Skocz do zawartości

Szybka indeksacja


seba17

Rekomendowane odpowiedzi

PR jest ściśle związane z częstością odwiedzin robota, ale nie jest sztywno związane. Zdarzało mi się mieć serwis PR3, który był kilkukrotnie częściej odwiedzany przez robota Google niż serwis PR4. Mocno generalizując, to co piszesz, jest prawdziwe.

Drugim czynnikiem (a zarazem jednym z wielu czynników) jest ilość linków na stronie z której uzyskałeś link. Czym jest ich więcej, tym mniejsza szansa na odwiedzenie przez robota. Strona o PR=n+1 jest w przybliżeniu ok. 30-krotnie "silniejsza" niż strona o PR=n.

Indeksacja w jeden dzień... Możliwe, choć jak wiadomo, trzeba byłoby trafić w dobry czas - należałoby wrzucić adres tuż po odwiedzeniu strony linkującej przez robota by go u siebie ugościć i zrobić to w okresie przed częściowym update indeksu. Wykonalne, tylko po co w dzień a nie trzy?

LEPIEJ jest dodać wiele linków z wielu katalogów. Jeżeli poświęcisz dzień na zdobywanie i tak koniecznych linków, efekt zobaczysz po bardzo krótkim czasie. MSN, Google i Yahoo na to zareagują, w wypadku Onet-u i WP procedura jest oczywiście 'nieco' inna.

Do tego momentu masz odpowiedź na Twoje pytanie. A teraz, na koniec, mała dygresja przed snem. ;)

Każdy mój nowy serwis indeksuje się (w Google) w ciągu 4-5 dni (ok. 36 godzin strona główna, 36 godzin podstrony 1. rzędu, 36 godzin podstrony 2. rzędu, itd.), przy czym dodaję linki tylko do strony głównej własnego serwisu ze stron głównych własnych serwisów, a w momencie przeczytania przez robota (co nie oznacza jeszcze indeksacji) podstron 1. rzędu indeksowanego serwisu, dodaję jeszcze linki z podstron 1. rzędu wszystkich serwisów do głównej, w momencie przeczytania podstron 2. rzędu serwisu dodaje linki z podstron 2. rzędu wszystkich serwisów, itd. Podstron 3. rzędu nie posiadam. ;)

Stopniuję by złagodzić efekt piaskownicy, co z resztą (jak sprawdziłem testowo) można w 80-90% powstrzymać. Jak myślę, powstrzymałoby się w 99%, gdyby linkowało się podstronami do podstron, ale jeszcze nie zaimplementowałem tego w CMS-ie. ;)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kolei moja 'szósteczka' jest odwiedzana nawet co kilkanaście dni.  

Jednak podejrzewam, że ma to związek z kiedyś obecnymi na niej  

systemami.

Googlebot stwierdził: 'po co często ją odwiedzać, skoro tam i tak co  

odsłona to inna treść...' :(

Szy.

gdyby Pan Googlebot myślał, to raczej stwierdziłby, że stona Szymona ma tyle nowych informacji które błyskawicznie się zmieniają, że powinien ją często odwiedzać. Moim zdaniem procent zależności odwiedzin Pana Googlebota w związku z PR jest nikły. On idzie po linkach a jedynie starty z bazy google mogą być szacowane wg. rankingu stron.

Pozdrawiam

J.

ps:Szy nie odpisaleś na GG

Ciupagi z Helu na export

"Jak żech cyckoł (ssał) ta kartka, toch myśloł, że to jest kotlet. Trocha było ciężko, bo był niedosolony" PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby Pan Googlebot myślał, to raczej stwierdziłby, że stona Szymona ma tyle nowych informacji które błyskawicznie się zmieniają, że powinien ją często odwiedzać. Moim zdaniem procent zależności odwiedzin Pana Googlebota w związku z PR jest nikły. On idzie po linkach a jedynie starty z bazy google mogą być szacowane wg. rankingu stron.

Ja, do momentu wejścia w systemy, zdecydowanie widziałem zależność

PR a częstotliwośc wizyt. Być może że to zbieg okoliczności.

ps:Szy nie odpisaleś na GG

Odpisałem, ale coś mi GG@Miranda rozrabia. Zaraz jeszcze raz poślę.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, do momentu wejścia w systemy, zdecydowanie widziałem zależność PR a częstotliwośc wizyt. Być może że to zbieg okoliczności.

A może zależność przynależności do systemu vs. odwiedziny bota w pierwszej kolejności zamiast PR vs częstotliwośc wizyt?

I jak odzwierciedla się wg. Ciebie ta zależność?

Może być kilka scenariuszy:

1. Więcej linków "in page" więcej wizyt bota

2. Więcej linków "out" płytszy crawl

3. Więcej linków "deep" głębszy crawl

4. Więcej linków "in" z wyższym PR - budowa Twego PR, więcej odwiedzin startowych bezpośrednio z google (jak z addurl)

J.

Ciupagi z Helu na export

"Jak żech cyckoł (ssał) ta kartka, toch myśloł, że to jest kotlet. Trocha było ciężko, bo był niedosolony" PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila - znów - zdroworozsądkowego gdybania.

Z resztą, potwierdzonego spostrzeżeniami.

PR to wzór. Tylko wzór.

Link z PR6 na której jest mniej niż ok. 30*d innych linków, musi wygenerować PR5 i nie ma cudów*, wygeneruje. Tak samo, ok. x/d linków ze stron PR5 które mają maksymalnie x linków, także wygenerują PR5. I nie ma cudów.

NIEMNIEJ -

- w sytuacji 1, wizyty robota będą rzadsze. A wynika to IMO głównie z tego, że obliczenia są dyskretne (całkowite), a nie ciągłe (rzeczywiste), a błąd zwiększa się przez wielokrotne zaokrąglanie.

Pozdrawiam, J.

*-jedynym odstępstwem od tej reguły jest sytuacja, w której strona z której linkujemy, po update traci swój PR. Jak pamiętami, d=ok.0.85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też, a do tego dzisiaj prowadzę egzamin, idę na manicure, zamykam interes, naprawiam auto i piję wódkę*. I gdzie w tym wszystkim czas na skończenie strony i studia? :)

Pozdrawiam, J.

*- Czytaj: Jutro Jeż będzie miał kaca i będzie na PiO wylewał swój ból /Jeż jest dziki, Jeż jest zły, Jeż ba barrrdzo ossstre kły!/. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to krzemowe procesory, arytmetyka liczb całkowitych, a nie biologiczne komputery.
;) O! To juz nie dziala implementacja arytmetyki zmiennoprzecinkowej na krzemowych procesorac? Od kiedy przestala? W sumie to dla mnie wazne, bo moja praca w duzej czesci opiera sie na obliczeniach zmiennoporzecinkowych za pomoca komputerow i mozliwe ze nie bede mogl dalej pracowac... 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja praca w duzej czesci opiera sie na obliczeniach zmiennoporzecinkowych za pomoca komputerow

... powinieneś więc znać choć podstawy zagadnienia czasu obliczeń.

Sama macierz sieci powiązań między stronami przekazującymi sobie PR miałaby 64*10^18 elementów. Na forum doskonale wiemy, że przekazane sumatyczne rPR to tylko jeden z wielu elementów kształtujących ranking. Życzę więc powodzenia w policzeniu samego tego drobnego elementu przy deklaracji zmiennoprzecinkowych zmiennych, nawet przy pomocy potężnych (a takie niewątpliwie one są) mainframe.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w policzeniu samego tego drobnego elementu przy deklaracji zmiennoprzecinkowych zmiennych, nawet przy pomocy potężnych (a takie niewątpliwie one są) mainframe.
Moze wlasnie dlatego update PR jest coraz rzadszy ;) Poza tym, hmmm..., przy przemnozeniu skladowych obliczen przez powiedzmy 1e15 i wykonywaniu obliczen na liczbach calkowitych, zblizamy sie znacznie do precyzji obliczen zmiennoprzecinkowych.

No ale nie o tym temat, zostawmy to. Ani Ty ani ja nie wiemy naprawde jak to jest liczone i mozemy sobie tylko gdybac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedzona i zindeksowana też w 24h

Podłączam się do tego wątku, choć właściwy powinien brzmieć tempo indeksacji. W ciągu ostatnich 24 godzin, leniwe z natury G zaindeksowało mi 9300 podstron serwisiku typu "zaplecze do linek". Serwisik stoi od tygodnia, prowadzi do niego ok. 10 statycznych połączeń. Nie spotkałem się wcześniej z taką dynamiką przyrostu indeksu, a Wy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności