Skocz do zawartości

Opinie na temat Photoshop CS2


Hellz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się zapytać, czy któryś z użytkowników forum miał już kontakt z Photoshopem CS2 ? Jeżeli tak, prosiłbym o porównanie do wcześniejszych wersji i opinię, czy poprostu opłaca się zainwestować w ten najnowszy program Adobe.

Zawsze byłem bardzo zadowolony z produktów firmy Adobe, ale od wersji Photoshopa 7.0 w zasadzie niewiele się zmienia i zacząłem się zastanawiać, czy jest sens nieustannie aktualizować go na bierząco, czy jest to opłacalne... Co o tym sądzicie?

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Adobe Photoshop CS2 oferuje narzędzia pozwalające na twórczą, prawie niczym nie ograniczoną pracę z obrazem. Photoshop CS2 dostarczany jest wraz z Adobe ImageReady CS2, programem umożliwiającym tworzenie i optymalizację grafiki na potrzeby stron internetowych.

W nowym Photoshopie CS2 pojawiło się kilka opcji, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest Adobe Bridge - odmieniona przeglądarka plików z możliwością obsługi surowego formatu Camera RAW, skalowaniem, możliwością oceny (rankingu wykonanych prac), tworzeniem prezentacji itd. Można także tworzyć animacje bezpośrednio w samym programie.

Więcej nowości:

- "punkt znikania" (VanishingPoint) do retuszowania i kopiowania elementów z automatyczną korekcją perspektywy.

- wielostronna kontrola nad warstwami z grupowaniem podobnych i wyrównywaniem ich do "inteligentnych" linii pomocniczych, za pomocą jednego kliknięcia myszą

- inteligentne obiekty - niedestrukcyjne wstawianie obiektów bitmapowych i wektorowych (z Adobe Illustrator) manipulownie nimi i wymiana

- obsługa HDR ( High Dynamic Range ) - plików z 32 bitami na kanał, możliwość łączenia plików z wielokrotnej ekspozycji w jeden z pełną kontrolą nad wartościami świateł i cieni

- podgląd rysunku czcionek w palecie Typografia

- wieloplikowa obsługa formatu Camera RAW z możliwością korekcji kontrastu wg krzywej gamma, szybką korekcja automatyczną itd...

- filtr "Korekta soczewek" do korekty błędów obiektywów aparatów, takich jak dystorsje sferyczne, chromatyczne, winietowanie, oraz korekta perspektywy pionowej i poziomej zdjęcia.

- inteligentne wyostrzanie z kasowaniem błędu drobnego poruszenia aparatu

- inteligentne zmiękczanie obrazu

- wypaczanie - narzędzie do szybkiego zniekształcania obrazu

- rozszerzona funkcja redukcji szumów z usuwaniem artifactów związanych z kompresją JPG

- rozmycie soczewkowe

- punktowy pędzel korygujący - do korekty za pomocą pojedynczych kliknięć nawet na plikach 16 bitowych

- kasowanie efektów czerwonych oczu za pomocą pojedynczego kliknięcia (nawet na plikach 16bitowych

- przedstawianie swoich projektów bezpośrednio na urządzeniach podłączonych do komputera poprzez złącze IEEE 1394/FireWire/iLINK  

zrodlo: webinside.pl

ja kupuje 7.0 (do webmasterki starczy :])

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

Chciałem się zapytać, czy któryś z użytkowników forum miał już kontakt z Photoshopem CS2 ? Jeżeli tak, prosiłbym o porównanie do wcześniejszych wersji i opinię, czy poprostu opłaca się zainwestować w ten najnowszy program Adobe.  

Zawsze byłem bardzo zadowolony z produktów firmy Adobe, ale od wersji Photoshopa 7.0 w zasadzie niewiele się zmienia i zacząłem się zastanawiać, czy jest sens nieustannie aktualizować go na bierząco, czy jest to opłacalne... Co o tym sądzicie?

Podejrzewam, że co masz zrobić w CS2 to zrobisz i w 7.

Nie wiem czy w 7 jest narzedzie pola tektowego - świeta sprawa szczególnie przy robieniu layoutow stron. Z tego co wiem to jeszcze nie kupisz upgredu, ja kupiłem CS, ale przysługuje mi upgrade do CS2 więc oczywiście skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będę wdzięczny za opinię z użytkowania CS2, bo to co piszą na stronach to jedno, a praktyka to drugie :) Do webmasterki spokojnie wystarczała mi nawet 6.0, ale CS ma kilka przydatnych bajerków. Chciałem się zapytać, czy ktoś już korzysta z CSS2 i poznać ewentualne opinie. Pozdrawiam

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opinie sa raczej kiepskie - glownie od kolegow zmuszonych korporacyjnie do upgrade.

Najnowszy PS to poprostu totalny muł, chodzi ciężko i powoli, nie ma na to wpływu nawet ilość ramu, ustawienie dysków, przestrzeń wymiany.

Jest to niedoróbka zupełnie niewarta swojej ceny.

Kilka gadżetów do obsługi zdjęć może okazać się ciakwymi dla ludzi, którzy nabyli ten soft za 15 zł na bazarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Może to zbyt ostre słowa.

Do PSa CS2 potrzebna jest niestety niezła maszynka.

Wymagania dla PS CS2

IntelR XeonT, Xeon Dual, Intel CentrinoT, or PentiumR III or 4 processor

MicrosoftR WindowsR 2000 with Service Pack 4, or Windows XP with Service

Pack 1 or 2 320MB of RAM (384MB recommended) 650MB of available hard-disk

space

1,024x768 monitor resolution with 16-bit video card CD-ROM drive Internet or

phone connection required for product activation

Do optymalnej pracy wymagana karta graficzna z 128 MB RAM Dodatkowe

informacje patrz https://www.adobe.com/support/techdocs/331412.html

<https://www.adobe.com/support/techdocs/331412.html>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem demo CS do testów, mam za słaby sprzęt ale moje wstępne wrażenia były dość pozytywne

przede wszystkim poprawili filtry, są wszystkie w jednym miejscu tzn w interfrejsie, którym można podglądać efekty (chyba każdego filtra) bez potrzeby anulowania jak w 7 aby przejść do następnego

druga sprawa to możliwość pracy na wielu plikach na raz - np. jeden kadrujesz reszta od razu jest przycinana automatem itp.

zauważyłem że usprawnili też "prace malarskie" - wprawdzie w PS 7 malowanie odręczne jest lepsze niż w Gimp, w PS CS jest jeszcze lepiej niż w 7 ale trochę brakuje mu do możliwości Paintera (przykłady Gimp i Painter)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności