Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

przecież w gotlinku da się podpiąć wszystkie serwisy na tym samym serwerze do jednej lokalizacji...

Zgadza się. Dodatkowo dla takiej sytuacji została dodana opcja jednoczesnego aktywowania nowej instalacji przy wszystkich serwisach jednocześnie tak żeby nie klikać przy każdym (znajduje się pod listą serwisów).

eeejjj no to niedobrze...proponuje to zmienić bo link z "nofollow" można traktować czysto reklamowo...

Sytuacja jest bardziej złożona...

Głównymi progami przy których ilość linków wychodzących decyduje o zmianie ilości punktów to 15 i 50:

do 15 linków - punktacja za site do +50%

powyżej 50 linków - punktacja za site do -50%

Przeliczenie punktów następuje po weryfikacji strony przy której dodatkowo serwis jest przydzielany do jednej z kilku grup np. dobra, standardowa, spam, "perfidny spam" (padł kiedyś w wątku taki zwrot).

Jeśli strona będzie spełniała warunki do zakwalifikowania jej do dobrych stron (do 15 linków, unikalna treść, estetyczny wygląd, pr>3) wtedy nastąpi także sprawdzenie linków wychodzących pod kątem nofollow.

A więc General_Depet nie musisz się obawiać że masz zaniżaną ilość punktów z tego tytułu - przy dobrej stronie jedynie możesz zyskać po takiej weryfikacji z racji atrybutu nofollow.

Przed nami pozostaje jeszcze kwestia ustalenia daty rozpoczęcia sprawdzania stron - od tego dnia rozpocznie także obowiązywać nowa tabela wynagradzania za ilość wyświetlanych linków (konkretnie chodzi o pierwszą kolumnę - https://img379.imageshack.us/my.php?image=gotlinkaz5.png ).

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nadsyłanych sugestii odnośnie terminu rozpoczęcia weryfikacji stron/przeliczenia punktów... wyłania się obecnie termin ok. 15 listopada (tak żeby od tej informacji było minimum 30 dni z powodu dokonanych już wcześniej przelewów).

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem dzisiaj strony o nową wersję plików i tak się zastanawiam czy planujecie udostępnić możliwość podpięcia wszystkich domen na 1 serwerze do jednej paczki ? Bo teraz gdy próbuje to sam include działa i link się wyświetla ale gdy próbuję aktywować pliki w systemie to już klapa - wynika to chyba z tego że system sprawdza lokalizację: https://www.domena.pl/{unikalnanazwapliku}.php.....

Edytowane przez General_Depet

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

General_Debat: ciekawe to co mowisz :) powiedz mi dlaczego u mnie dziala nowa wersja. sprawdz chmody, ustaw na 666, sprawdz wlasciciela plikow, itd. - cos zepsules

no właśnie wcześniej mi też działało - nawet kilka postów wcześniej napisałem komuś że się tak da :) a teraz robiłem aktualizacje i ###### :D - chmod 666 ma być na plik tak ? dałem tylko 777 na katalog - zaraz sprawdze...

EDIT. nie wiem wyglada jednak na to że nie da się podpiąć domen pod 1 lokalizację - co prawda include mam ustawione na 1 lokalizacje we wszystkich stronach (link się wyświetla) ale proces aktywacji przechodzi dopiero wtedy gdy wgram te same pliki na lokalizacje: https://www.domena.pl/{unikalnanazwapliku}.php mimo iż include kieruje do zupełnie innej lokalizacji...

Edytowane przez General_Depet

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana przynznawania pkt w gotlink. Co sądzicie o nowym pomysle?

Ja nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą całą zmianą przyznawania punktów. W regulaminie systemu nie ma ani słowa o tym, nie ma też ani słowa, że decyduje widzimisię admina. Użytkowników i właścicieli obowiązuje tylko regulamin. W sekcji pomoc i teraz w komunikatach jest tylko informacja o premiowaniu dobrych stron, czyli zwiększeniu liczby punktów dobrym stronom. W takim wypadku zmniejszenie punktów za śmieciarki odbieram jako oszukiwanie użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana przynznawania pkt w gotlink. Co sądzicie o nowym pomysle?

Ja nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą całą zmianą przyznawania punktów. W regulaminie systemu nie ma ani słowa o tym, nie ma też ani słowa, że decyduje widzimisię admina. Użytkowników i właścicieli obowiązuje tylko regulamin. W sekcji pomoc i teraz w komunikatach jest tylko informacja o premiowaniu dobrych stron, czyli zwiększeniu liczby punktów dobrym stronom. W takim wypadku zmniejszenie punktów za śmieciarki odbieram jako oszukiwanie użytkowników.

Trudno sie z Toba nie zgodzić. Jak widać admin/admini gotlink tego nie przewidzieli.

Pytanie, co my uzytkownicy powinniśmy zrobić?

Zabrać swoje strony? Negocjować?

Na początek, niech inni także wyrażą tutaj swoje zdanie.

Kontakt: punkty@strony.pl

gg: 10386146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było profesjonalnie regulamin powinien być napisany w stylu regulaminu weblinka. Powiedziane jasno od czego zależy punktacja (niestety nie ma dokładnej zależności). Jednak w przypadku wprowadzenia dodatkowego parametru decydującego o liczbie punktów (tu widzimisię admina), należało by zmienić regulamin informując odpowiednio wcześniej mailami wszystkich użytkowników o zmianie. System gotlink od samego początku informował, że będzie premiować dobre strony, a nie karać spamy. Skąd ta nagła zmiana myślenia?

Z tego co widzę to system zaczyna postępować jak sz***. Najpierw premiowali spam, ustawianie 15 linków systemu na serwis, co gorsze była liniowa zależność między liczbą linków a liczbą punktów, co od samego początku było czystą głupotą. Strona z 3 razy większą liczbą linków systemu nie jest warta 3x więcej. Jaki będzie następny etap? Wywalenie wszystkich spamów z systemu? Czy może informowanie o nich google?

Ciekawa polityka. Nałapać domen, a potem wywalić to co nam nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ? najpierw przyjmowaliście wszystko aby nałapać domen kosztem userów a teraz w chamski sposób mówicie im dziękuje ? Oby tylko sami userzy wam nie powiedzieli dziękuje ? ale to wasz system wasz wybór

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie bardzo wiem o co tyle krzyku - poczekajmy na te nowe zasady być może jeszcze wielu z Was lepiej na tym wyjdzie.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) być może jeszcze wielu z Was lepiej na tym wyjdzie.

A co konkretnie jest dobrego w ręcznej moderacji? Jak ustalić jednoznacznie co jest spamem a co nie? Zasady powinny być jednoznaczne i takie same dla wszystkich stron. A nie, jednego dnia mod będzie mieć lepszy dzień i nie uzna danej strony za spam, a drugiego identyczną treść na innym szablonie uzna za spam.

Poplecznicy sz****, wy chyba nie rozumiecie idei istnienia i funkcjonowania SWL dynamicznego i nie wiecie do czego on służy. SWL dynamiczny nie służy do pozycjonowania! Ma indeksować i ewentualnie dawać kopa. Wartość merytoryczna i wygląd stron mają zerowe znaczenie, pod warunkiem, że strony są w indeksie google. Ja ze swojej strony podziękuję waszemu systemowi. Niech sobie stoi ta jedna domena co tam jest, zobaczymy jak ją potraktujecie. Poczekam, aż właściciel systemu się wreszcie ujawni, bo po tym co teraz robicie to zaczynam niestety myśleć, że Xann miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że to jest kwestia ustalenia KONKRETNIE jakie warunki musi spełniać strona by zakwalifikować się do danej kategorii - wiemy że dobra to do 15 linków, unikalna treść, estetyczny wygląd, pr>3 a co ze standardową i następnymi ? Czy tam też będzie brana pod uwagę np. grafika i estetyczny wygląd bo to faktycznie już może się mijać trochę z celem ?

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wiemy że dobra to do 15 linków (...)

15 linków to gotlink daje na stronę, co moim zdaniem nie jest zbyt przemyślane. Na jakiej podstawie uważasz, że strony, które mają akurat więcej niż 15 linków są gorsze? Lepszy jest link na stronie z PR3 z 15 linkami wychodzącymi, czy na PR6 z 30 linkami?

...unikalna treść...

Unikalnej treści to ja Ci mogę wygenerować kilkaset MB w jeden dzień, ale czy to świadczy o jakości strony? Będzie to unikalna treść, ani jednego identycznego zdania nie znajdziesz w google. Tylko że ta treść nie będzie mieć żadnego sensu, ale co mnie to obchodzi, miała być unikalna i niech tylko system spróbuje uznać to za spam.

...estetyczny wygląd...

A to jak niby jednoznacznie oceniać? Różowy blogasek nastolatki jest ładniejszy i lepszy od jakiegoś darmowego szablonu? Czy może lepszy jest maksymalnie minimalistyczny wygląd?

...pr>3...

Bez komentarza. PR4 można zrobić, wystarczy dowalić SWL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności