcia dodatkowej działalności gospodarczej a napewno nie swiadczy o profesjonalizmie

K>B

Zapraszam do podawania mi linków do takiej ciekawej lektury na Pw.

Czas wyplenić chwasty

Moj Blog czyli goło i wesoło ale czasem bardzo powaznie :D Wreszcie sobie popiszę to czego nie moge na forum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Google bardzo nie lubi kupowania linków i bardzo dokładnie sprawdza, czy nie stosujesz takich praktyk.

Oo no to teraz strzeżmy się. Kurde heh to co oni mi sprawdzą skrzynke email, bilingi telefoniczne i konta bankowe? To jest hicior.

Mistrz Pozycjonowania Master of Seo.  Zobacz moją ofertę dla klientów na BITEC Pozycjonowanie Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie dalej oferty do poduchy na pozycjonowanie

1) i na dzień dobry straszą śmiercią :shock:

cytat

że brak strony w wyszukiwarce może być równoważny z jej śmiercią

Super już nie zasnę

"Zajmuje 7 pozycję na 14 milonów wyników hurra.|"
- ludzie czytają i myslą o profesjonalista.

Przykład wirtualny teoretyczny:

wyobrazmy sobie że 10 dobrych specjalistów seo pozycjonuję taką nieznaną frazę

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=g%C4%85slik&lr=

i kazdy przykłada maxymalnego linkpowera i GOOGLE może zwracać tylko 10 wyników na tą frazę a nikt poza tymi 10 specami się tam nie wbiję bo do tych wirtualnych stron prowadzi po 100000 linków do każdej.

Przykład pokazuje że odpytana fraza może zwracać mało wyników a przebicie do pierwszej piątki jest horrorem.

Pisanie więc na stronie że Nasz klient zajoł 8 miejsce na 1970000 wyników to handlowa popelina następna!!!! uskuteczniana na chyba 50 lekko stronach o pozycjonowaniu brawo =D>

3)Przytaczanie pozycji serwisów które się pozycjonuje ma o tyle sens o ile nie podaje się jej z przed roku :lol: kiedy było dwa razy łatwiej pozycjonować tą frazę :P

4)

Zapraszamy wszystkich do wymiany linków pomiędzy naszymi stronami. W naszym systemie mamy wiele stron zlokalizowanych na różnych serwerach. Wymiana linkami to doskonała reklama i sposób na skuteczne pozycjonowanie. Jeżeli zależy Ci na dobrej pozycji w wyszukiwarkach internetowych oraz zwiększeniu oglądalności Twojej strony www przyłącz się do nas. Wszystkich zainteresownych wymianą linków i pozycjonowaniem prosimy o kontakt: trach@strach.pl.

Ta firma niema żadnego systemy oprócz 40 subdomen na 1 ip ale trach to strach

5)

Twoja strona zawsze na 1 miejscu
to już ulubiony slogan na poszukiwanie frajera tylko ktoś nie dopisał że na 1 miejscu w szafie ;)

6)Page Rank Ważne strony o wysokiej jakości otrzymują wyższe wartości parametru PageRank, które są później zapamiętywane przez Google. PageRank jest parametrem, który służy do tworzenia rankingu stron zwracanych przez wyszukiwarkę - nie kapuje może już spie ;)

7)

Profesjonalne pozycjonowanie prawie za darmo poczekaj chwilę a bedziesz w pierwszej dziesiątce wyników
-na frazę kulas chyba bo tam kategoria licha i nikt nie pozycjonuje

8)

Będiesz miał 1000-ce dolarów zysku
-może zasnę spokojniej ;)

9)

Sprzedamy ci moduł do statystyk
-czytaj dostaniesz darmowy link do awstata tez darmowego na serwer ;)

10)Przeczytałem już na 16 stronie po koleji słowa

specjaliści

Boże chroń mnie w nocy od prusaków i takich specjalistów :P

cdn

ps kilka punktów wyciąłem zostawię sobie na kiedy indziej bo to perełki :P

Moj Blog czyli goło i wesoło ale czasem bardzo powaznie :D Wreszcie sobie popiszę to czego nie moge na forum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - zależy jak leży. To co przytaczacie to reklama itak należy to traktować. Kto z nas bierze na poważnie reklamy w np. TV? To że TEN olej jest bez cholesterolu (proces produkcji oleju powoduje ze tracony jest cholesterol), że jest z 1-go tłoczenia (a z drugiego to co robią?), że masz 1 grosz za SMS w sieci idea (jak wykupisz pakiet), że ten proszek usuwa 50 plam (kosmiczna technologia ;-)) a na koniec nauczyciel popierający PIS i deklarujący oddanie głosu na tę partię, za chwilę rzucający się na szyję Wojewódzkiemu żeby w końcu powiedzieć że popiera .. PO. To jest właśnie siła reklamy.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - zależy jak leży. To co przytaczacie to reklama itak należy to traktować. Kto z nas bierze na poważnie reklamy w np. TV?

te reklamy to zwykle 'oszustwo', tyle tylko, iż nasza mloda demokracja jeszcze do tego nie dorosła.

To że TEN olej jest bez cholesterolu (proces produkcji oleju powoduje ze tracony jest cholesterol),

Czysta herezja ! - cholesterol to tluszcz zwierzecy wiec go poprostu nie ma w tluszczach roslinnych. Reklama wziela sie z nagonki na margaryny z przed kilkunastu lat (ktore roznią sie tym w stosunku do masla, ze nie mają cholesterolu ze wzgledu na to z czego są zrobione a nie ze wzgledu na to jak są zrobione). Nikt tylko nie w spopmnial o tym, ze tluszcze nienasycone(chyba) zawarte w margarynach sa bardziej szkodliwe niz masło i cholesterol, ktory jest w nim zawarty, ze o braku wielu witamin juz nie wspomne (np D - wzrok).

że jest z 1-go tłoczenia (a z drugiego to co robią?),

2 gie tloczenie to olej do iinych zastosowan niz spozywczych... (np takie 'odpady' mialy wejsc do bio-paliw). Problem jest gdzie indziej - mianowicie do celow spozywczych moze byc uzyty tylko z pierwszego tłoczenia .. :lol:

że masz 1 grosz za SMS w sieci idea (jak wykupisz pakiet),

tu sie z Tobą zgodzę, nawet dołoże własny grosz.. Idea - prste zasady... nie wiem kto sie w tym połapie, takie mają 'proste zasady'

że ten proszek usuwa 50 plam (kosmiczna technologia ;-))

tia... a wiecie dlaczego nie pierze sie w 60 stopniach tylko np w 30 (chodzi o plamy organiczne). Nie dlatego ze ten proszek zrobi to 'nawet w 30' a dlatego, ze plamy organiczne powinno sie prac w niskich tęperaturach aby nie dochodziło do 'utrwalenia plamy'.

a na koniec nauczyciel popierający PIS i deklarujący oddanie głosu na tę partię, za chwilę rzucający się na szyję Wojewódzkiemu żeby w końcu powiedzieć że popiera .. PO. To jest właśnie siła reklamy.

mf

To sie wlasnie nazywa oszustwo, tylko tak jak napisalem - nasza młoda demokracja jeszcze do tego nie dorosła...

Reasumując: To nie reklama co opisales, jeno oszustwo, a to co opisał KB to tez nie reklama tylko ignorancja...

Słowem mf znow sie nie zgadzamy... ale widac juz taki swiat, ze nie zawsze wszystko musi byc tak jak to widzimy (Ty, ja czy ktokolwiek z nas).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U jaką fajną umowę dostałem od forumowicza:)

Dzięki dobry człowieku

Oto umowa

.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................6.W przypadku kiedy żądana fraza nie pojawi się w pierwszej 10 w Googlę zastrzegamy wypozycjonowanie jej zastępczo boksem reklamowym co niesie za sobą dodatkowe koszty nie ujęte w tej umowie

Jak miło z ich strony :)

Moj Blog czyli goło i wesoło ale czasem bardzo powaznie :D Wreszcie sobie popiszę to czego nie moge na forum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz dostanę po łbie i zostanę wyśmiany :) ale co mi tam, jak czegoś nie wiem to pytam ...

albowiem zainteresowało mnie to, że po przystąpieniu do adsense domena zostaje uwolniona z sandboxa ...

czy to brednia czy może coś być w tym wspomagającego dla wyjścia z piasku ?

jeśli to brednia, to przepraszam :)

można przeklinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności