Skocz do zawartości

Mucha ;)


WebmasteruS

Rekomendowane odpowiedzi

Ani ja... to chyba dla fanów M jak Miłość...

Masz coś do tego filmu ? :())

Też nie zrozumiałem.. ale początkowo umilkłem, bo mówię: pewnie tylko ja nie zrozumiałem i zaraz ktoś wyjaśni.. a search.php nie powiedział czemu się należy śmiać.. google też nie :>

pozdr.

usługi ślusarskie, frezowanie, spawanie, toczenie, zduny obróbka metalu,

kalkulator lokat bez podatku belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie to:

po powyższych wpisach zakładam więc, że nie znamy:)

pzdr.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac chlopak wymyslil kawal bez sensu - bo ja tez probuje go zrozumiec na rozne sposoby i nie moge wymyslec. Albo to teraz on ma polewke z nas ze napisal cos czegos nie rozumie i teraz z nas sie smieje.

W koncu przeciez jestesmy w dziale "Dowcipy" w ktorym smiech jest dozwolony.

https://www.dubbing.pl - strona o polskim dubbingu

https://www.nostalgia.pl - nostalgia czyli powrot do dziecinstwa

https://www.delfinoterapia.cuprum.pl - ośrodek delfinoterapii w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow to kawał filozoficzny .... tylko nie rozumiecie ... poświęciłem na jego analizę kilka dni i wydaje mi się, że coś mam ...

Lata sobie mucha, lata lata, nagle pac

-A mucha na to ooooooooo matko !

Po pierwsze zwrócie uwagę na repetycję wyrazu >lata< zawartą pomiędzy dwoma przecinkami - chodzi tu o upływ czasu i to spory - nie rok, nie dwa a cytuję ", lata lata,"

Po drugie Mucha to też rodzaj alegorii do odrzuconego bohatera rodzaju żeńskiego. Nawet we "Władcy Much" jest mało pierwiastków żeńskich więc autor żartu zwraca nam na to uwagę .. dlatego mucha a nie żaba. Zresztą mucha ma skrzydła .. więc to prawie ptak (nawiązanie do serii reklam >prawie piwo<)

Autor kawału zwraca wieć uwagę na pierwiastek żeński, który dobrowolnie udaje się poza zwykły pęd życia i trwa to całe lata .... gdzieś to już było w literaturze ... przecież to nawiązanie do "Czarodziejskiej Góry" Manna i bohatera Hansa Castorpa - tutaj wyrażonego przez żeński pierwiastek - Muchę.

W tym momencie miałem swoje pierwsze niespodziewane, acz jeszcze stonowane buhaha.

Ale autor kawału idzie dalej...

Hans Castorp wsiąka powli w środowisko Davos zanim wyrwie się z niego. Nasza bohaterka Mucha lata lata nie wiadomo ile i nagle pac. (ha ha !)

Czyli mamy niespodziewane, nieznane (jak u Londona) spadające na nieświadomą bohaterkę kawału.

I tutaj zonowu, krótkie acz głośne zaliczam HA HA.

Ale nic to! Tu autor postanawia nas jeszcze trochę połechtać aluzjami i wkomponowuje w to motywy religijne - pramataki, bogini żeńskiego pierwistka. I czyni to lepiej niż w "Kodzie Leonarda da Vinci". Mucha świadoma, że to pacniecię jest nie w pełni alegoryczne wzywa boginię Pramatkę słowami mantry: ooooooo .. i kiedy spodziewam się zakończenia bohaterka wzywa boginie personalnie: Matkoo !.

Tutaj krótkie Ha, dalej zaduma i aż musiałem posta napisać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności