Skocz do zawartości

hosting obrazków


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Mam taki dylemat, podczas robienia swojego "cmsa" nie wiem jaką podjąć decyzję.

Serwis będzie zawierał różnego rodzaju pliki i takie tam no i będzie wiele podstron z okładką, screenem itp.

Mam teraz pytanie, co lepiej zastosować, czy obrazki na tym samym serwerze co strona, czy może wysyłać je na imageshack i wstawiać tylko link?

To 2 rozwiązanie byłoby dla mnie wygodniejsze w wykonaniu i późniejszym administrowaniu tylko pytanie, czy są jakieś przeciw skazania?

Drukarka przestaje już drukować? Kup tusze i tonery na inkhouse.pl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwwskazania są takie, że jak na serwis trafi więcej osób to imageshack czy jakikolwiek inny serwis te obrazki wyrzuci albo zablokuje domenę. Najlepiej obrazki i inne pliki które dużo zajmują wrzucić na osobną poddomenę bo potem są straszne problemy z robieniem backupu na przykład cpanelem jak masz kilkadziesiąt / set gb treści i nie możesz do tego ustalić innych reguł kopii zapasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie, co lepiej zastosować, czy obrazki na tym samym serwerze co strona, czy może wysyłać je na imageshack i wstawiać tylko link?
Robić własnego CMS'a i komuś ładować pliki-> żenada, a zwłaszcza w dobie tanich hostingów i serwerów dedykowanych o nieograniczonym transferze :lol:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak testowo zainstalowałem sobie hosting fotek możesz luknąc na dole masz link do twórcy.

_https://photo.ynkla.com na sewerze mam 500GB miejsca i miesięczny transfer 5TB a do tego co tydzień dodają wszystkiego także nigdy niczego mi nie zabraknie.

A wszystko co masz na swojej stronie lepiej jest trzymac u siebie i wcale nie trzeba miec dedyka.

Nie do wykorzystania Hosting bez limitów | Ogłoszenia Webmasterów + Ogłoszenia drobne www.WebSpider.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności