Skocz do zawartości

Porządek w Google


bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie i pozdrawiam wszystkich forumowiczów, ale Was przybywa w niesamowitym tempie :shock:

Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale dziś rano widze piękny porządek w Google, wszystkie data center pokazuja takie same wyniki, czyżby w końcu powrót do starych dobrych zasad googla ?

a jak u Was wyglądają wyniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej chyba frustrujacym miejscem w rankingu - 11
ktoś kiedys pisał że to miejsce podobno jest lepsze niż 9 czy 10 te

chyba o mnie chodzi, zauważyłem to na wielu stronach swoich i klientów, to samo zresztą dotyczy 26 pozycji w onecie.

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba o mnie chodzi
Pisałem, że w Google:

no to już wiem o kogo chodziło, jak zwykle starzy wyjadacze forum zawsze uważni i czujni ;)

10 (!) jest lepsze niż 8.  

9 (!) jest lepsze niż 8.

hmmm bardzo ciekawe wnioski Jeżu, a można wiedzeć skąd się wzieły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 (!) jest lepsze niż 8.  

9 (!) jest lepsze niż 8.

hmmm bardzo ciekawe wnioski Jeżu, a można wiedzeć skąd się wzieły ?

Wzięły się ze statystyk.

Interpretacja mogłaby być następująca: miejsce 8 jest bardziej nijakie, szukający sprawdza wyniki pierwsze, potem przewijając ekran może - ale nie musi - się zatrzymać na środkowych, a następnie - dochodząc do dołu strony - musi się zatrzymać na ostatnich aby kliknąć na 'następna strona'. I widzi 10 oraz 9 (czyli "odwrócone" 1 i 2). To jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Następnie, po kliknięciu na 'następna', pierwszym wynikiem staje się jedenasty - jest on o wiele lepszy niż np. 7 czy 8, bo już sama akcja polegająca na kliknięciu 'następna' oznacza chęć przejrzenia kolejnych wyników, a tu działa ta sama reguła co przy wynikach standardowych.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięły się ze statystyk.

hmmmm ja takiego efektu miedzy 8 a 9 i 9 a 10 nie zauważyłem ze statystyk stron które przeglądam, ale pewnie Twój wniosek Jeżu jest jak najbardziej prawdopodobny.

dochodząc do dołu strony - musi się zatrzymać na ostatnich aby kliknąć na 'następna strona'

może byłoby trochę inaczej gdyby google dało również na górze wyników wyszukiwania możliwość przechodzenia do następnej strony, wtedy być może dolne wyniki w ogóle nie byłyby oglądane i dlatego nie ma w wiekszości wyszukiwarek czy portali (onet ma) możliwości przejścia na następną stronę na górze wyników wyszukiwania #-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polemizowal czy 11 lepsze od 7-8

Nie wiem, jak Jez, ale tu nie chodzi o polemikę tylko o wyniki ze statystyk.

Mając stronę na miejscach 8-10 w google miałem na to słowo średnio 60-70 % tego co będąc na 11 pozycji. Jeżeli masz inne statsy to polemizujmy ;)

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie ze to nie jest tak hop siup jest duzo czynnikow mogacych wplynac na to ze 11 bedzi elepsze od 7-8 i odwrotnie, ja strona jest miedzy wynikami typu smieci to calkiem prawdopodobne ze ludzik da dalej i 11 bedzie ciekawe, ale odnoszac sie do statystyk ile osob przeglada 2 strone wynikow to procentowo powinno byc inaczej byc moze wasze frazy sa szczegolowiej przegladane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności