Skocz do zawartości

Pomysł na zaplecze - małe wątpliwości.


jacekkurek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym stworzyć następujące zaplecze składające się z 6 domen, postawionych na 3 różnych serwerach. Na każdym po jednym WordPresie i jednym QuickCMSie. Chciałbym użyć go do linkowania produktów w sklepie, w każdym unikalne artykuły o produktach z jednym linkiem wychodzącym do danego produktu (anchor taki jak nazwa towaru). Razem by było 6 linków do każdego produktu. Mam niestety kilka wątpliwości:

1. Jest to wystarczająca ilość serwisów na zaplecze dla długiego ogona?

2. Czy w każdym artykule umieszczać tylko jeden link do towaru czy może jeden link do towaru i jeden do kategorii?

3. Jak pozycjonować zaplecze? Czy wystarczy dodać do powiedzmy 100 katalogów i 100 PresellPages z wysokim PR tak aby podnieść PR Stron zaplecza, czy dodawać do jak największej ilości katalogów i PresselPages lub stosować dodatkowo jakieś SWLe?

4 Czy dla gooogle nie będzie dziwne (groźba filtra) że z jednej strony zaplecza wychodzą tylko linki do jednej strony docelowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest to wystarczająca ilość serwisów na zaplecze dla długiego ogona?

To wszystko tak naprawdę zależy od trudności frazy. Czasem nie potrzeba zaplecza, natomiast innym razem setki stron nie podołają konkurencji.

2. Czy w każdym artykule umieszczać tylko jeden link do towaru czy może jeden link do towaru i jeden do kategorii?

Możesz umieścić dowolną ilość linków, jednak pamiętaj ,aby to wyglądało w miarę naturalnie.

3. Jak pozycjonować zaplecze? Czy wystarczy dodać do powiedzmy 100 katalogów i 100 PresellPages z wysokim PR tak aby podnieść PR Stron zaplecza, czy dodawać do jak największej ilości katalogów i PresselPages lub stosować dodatkowo jakieś SWLe?

Zaplecze dopalasz w taki sam sposób jak postępujesz wobec strony docelowej. Możesz wykorzystywać do tego katalogi , kończąc na SWL bądź innych stronach.

4 Czy dla gooogle nie będzie dziwne (groźba filtra) że z jednej strony zaplecza wychodzą tylko linki do jednej strony docelowej?

Jeżeli obie strony są stworzone pod użytkownika (bądź przynajmniej takie sprawiają wrażenie) to nie powinno być z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Czy dla gooogle nie będzie dziwne (groźba filtra) że z jednej strony zaplecza wychodzą tylko linki do jednej strony docelowej?
Na wszelki wypadek dodaj na każdą z nich kilka linków do moich domen które podałem Ci na pw :)

A tak serio to....

https://www.adam.krywko.pl/jak-linkowac

ps. ale linkowania zaplecza między sobą, nie polecam

logo-stat4seo-blue-small.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do linkowania zaplecza polecam kupowac linki z allegro jak czesto patrzy to duzo ludzi daje tanie linki do 10 zl na pr 3+ moze nie sa najwyzszej jakosci ale skuteczne ja tak robie dotego katalogowanie i tak dalej co do katalogowania polecam katalog z mojej sygnatury:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do linkowania zaplecza polecam kupowac linki z allegro jak czesto patrzy to duzo ludzi daje tanie linki do 10 zl na pr 3+ moze nie sa najwyzszej jakosci ale skuteczne ja tak robie dotego katalogowanie i tak dalej co do katalogowania polecam katalog z mojej sygnatury:D

I jest duże prawdopodobieństwo ,iż jest to sztucznie nabity PageRank.

Zamiast wydawać 10zł na jeden link na takiej farmie to wolę sobie do sygnatury wsadzić linka i efekt będzie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na allegro najczęściej sprzedaje się linki na farmach (często na początku tego nawet nie widać, że możemy wylądować na farmie) a po drugie google często zeruje im pagerank.

Święte słowa. A do tego takie linki znikają po 3 lub 6 miesiącach i robi się problem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności