Skocz do zawartości

Nowy algorytm netsprinta


adremja

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.internetstandard.pl/news/83145.html

Ciekaw jestem waszej opini, bo według mnie to teraz trzeba sie pozycjonowac pod googla a wysokie miejsce w netsprincie przyjdzie samo. Chyba, że bedę pokazywać faktycznie dobre wyniki to wtedy sie ludzie do nich przesiądą, albo tak jak było napisane w komentarzu, wysokie miejsca bedą okupowały nasze portale i bedzie po netsprincie :angry:

gry komputerowe - kup pan grę

moja kopia:) - google do roboty :P

katalog stron - musisz tam być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ciekawy pomysł z tymi odwiedzinami. Ale wiele stron nie może być objęta taką statystyką i wtedy lipa. Będzie to wyglądało tak, że chcesz być wysoko w wyszukiwarce, to załóż sobie statsy... Takie moje wrażenie na gorąco, czekamy na odpowiedź przedstawiciela NS.pl :angry:

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz, news mial sie pojawic dzisiaj po poludniu - widac, jak jestescie czujni :angry:

1. po poludniu wrzuce wiecej informacji o algorytmie i nie tylko...

2. zeby byc ujetym w megapanelu, wcale nie trzeba miec statystyk gemiusa u siebie - wystarczy, ze odwiedzaja dana strone uzytkownicy bioracy udzial w badaniu - Megapanel obejmuje w ten sposob 99,9% polskiej sieci

3. popularnosc to tylko jedna z wag - slowa kluczowe tez bedziemy brali pod uwage ;) wiecej szczegolow tez podam po poludniu

pzdr

jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub, wskaż nam jakieś przykłady wyszukiwania, gdzie widać duże różnice

pomiędzy dawnym a nowym algorytmem. Bo w tej chwili nie mogę się ich

dopatrzyć. Jak było - jest w dalszym ciągu.

Szy.

84854[/snapback]

Co prawda nie jestem Jakub ;-), ale pozwolę sobię odpowiedzieć, poprzez wklejenie ostatniego zdania z artykułu na IS:

Zarówno nowy algorytm jaki i nowy serwis NetSprinta dostępny będzie od wtorku 20 września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejnie wymijająca odpowiedź na pytanie: "czy przy tak skonstruowanych miarach odpowiadających za pozycję serwisu w wynikach wyszukiwania (liczba użytkowników, czas spędzony przez nich na witrynie, kategoria lojalności) nie przyczyni się to do zalania wyników odnośnikami do podserwisów Onetu, czy ogólnie portali"

Tworzenie nowych rozwiązań w temacie wyszukiwarek moim skromnym zdaniem nie powinno polegać na wymyślaniu z kim by tu można podpisać umowę(choć osobiście nie przypuszczam, że ludzie rzucą się teraz na statystyki Gemiusa, żeby być dodatkowo uwzględnianym w Megapanelu).

Jeśli matematyka, algorytmika i poznawanie nowych pojęć kogoś przerasta to bieże się za biznes :) Tak można skwitować to co się dzieje w temacie polskich wyszukiwarek, większość(a od dzisiaj NetSprint) wrzuciła wsteczny bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo testowaliście ten swój nowy algorytm. Bo tak jak to jest z prawem, że im bardziej skomplikowane, tym łatwiej znaleść kruczki prawne, to tak samo z algorytmami, im bardziej skomplikowane tym łatwiej by wyszły jakieś głupoty :)

gry komputerowe - kup pan grę

moja kopia:) - google do roboty :P

katalog stron - musisz tam być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. zeby byc ujetym w megapanelu, wcale nie trzeba miec statystyk gemiusa u siebie - wystarczy, ze odwiedzaja dana strone uzytkownicy bioracy udzial w badaniu - Megapanel obejmuje w ten sposob 99,9% polskiej sieci

no nie powiedziałbym że to jest 99.9% internetyu. owszem stronek ze stat.pl jest sporo ale nie aż tak dużo w końcu... a ludzi z pluginem to tez jest jakiś tam tylko procent mnie az tak duzy...

no to teraz bedzie tam ze admini znowu przesiada sie na IE zeby sobie plugin zainstalowac... plus masa kont i bedzie sie podbijac statystyki...

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności