Skocz do zawartości

kod do okreslania pozycji strony w google.pl


jamesisko

Rekomendowane odpowiedzi

**** bylo juz w innym watku, ale podam i tutaj ***

testuje swoj wlasny kod do sprawdzania wynikow w google dla 100 roznych DC. Kod dziala pieknie - tylko jak nieznajduje strony w okreslonej liczbie wynikow (ilosci wyswietlanych na stronie) to nic nie pokazuje ...

tak czy inaczej - niezaczesto uzywam i to na domenie testowej (chyba ze na localhost) bo kod pobiera tak jakby zrodlo strony z wynikami google (tak jakby user wpisal cos do szukania) i z tego zrodla wyszukuje i podaje pozycje strony, na ktorym miejscu znajduje sie domena.

W chwili obecnej szukanie jest dla hl5, jest mozliwosc szukania tylko w polskim katalogu oraz okreslenie po ile wynikow na strone ma sie wyswietlac (tak jak ustawienia googlarki dla usera - jego preferencji).

Demka nie pokaze - z prostej przyczyny - szkoda mi domeny - bo to troche lamanie zasad google. Jesli ktos kce looknac jak to wyglada - info na gg: 1037242 i podam adres do mojego localhosta i mozna bedzie potestowac. Jesli bede przy kompie oczywiscie. Dzis np. do godziny, humm 13 siedze i potem po 22. Chetnie wyslucham opinii i propozycji co dodac.

Nie uzyawm w tym kodzie Google API's - bo te podaje calkiem inne wyniki. Kod poprostu podaje wyniki takie, jakie widzi user wchodzac na strone google.pl i zadajac zapytanie.

W planach - panel oraz logowanie do mysql'a daty sprawdzania pozycji i historia, tak by przez dluzszy czas mozna bylo sledzic jak sie ksztaltowala pozycja strony w googlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wygląda nieźle =D> zwłaszcza z planami rozwoju. Człowiek sam ma nieraz pomysły podobne do tego. Kiedyś przymierzałem się do skryptu, który na zbliżonej zasadzie miał atakować klikohit. Niestety czasu brakło.

Tak czy inaczej, gdzieś już widziałem post (a nie chce mi się teraz szukać), gdzie ktoś skarżył się że przy podobnej zabawie google zablokowało mu IP.

Może warto dodać parę lini kodu podmieniających nr IP z którego przychodzi zapytanie? chyba że już masz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale...

korzystając neostrady, żeby zmieniło się IP musisz się rozłączyć i połączyć z powrotem. Mi by się nie chciało.

Mój zamysł jest prosty.

Swój kod piszsesz chyba w php. Masz również na pewno w sieci jakieś działające strony. Dwie linie kodu zapiszą ip każdego odwiedzającego do bazy. Kolejne dwie już w Twoim skrypcie połączą się z tą bazą i przed każdym zapytaniem wysłanym do googla pobiorą ip i podstawią jako swój.

Nie pamiętam i nie mam jak teraz sprawdzić jakie to komendy. Ale jak będę w domu to postaram się nie zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

mniej więcej byłoby to cośtakiego:

$ip= ip pobrane z tabeli, tutaj nie wdaję się w szczegóły

$referer= adres strony z jakiej się odwołano (chyba powinno być google.pl :?:, ale jak ktoś ma google bara to w zasadzie z każdej innej pobranej do bazy za pomocą zmiennej $HTTP_REFERER)

$strona=https://www.google.com/search?sourceid=";

$naglowek="GET $strona HTTP/1.1rnReferer:$refererrnRemote-Addr:$iprnUser-Agent:Mozilla czy co się tam zamarzyrnn";

$otworz=fsockopen($strona) or die ("Nie można otworzyć");

fputs($otworz, $naglowek);

zaznaczam, że to tylko tak mniej więcej. Nie próbowałem jak to działa, za pierwszym razem na pewno nie będzie hulać, trzeba porobić testy i dopracować sobie wersję finalną dopasowaną m.in. do serwera, z którego zostanie zadane zapytanie. #-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co?

Przeciez jak mi google zbanuje adres z neo to minie troche czasu. Tpsa raz na dobe sama roznacza, wiec nawet nie musze routera rozlaczac.

Uzywanie tego softu do sprawdzenia 50 domena na dobe ... nic sie nie dzieje, normalnie google sprawdza, wiec?

Jak ktos kce niech sobie kombinuje - mi to dziala swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności