Skocz do zawartości

UA-cloaking ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukalem cale forum i nie znalazlem odpowiedzi sa raptem 2,3 wzmianki ze dobrze cos takie zrobic np na katalog dmozu jesli sie go ma w domenie.

Moje pytanie na czym to polega i jak to zrobic ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem.

POSZUKAJ.

Pozdrawiam, J.

P.S. Proszę pozostałych Użytkowników tego forum o niepodawanie gotowych rozwiązań które mogą dać zaglądającym tu dzieciom silnie spamerskie narzędzie typu "olej zasady i wypozycjonuj to sam, w dwie i pół minuty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Proszę pozostałych Użytkowników tego forum o niepodawanie gotowych rozwiązań które mogą dać zaglądającym tu dzieciom silnie spamerskie narzędzie typu "olej zasady i wypozycjonuj to sam, w dwie i pół minuty".

hmm ciekawe skad kolega takie ciekawe wnioski wyciagnal, zeby kogos oceniac najpierw trzeba go poznac a to co napisales swiadczy o twoim egoizmie...trudno i nevermind

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe skad kolega takie ciekawe wnioski wyciagnal, zeby kogos oceniac najpierw trzeba go poznac a to co napisales swiadczy o twoim egoizmie...trudno i nevermind

Popieram w całej rozciągłości Kolegę kolczastego tupacza.... To nie jest kwestia egoizmu tylko zdrowego rozsądku i według mnie to nie było kierowane stricte do Ciebie tylko tyczyło się ogółu. W końcu te forum jest ogólnie dostępne co za tym idzie zawarta w nim wiedza też. A jak wynika z praktyki nie wszyscy są "etycznie" kryształowi wręcz przeciwnie jak znajdą to stosują metody nawet z tych "poniżej pasa"... 8)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mój post nie jest do nikogo skierowany personalnie.

Do powyższego dodam, że osoby (ewidentne kilkunastoletnie dzieci właścicieli firm, hobbyści bawiący się w hateemel), które perfidnie kopiują mi słowo w słowo keywords, title i description (ofertę kopiują słowo w słowo ich rodzice) są w "najgłupszej szukajce" zaraz za mną i zgarniają pewną część klientów na których ja zapracowałem.

A te 2 lata starsze dzieci wejdą na to forum i ściągną gotowy skrypt do spamowania cloakingiem (brawo Tomek, brawo Michał, brawo...). Już przecież robią H1 białe 1px (i sukcesywnie wylatują z indeksu), bo ktoś mądry wrzucił przykład w "Dowcipach". Już przecież pościągały gotowe kody do spamowania layerami (i sukcesywnie wylatują z indeksu), bo ktoś mądry dał to na "Analizie ciekawych stron".

Ja zdobywałem swoją wiedzę przez ładnych kilka (żeby nie powiedzieć że na samych PCtach ok. 15) lat i nie było grup wsparcia ani darmowych gazetek o hackerstwie. Chcesz korzystać z takiej wiedzy? Zapracuj sobie na to w dowolnej formie. Czy to bezpośrednim własnym wysiłkiem (Przeszukaj choćby to jedno jedyne forum!!!) czy też pośrednim własnym wysiłkiem (Kup usługi jednego z nas) - wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam, J.

P.S. Dzisiaj Piotrek pytał mnie o przykład strony na której jest spam (ukryty i nieodkrywalny w JS div). On nie potrafił przytoczyć takiego przykładu z pamięci. Ja także. Ani On ani ja nie czujemy potrzeby spamowania, bo mamy za dużo do stracenia. I On i ja mamy na tyle dużego LinkPowera, że przebijamy się tam gdzie potrzebujemy, bez użycia spamu. Na stworzenie takiej struktury serwisów poświęciliśmy mnóstwo czasu (=pieniędzy), tworząc dobry content. IMO, na bycie zaraz za nami nie zasługuje osoba która z tego forum zerżnęła skrypt i w podmieniła słowa kluczowe w 5 minut. Z moich obserwacji wynika jasno, że dzieci nie mają skrupułów. Może wynika to z braku poczucia odpowiedzialności (co najwyżej mama okrzyczy że straciliśmy ostatnią wolną domenę z nazwą firmy). Może z głupoty, braku doświadczenia, znajomości reguł. Dlatego też, dostaną ode mnie do ręki nóż dopiero w momencie, kiedy będę pewien że nie pokaleczą nim ani mnie, ani otoczenia, ani siebie samych. Nie mam ochoty czuć się odpowiedzialny za zostawienie na ulicy skrzynki kałachów ani przyjmować z tego tytułu konsekwencji.

P.S.S. Tomek - istnieje narzędzie które podnosi pod każdym lżejszym hasłem (średnio do ok. 50 tys. Google) pozycję do pierwszej dyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje narzędzie

notepad? ;)

wiesz, masz oczywiscie duzo racji... byc moze rzeczywiscie zle, ze podstawilem gotowca (choc wymagajacego myslenia) nie baczac na skutki...

coz, wciagnal mnie actulab.com (mam #97 w msn.fr na sorcier glouton :P ale to zabawa zupelnie dla hecy i linkow od francuzów). heh, nie znam francuskiego i troche zaluje, ale ogladam sobie linkowanie serwisow i inne cuda... jest na co popatrzec :)

haa zupelnie nie na temat..? no, moze nie zupelnie...

te wszystkie skrypty sa w zasiegu reki - oczywiscie ulatwilem, podstawilem pod nos w tym wypadku, ale mam nadzieje ze dzieciatko zerknie skad wlasciwie kopiuje - nawet jesli nie zna jezyka zabojadów, moze pojdzie za linkami, znajdzie kilka interesujacych miejsc - jak chocby to z mojej stopki.

mam nadzieje, ze choc czesc zacznie drazyc temat. nie tu, to gdzies indziej...

tyle watku edukacyjnego - cholera, nie moge sie z toba nie zgodzic :P prawda jak zwykle brutalna - maly zerznie ordynarnie fajny kawalek kodu, robotowi pokaze inny - jeszcze fajniejszy i juz cieszy mu sie miska z pozycji...

ale wiesz, (heh wiesz to na pewno) jest jeszcze kilka rzeczy o jakich na tym forum nie bylo mowy, sporo sztuk moze nie specjalnie widowiskowych ale skutecznych... przeciez tak wiele rzeczy mozna zrobic z linkiem... ;) a z dwoma, trzema....

ja sie specjalnie nie martwie o dzieciaki. niech probuja - czy to ze spamem, czy karmiac roboty specjalna karma... tak sie ucza najlepiej. rzecz jasna spam staram sie odradzac, tyle, ze to pojecie tak plynne, zalezne od punktu siedzenia - szczegolnie w rozumieniu ortodoksyjnych redaktorow dmoz - sam jestem spamerem...

heh a widziales kod na mojej glownej? strona wazy 4k i poza plikiem swf ma 4 linie textu :P mam stabilny #1 a systemy moga mi skoczyc (odpukac, jeszcze nie wpadlem w samouwielbienie) - niech sobie kopiuja kod na zdrowie - wszystko to kwestia czasu i linkowania.

jez, zawsze bedziesz mial kogos za soba - to nieuniknione. niewazne, czy zerznal Twoj kod, czy nie - przyjmie swoja czesc tortu ...

no chyba, ze obstawisz cale top10 swoimi stronami :P heh, a wlasciwie to czemu by nie?

ale rzeczywiscie, niefajnie jest patrzec jak na z trudem wypracowane miejsce w rankingu dopycha sie ktos, kto po prostu dostal wszystko podane, lub co gorsza bezczelnie skopiowal... nie bylo by mi milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo Tomek, brawo Michał, brawo...

Nie wydaje mi sie, zebysmy podali z Tomkiem rozwiazanie na tacy, bo w koncu te 2 linijki kodu potrzebne do UA cloakingu musi sobie sam znalezc w wiekszej ilosci linijek. :)

A poza tym na forum jest conajmniej kilkanascie watkow w kotrych jest ten kod podany na tacy, tylko nie koniecznie slowo cloaking wysteouje w tych watkach.

Gdyby autor tego watku mial najbledsze pojecie na ten temat to juz dawno by to sobie znalazl.

Rozumiem Twoja frustracje, z powodu skopiowania przez gowniarzy Twojej strony, ale jak odbrze wiesz tego sie nieuniknie. Jezeli zalezy CI na tym, zeby oni nie byli w Google to DMCA zalatwi sprawe, a w innych wyszukiwarkach nie mam poejcia jak to dziala.

ez, zawsze bedziesz mial kogos za soba - to nieuniknione. niewazne, czy zerznal Twoj kod, czy nie - przyjmie swoja czesc tortu ..

i to sa swiete slowa =D>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rzeczywiscie, niefajnie jest patrzec jak na z trudem wypracowane miejsce w rankingu dopycha sie ktos, kto po prostu dostal wszystko podane, lub co gorsza bezczelnie skopiowal... nie bylo by mi milo.

Ja bym to napisał w trybie dokonanym.

Stronę mi kilka razy skopiowała konkurencja. Analizuję, dobieram odpowiednie słowa kluczowe i ich natężenie, a jakiś kretyn kopiuje wszystko i wstawia do siebie na SPEMAERSKĄ stronę.

Staram się postępować zgodnie z pewnymi regułami, a ten debil kopiuje mi stronę, wstawia wszystko x5 i czasem (tylko na "specyficzne" zapytania) jest wyżej niż ja, mimo tego, że ja mam dużo linków a on chyba 2. Jako tło ma obrazek koloru czcionki i Google chyba tego nie wykryje :cry:

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności