Skocz do zawartości

Duplicate Content


Mayo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeżeli mam serwis internetowy i w nim mam dwa linki.

1) www.serwis.pl/news/12132

2) www.serwis.pl/news/niesamowite-odkrycie

I te dwa linki prowadzą do tego samego contentu(ten sam news) to czy to jest duplicate content ?

Czyli za duplicate content uznajemy tylko sytuacje gdzie ten sam content mamy pod dwiema różnymi domenami np: ?

www.serwis.pl/news/12132

www.kopia-serwisu.pl/news/12132

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu kogoś z PiO były odpowiedzi guglarza odnośnie DC.

DC dotyczy właśnie powielania treści na jednej domenie.

To ten wywiad

a To interesujący Cię fragment:

Wiele się mówi już o mitycznym duplicated content. Czy Google coś robi w tym kierunku, aby w jakiś sposób sprawdzać duplikaty np. w odniesieniu do tzw. precli?

Duplicated content to raczej problem wewnątrz jednej witryny, jeżeli np. ta sama albo bardzo podobna treść jest dostępna pod wieloma adresami URL jednej strony. To, o co się pytasz, to kwestia kopiowanych treści, np. Wikipedii, wiadomości, blogów, RSSów itd., często używanych do generowania spamowych zapleczy. Szczerze mówiąc problem ten jest raczej niewielki, ponieważ algorytmiczne rozpoznanie oryginalnych źródeł funkcjonuje znacznie lepiej niż by można się tego spodziewać. Tak jak już wspominałem, fakt, że takie strony są indeksowane, nie oznacza, że są widoczne w rezultatach wyszukiwania.

Zabytki w Sandomierzu

Dzieci należy trzymać z dala od Internetu.

Od dzieci Internet głupieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAGi to co innego, poza tym link do wpisu pozostaje taki sam.

Powiedzmy, że masz trzy tagi - aaa, bbb i ccc. Jeżeli klikniesz na bbb to wyświetli Ci wszystkie wpisy opatrzone tym tagiem. Jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że googlowi się zdarzało indeksować przy mod-rewrite linki w w obu formach - z mod-rewrite i bez mod-rewrite mimo, że do wersji bez mod-rewrite nie prowadziły żadne linki. W wynikach się te duplikaty nie pojawiały, ale w indeksie siedziały. Teraz już tego nie zauważam.

Co do tagów to szczególnie w publicznych serwisach zdarzają się tagi z jednym wpisem i jest np. ileś tam takich tagów z tym samym wpisem. Treść jest prawie identyczna - title jest odrobinę inny i nagłówek...

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zdjęcie też jest treścią. Kwestia czy tych zdań jest 10, 5 czy jedno. :) jeśli różni się tylko jednym zdaniem pomyśl o canoniku, jeśli jest tych zdań spory fragment nie przejmuj się zbytnio ;)

Zapraszam na mój blog - websem.pl - marketing internetowy i pozycjonowanie!

Kurs pozycjonowania

banner5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xann i #djurek, chodzi mi o to, że jest treścią (jako plik a nie jego wnętrze ;) ). Który google indeksuje, biorąc pod uwagę chociażby alty, czy wątpliwą bo wątpliwą ale nazwę pliku :P posilę się i nazwę to treścią okołoobrazkową, lecz jest to ZAWARTOSC ;)

Zapraszam na mój blog - websem.pl - marketing internetowy i pozycjonowanie!

Kurs pozycjonowania

banner5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki przykład tak, że zostanie potraktowany jako Duplicate Content?:

Chciał bym ze swojego forum wybrać najciekawsze posty i skopiować je na założonego na subdomenie bloga WP.

Oczywiście posegregować tematy w działy i rozbudować cały blog aby miał sporo podstroi.

Do bloga dam link na głownej stronie forum, a blog będzie w menu miał link do forum.

Da to coś? Można to potraktować jako zaplecze, czy Google potraktuje to jako D.C.

Jeśli potraktuje jako DC, to będzie to miało negatywny wpływ na domenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności