Skocz do zawartości

Wrażenia laika z katalogowania


Odoakr

Rekomendowane odpowiedzi

Kila dni temu założyłem temat, na którym zadałem kilka pytań o katalogowanie. Pomogliście mi się odnaleźć i teraz wiem trochę więcej:)

przeglądam sobie katalogi katalogów SEO (katalogiseo.info) i co widzę? 80% katalogów nie jest nawet w indeksie! A to znaczy, że pożytek z tych katalogów taki jak z drapania się po tyłku... NIe powiem jest kilka, do których warto dodawać bo i site jest duży i podlinkowane, ale cała reszta to shit.

Przeglądnąłem dalej forum i znalazłem kilka tematów (sprzed roku) w których piszecie, że era katalogów mięła i teraz tylko precle sie liczą. Że tylko do kilku renomowanych warto dodać, a cała reszta to strata czasu (przy ręcznym katalogowaniu). A co to znaczy? Że za rok dwa precle wyjdą z łaski Big G i co? Miesiące wpisywania bzdur (no bo jak nazwać teksty do precli) znów można sobie wsadzić. Takie walenie kotka przy pomocy młotka...

Ja - jako nowy (Pokemonami nas nazywają mądrzejsi :) ) skłaniam się ku zapleczu tematycznemu i linkach naturalnych (albo z wymiany) - jak już coś robię to na lata, a nie na kilka miechów. Szanuję swój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co widzę? 80% katalogów nie jest nawet w indeksie

Nikt Ci nie powie czy za dzień czy za miesiąc będą w indeksie. Jeżeli katalog ma duży PR to warto podlinkować swój wpis. A jak ktoś powiedział link to link...

A co to znaczy? Że za rok dwa precle wyjdą z łaski Big G i co?

Wiesz, do samochodu żeby jeździć też musisz paliwo cały czas lać. Nikt nie zagwarantuje, że sporej ilości właścicielom precli kiedyś np. się one nie znudzą i np. znikną z powierzchni netu.

Ja - jako nowy (Pokemonami nas nazywają mądrzejsi smile.gif ) skłaniam się ku zapleczu tematycznemu i linkach naturalnych (albo z wymiany) - jak już coś robię to na lata, a nie na kilka miechów. Szanuję swój czas.

Na linkach z wymiany się już sparzyłem. Np. ktoś Ci za rok usuwa takie linki, a ty co? Monitorujesz cały czas czy są wstawione? Albo tamta witrynka pada... Jak dla mnie szkoda czasu. Linki naturalne i zaplecze to doskonała sprawa. Zaplecze tematyczne jest bardzo czasochłonne do wykonania, lecz daje według mnie najlepsze wyniki. Żeby mieć te linki naturalne to musisz u siebie mieć bardzo dobre, ciekawe i unikalne artykuły do których ludzie będą linkować. Bardzo dobrym pomysłem jest wmontowanie darmowych narzędzi itp do których najchętniej userzy linkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności