Jump to content
Sign in to follow this  
benusso

1 wielki serwis czy 10 małych

Recommended Posts

Witam

Mam takie pytanie, chciałbym stworzyć serwis serwisy, tematyka dla nich jest wspólna gry, i teraz moje pytanie czy lepiej jest stworzyć 10 serwisów na 10 domenach o 10 grach, czy jeden duży serwis o grach w którym będę opisywał i gromadził informacje na temat tych 10 gier ? Co za co przeciw za danym rozwiązaniem.

Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to zależy, po co chcesz je stworzyć...

i od tego, co potrafisz w temacie tworzenia i pozycjonowania stron, ile robiłbys sam, a ile zlecał.

rzucę kilka przemyśleń:

- jeśli po prostu chcesz zarobić, lepiej poświęć się jednemu, a porządnemu. Jeśli nie uda Ci się na jednym, to tym bardziej na dziesieciu majątku nie zrobisz:-)

- tematyka gier nie jest dobrze opłacana, wiec zeby sie oplacało, strona musi naprawde byc ciekawa, a nie zrobiona z automatu - tylko wtedy bedziesz mial duzo userów,

- dziesiec domen to za rok dziesiec przedluzen po ok 100 pln plus hostingi, czas poswiecony na stworzenie dziesieciu serwisow itp

- jeśli chcesz koniecznie, to zrób tak: najpierw zacznij od jednego, stwórz, rozkreć, jak już będzie działał, to zajmij się następnym - myślę, ze wystarczy pracy na lata:-)

na razie tyle

pzdr


co by tu wstawić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden i subdomeny na działy. Zakładamy że bana nie będzie to jeszcze nigdy na wszystkie subdomeny filtra nie dostałem. A i tak nawet jak coś ruch będziesz miał z np. menu z tych nie z filtrowanych (wszystko zależy jak wielkie to w całości ma być)

Edited by Iguana

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 duży i 10 mniejszych agregujących dane z dużego.

Kwestia systemu, na jednym CMSie można prowadzić 1 serwis i automatycznie rozwijają się serwisy zapleczowe.


stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie, jeden duży i DOBRY :jezyk1:. Jeśli zrobisz dobry serwis i przyciągniesz do niego użytkowników, to żadne zaplecze nie będzie ci potrzebne.Z doświadczenia wiem, że dużo lepsze rezultaty przynosi się skupienie na jednym temacie i zrobienie go ciekawie, interesująco, dobrze, elegancko i ciągłe go rozwijanie niż babranie się w dziesiątki mniejszych projekcików. Weź pod uwagę, że dzień ma 24 godziny a i siły ludzkie są ograniczone :). Druga sprawa - ryzyko. Jeśli duży i dobry nie wyjdzie, no to wszystko do bani ... ale czasami warto zaryzykować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym budowal jeden duzy serwis i nie zawracal sobie budowa mniejszych majacych sluzyc jako zaplecze. Zamiast tego, lepiej wykorzystac caly internet jako zaplecze ;)


polish suicide flew 48 successful missions

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budowanie serwisów na choćby egzotycznych domenach, żeby wspomagać pozycje serwisu głównego, to pracochłonne, ale skuteczne działanie.

Pewnie ciężko wypozycjonować się chociaż w okolicach słowa "gry" więc pewnie gra jest warta świeczki. Z tym ze budowanie wielu serwisów w myśl zasady im więcej tym lepiej mija się zupełnie z celem. To, że jeden będzie na 456, a drugi 654 pozycji naprawdę nic nie zmieni.

Pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale czesto lepiej jest kupic linki w serwisach, ktorych wlasciciele sami dbaja o ich dobra widocznosc i odwiedzalnosc. wiecej kupowania ruchu, mniej pejdzranku


polish suicide flew 48 successful missions

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się kompletnie nie zgadzam z osobami wypowiadającymi się w tym temacie. Jako właściciel jednego z takich "dużych" serwisów mogę powiedzieć, że przynajmniej pod kątem zarobkowym, o wiele więcej bym miał, gdybym prowadził osobno kilka(naście) serwisów o pojedynczych grach/seriach gier.

Kwestia targetu. Serwis wyspecjalizowany w danej grze, posiadający szatę graficzną, domenę i społeczność nakierowane tylko na ten jeden tytuł jest o wiele atrakcyjniejszy niż o kilku różnych produkcjach. Lepsza jakość materiałów, więcej chętnych do redakcji, a w przypadku świeżych gier łakomy kąsek dla wydawcy chcącego jak najlepiej wypromować swój produkt.

Ale to tylko wtedy, gdy znasz się na grafice (każdy serwis będzie potrzebował własnej szaty) i wiesz, jak zorganizować sobie pracę nad tyloma serwisami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to wszystko zalezy od rynku na ktorym się znajduje. sa takie ktorym wystarczy 1 duzy serwis, sa takie na ktorych wchodzi się z 1 duzym i kilkoma pomniejszymi wypełniajacymi pewne nisze...

trzeba sobie zrobić analizę rynku i będzie gites (5 sił portera, swot etc...)


Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy