Skocz do zawartości

Cześć, tu specjalista ds. SEO z Czech


JakubSEO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ten tytuł wcale nie jest reklamą :) Miesiąc temu przeprowadziłem się do Białego Biała i od razu zwróciły moją uwagę lepiej wykonane strony internetowe – przynajmniej na razie mam takie wrażenie. Interesuje mnie wasze spojrzenie na SEO jako „potęgi SEO”; mam nadzieję, że znajdę tu mnóstwo przydatnych informacji.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany uzyskaniem dodatkowych informacji na temat rynku czeskiego, chętnie się nimi podzielę.

Ja również chętnie czerpię od Was nową inspirację.

Będę wdzięczny za każdą wiadomość lub wskazówkę dotyczącą webinarów poświęconych SEO online. Chętnie czerpię informacje od polskich ekspertów. Dziękuję.

Powodzenia!

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, JakubSEO napisał(a):

Będę wdzięczny za każdą wiadomość lub wskazówkę dotyczącą webinarów poświęconych SEO online

ja sobie puszczam w tle do pracy webinary z WP, niebawem będzie kolejny https://www.whitepress.com/pl/webinary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, zatem operujesz czeskim językiem (znasz miejscówki itd)? Udzielasz się od 2-3 lat na ich czeskim Redicie? Czeskich forach o SEO (w sumie u nich jest jedno warte uwagi) czy nawet grupie na Quaro?

 

W sumie zapomniałeś o jednym..Że Czechy i Słowacja tak  samo działają w SEO ;) ( u nich fora o SEO są raczej "podczepione" pod fora komputerowe i reklamy)

 

A rynek totalnie lipny..

 

Większość Czechów i Słowaków siedzi tu..Polaków też..i pół świata (PS to nie linkowanie do jakiś stron..ino faktycznie najszybsze źródło informacji)

 

https://www.reddit.com/r/SEO/

 

 

 

 

 

Edytowane przez Herkules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę postów, w Czechach nadal najczęściej korzysta się z Facebooka i LinkedIn, gdzie publikuje się najwięcej wpisów dotyczących SEO.

 

Poza tym zgadzam się, że brakuje u nas forum poświęconego wyłącznie SEO – jest tak, jak piszesz, mamy tylko forum poświęcone reklamie w ogóle.

 

Dzięki za link!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucając się na rynek PL zwróć też uwagę na polskie prawo dot. zakazu bądź ograniczenia reklamy niektórych branż/usług/produktów. U nas jest chyba bardziej rygorystycznie niż w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@okazwłoka Dokładnie temat rzeka..

 

Znam to z życia wziete (bo coś tam z % działam dla jednego gościa z PL )

 

To rozwinę temat..

 

W Czechach prawo nie wprowadza ogólnego zakazu reklamy alkoholi wysokoprocentowych w TV, lecz nakłada szereg ograniczeń dotyczących treści przekazu.

 

Przede wszystkim Czesi mają mniej restrykcyjne podejście do reklamy alkoholu niż Polska. Reklama mocnych alkoholi jest dopuszczalna pod określonymi warunkami, podczas gdy w Polsce zasadniczo zakazana jest reklama alkoholu poza piwem  (tutaj wchodzę ja cały na " czarno" i rzucam faktami Ustawa nr 40/1995 Zb sam się dziwiłem że tam normalnie ostro lecą z % ;)

 

To oznacza, że reklamy marek whisky, rumów czy wódek mogą pojawiać się w czeskiej telewizji, o ile spełniają powyższe wymogi. Dodatkowo branża alkoholowa stosuje własne kodeksy samoregulacyjne dotyczące wszystkich mediów, w tym telewizji.

 

U nas...reklama mocnych alkoholi jest zasadniczo zakazana; wyjątek dotyczy głównie piwa pod określonymi warunkami....( a kiedyś pływaliśmy łódką Bolsss!!)

A u pepiczków.. reklama mocnych alkoholi jest dozwolona, ale regulowana treściowo. (czyli plus 18 ;) 

 

 

 

Branża medyczna...nadal obowiązują regulacje, ale komunikacja marketingowa często jest szersza niż w Polsce. Trzeba jednak uważać na obietnice efektów leczenia i wprowadzanie pacjentów w błąd.

 

Branża prawna i tutaj..marketing usług prawnych jest zwykle mniej ograniczony niż w Polsce, choć nadal podlega zasadom etyki zawodowej...

 

Do tego Maryśka czy Bukmacher inny świat..

 

A o reszty mi się nie chce tłumaczyć bo nikt mi za to nie płaci.. (a SEŁO fachowców na rynki UE to macie tutaj "wielu" z 20 letnim doświadczeniem przy 1000 klientów i wieku 32 lat auuu)

 

 

Edytowane przez Herkules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolego, ja mam do Ciebie takie pytanie: na ile w Czechach jeszcze faktycznie żyje ten stary Seznam, a na ile to już relikt i pozycjonowanie pod Seznam zamarło? Jeden SEOwiec z Czech mi mówił że to już jest dawno przestarzałe, ale z kolei właściciel niezłego e-commerce na Czechy i Słowację przekonywał mnie, że nadal mają z tego ruch.

Wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych, wizerunku, praw autorskich, emisji hałasu i immisji oraz nękania i stalkingu.

Wezwanie do usunięcia wizerunku z filmu lub zdjęcia z Internetu pomoże Ci odzyskać prywatność.

ortodonta NFZ Warszawa czyli sprawdzona ortodoncja na NFZ dla dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wyszukiwarka Seznam istnieje i nadal cieszy się sporą popularnością. Jednak optymalizacja pod kątem tej wyszukiwarki nie różni się od optymalizacji pod kątem Google.

To, jak często korzysta się z Seznamu, zależy od grupy docelowej. Przyjrzałem się właśnie danym z branży zdrowego odżywiania – niższe przedziały dochodów – i tam Seznam jest naprawdę często wykorzystywany, a konkretnie generuje 20 procent ruchu z wyników organicznych. Są jednak również strony, gdzie ten odsetek wynosi zaledwie 5 procent. Powiedziałbym, że 20 procent to maksimum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności