Jump to content
Sign in to follow this  
benusso

1 wielki serwis czy 10 małych

Recommended Posts

Witam

Mam takie pytanie, chciałbym stworzyć serwis serwisy, tematyka dla nich jest wspólna gry, i teraz moje pytanie czy lepiej jest stworzyć 10 serwisów na 10 domenach o 10 grach, czy jeden duży serwis o grach w którym będę opisywał i gromadził informacje na temat tych 10 gier ? Co za co przeciw za danym rozwiązaniem.

Pzdr.

to zależy, po co chcesz je stworzyć...

i od tego, co potrafisz w temacie tworzenia i pozycjonowania stron, ile robiłbys sam, a ile zlecał.

rzucę kilka przemyśleń:

- jeśli po prostu chcesz zarobić, lepiej poświęć się jednemu, a porządnemu. Jeśli nie uda Ci się na jednym, to tym bardziej na dziesieciu majątku nie zrobisz:-)

- tematyka gier nie jest dobrze opłacana, wiec zeby sie oplacało, strona musi naprawde byc ciekawa, a nie zrobiona z automatu - tylko wtedy bedziesz mial duzo userów,

- dziesiec domen to za rok dziesiec przedluzen po ok 100 pln plus hostingi, czas poswiecony na stworzenie dziesieciu serwisow itp

- jeśli chcesz koniecznie, to zrób tak: najpierw zacznij od jednego, stwórz, rozkreć, jak już będzie działał, to zajmij się następnym - myślę, ze wystarczy pracy na lata:-)

na razie tyle

pzdr

co by tu wstawić...

Jeden i subdomeny na działy. Zakładamy że bana nie będzie to jeszcze nigdy na wszystkie subdomeny filtra nie dostałem. A i tak nawet jak coś ruch będziesz miał z np. menu z tych nie z filtrowanych (wszystko zależy jak wielkie to w całości ma być)

Edited by Iguana

1 duży i 10 mniejszych agregujących dane z dużego.

Kwestia systemu, na jednym CMSie można prowadzić 1 serwis i automatycznie rozwijają się serwisy zapleczowe.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Zdecydowanie, jeden duży i DOBRY :jezyk1:. Jeśli zrobisz dobry serwis i przyciągniesz do niego użytkowników, to żadne zaplecze nie będzie ci potrzebne.Z doświadczenia wiem, że dużo lepsze rezultaty przynosi się skupienie na jednym temacie i zrobienie go ciekawie, interesująco, dobrze, elegancko i ciągłe go rozwijanie niż babranie się w dziesiątki mniejszych projekcików. Weź pod uwagę, że dzień ma 24 godziny a i siły ludzkie są ograniczone :). Druga sprawa - ryzyko. Jeśli duży i dobry nie wyjdzie, no to wszystko do bani ... ale czasami warto zaryzykować.

Ja bym budowal jeden duzy serwis i nie zawracal sobie budowa mniejszych majacych sluzyc jako zaplecze. Zamiast tego, lepiej wykorzystac caly internet jako zaplecze ;)

polish suicide flew 48 successful missions

Budowanie serwisów na choćby egzotycznych domenach, żeby wspomagać pozycje serwisu głównego, to pracochłonne, ale skuteczne działanie.

Pewnie ciężko wypozycjonować się chociaż w okolicach słowa "gry" więc pewnie gra jest warta świeczki. Z tym ze budowanie wielu serwisów w myśl zasady im więcej tym lepiej mija się zupełnie z celem. To, że jeden będzie na 456, a drugi 654 pozycji naprawdę nic nie zmieni.

Pzdr

ale czesto lepiej jest kupic linki w serwisach, ktorych wlasciciele sami dbaja o ich dobra widocznosc i odwiedzalnosc. wiecej kupowania ruchu, mniej pejdzranku

polish suicide flew 48 successful missions

A ja się kompletnie nie zgadzam z osobami wypowiadającymi się w tym temacie. Jako właściciel jednego z takich "dużych" serwisów mogę powiedzieć, że przynajmniej pod kątem zarobkowym, o wiele więcej bym miał, gdybym prowadził osobno kilka(naście) serwisów o pojedynczych grach/seriach gier.

Kwestia targetu. Serwis wyspecjalizowany w danej grze, posiadający szatę graficzną, domenę i społeczność nakierowane tylko na ten jeden tytuł jest o wiele atrakcyjniejszy niż o kilku różnych produkcjach. Lepsza jakość materiałów, więcej chętnych do redakcji, a w przypadku świeżych gier łakomy kąsek dla wydawcy chcącego jak najlepiej wypromować swój produkt.

Ale to tylko wtedy, gdy znasz się na grafice (każdy serwis będzie potrzebował własnej szaty) i wiesz, jak zorganizować sobie pracę nad tyloma serwisami.

to wszystko zalezy od rynku na ktorym się znajduje. sa takie ktorym wystarczy 1 duzy serwis, sa takie na ktorych wchodzi się z 1 duzym i kilkoma pomniejszymi wypełniajacymi pewne nisze...

trzeba sobie zrobić analizę rynku i będzie gites (5 sił portera, swot etc...)

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl