Skocz do zawartości

Rozdawanie pieniędzy..


zYm3N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie natury prawdpodobnie prawnej, ale może ktoś się już z tym zetknął:

przyjmijmy, że tworzę sobie system - coś a'la bank macieja, zielony mail - w którym każdy użytkownik, który jest zapisany i odbiera te śmieszne maile dostaje po jakimś czasie $.

Pytanko: czy muszę - jako osoba będąca właścicielem systemu - np. otworzyć firmę? Mogę wypłacać pieniądze bez jakichkolwiek adnotacji w urzędzie? Czy jest to już nielegalne? Co muszę zrobić abym był "czysty" od strony polskiego prawa?

Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tego?

pozdr.

usługi ślusarskie, frezowanie, spawanie, toczenie, zduny obróbka metalu,

kalkulator lokat bez podatku belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniądze bez jakichkolwiek adnotacji w urzędzie

to sie nazywa szara strefa 8)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

późniejsze zabawy z tego typu "pierdołami".

to sie nazywa wystawianie faktur Ty komuś albo ktoś Ci ewentualnie wystawianie umów zleceń, umów o dzieło, umów autorkich o dzieło ..... i tak dalej ogólna nazwa to ....... biurwokracja :mrgreen:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacąc zus-y i inne pierdoły nie zarobisz komplertnie nic, będą tylko same straty. Jest też coś takiego jak suma wolna od podatku i tu raczej Twoje zyski roczne w tej sumce się zmieszczą, tak że podatek masz z głowy zostaje tylko zus który zabije całe finanse firmy. Jedna z firm tego typu zarejestrowana jest w Angli, reszta chyba nigdzie. Tak wygląda get paid w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że systemy PTR zakłądają już nawet piętnastolatkowie i nikt im za to nic nie robi. Przecież to jest nie do złapania. Stawiasz wszystko na serwerze w USA, kupujesz domenę podając fikcyjne dane i jazda. Podobno jest specjalna policja do systemów PTR, ale oni zajmują się raczej takimi którzy nie wypłacają należnych pieniążków userom.

Uruchomienie takiego systemu to wydatek ok. 100$, nie licząc strony, grafiki itp. Niestety wielu się na tym przejechało więc przemyśl sprawę. Z drugiej strony niektóre systemy mają już po kilka lat i jakoś działają.

Podsumowując, moim zdaniem taka działalność jest nie do wykrycia przez fiskusa. Oni przecież dopiero teraz odkryli, że istnieje allegro i coś im się z tego należy.

Jak odpalisz system to daj znać. Będę pierwszym, który się zapisze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej: tutaj nie chodziło o system PTR, który jest schowany.. chciałem działać legalnie, oferując użytkownikom profity pieniężne za np. ściąganie nowych użytkowników... czy pisanie artykułów..

pozdr.

usługi ślusarskie, frezowanie, spawanie, toczenie, zduny obróbka metalu,

kalkulator lokat bez podatku belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialalnosc gospodarcza wystepuje gdy:

a) jest zarobkowa

;) jest zorganizowana

c) wystepuje ciaglosc

Warunki te nie musza wystepowac rownoczesnie.

Kazda dz. gosp. musi byc zarejstrowana.

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności