Skocz do zawartości

Płaćcie podatki.


mf

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem pisać o tym już wcześniej ale jakoś nigdy nie miałem czasu. Większość moich znajomych zna tę sprawę ale lepiej żeby ją znał każdy. Mój znajomy prowadził kilkadziesiąt stronek MFA i normalnych z AdSense. Od samego początku brał czeki. Nie wiedział jak się rozliczać z podatku dochodowego więc zatajał dochody, potem gdy już wiedział jak to się robi ciągle było mu żal kasy na podatek. Z AdSense zataił około 40 tys. dolarów przez parę lat. Na dom zarobił pracując za granicą przed ślubem i po ślubie w Austrii, siedząc tam od początku maja do października rok w rok. Nie szalał z pieniędzmi tylko oszczędzał na dom. Wybudował niedawno dom, po kilku miesiącach dostał wezwanie z US aby wykazał skąd miał na budowę. Udało mu się wykazać sporo z całej inwestycji, lecz US naliczył mu 220 000zł bez pokrycia w zarobkach. Czeka go sprawa, grozi mu do 5 lat więzienia oraz 75% kwoty z 220 000zł czyli prawie 130 000zł do zapłaty. Na dzień dzisiejszy przyznał się do winy, gdyż w ten sposób uniknie odsiadki oraz po wymierzeniu kary ma zamiar pisać prośbę o rozłożenie jej na raty. Podejrzewa że w swoim otoczeniu ma jakąś konfiturę, choć sam przyznaje, że podatki należy płacić. Mam nadzieję, że nikt z Was nie jest tak samo naiwny, że US nie połapie się w ukrywaniu dochodów, które przeszły przez bank.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przyczyna:

zarobił pracując za granicą przed ślubem i po ślubie w Austrii, siedząc tam od początku maja do października rok w rok.

Skutek:

grozi mu do 5 lat więzienia oraz 75% kwoty z 220 000zł czyli prawie 130 000zł do zapłaty.

O AdSense nawet nie wiedzieli, skoro sam się musiał przyznać skąd ma nadmiarową gotówkę.

Niedawno czytałem, że US zamierza lepiej się przyglądać osobom pracującym za granicą, a w szczególności tym, którzy kupują samochody i domy - co widać na powyższym przykładzie.

Oczywiście nie zachęcam nie płacić podatków, bo trzeba, ale akurat nie AS było tutaj przyczyną całego zdarzenia.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieli, gdyż wykazaną część z AdSense urzędnicy zaklasyfikują jako nieopodatkowane a nie nieudokumentowane, choć on nie miał na nie żadnych kwitów a oni dostali je zapewne od banku i będzie musiał zapłacić zaległy podatek + karne odsetki, a reszta potraktowane będzie jako nieudokumentowany dochód, gdzie karą jest 75%.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nie płaciłem w 06 zaliczek, jednak w ostatniej chwili złożyłem zeznanie roczne i w nim wykazałem $ z adsense. Zapłaciłem jednorazowo 4cyfrowa kwote podatku i jeszcze mogą mnie czekać odsetki za zaliczki, które trzeba było płacić co miesiąc. Pani w US - bardzo miła zresztą i jak się później dowiedziałem zajmująca się kontrolami powiedziała, że może się nie przyczepią o to, że nie było tych zaliczek, ale dobrze, ze zaplacilem w ogóle podatek bo takiej kwoty nikt nie przeoczy.... Później byłoby kiepsko - kary itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatki trzeba placic... i tyle... kto nie placi ten prosty zlodziej...

alez to podaty sa zlodziejstwem!

dyskusja na ten temat siega jednak kilku wiekow, wiec chocbysmy napisali 1346 postow i tak do kompromisu nie dojdziemy.

ale, dzieki franek za jeszcze jeden argument za tym, zeby zaczac szukac miejsca, gdzie najmniej okradaja...

Fabryka Spamu - mój SEO-blog

Polecam prosty CMS - PikoCMS do stawiania zaplecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ze śmiechu jak czytam takie historyjki, za każdym razem też zastanawiam się jak można być aż takim tłukiem żeby wybudować dom/kupić wypasioną furę za pieniądze na które nie ma się najmniejszego pokrycia.

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem trochę czasu w USA i mogę Wam powiedzieć, że gdzie jak gdzie, ale tam z fiskusem i nie ma żartów. Kiedyś przez niedopatrzenie musiałem zapłacić 1 835% wartości mojego niedopatrzenia, dobrze, że nie chodziło tutaj o bardzo wysoką sumę. To była niezła lekcja... ;)

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panstwo ma monopol na prawo i podatki

Juz powoli beda sie zabierac za abonament RTV

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupie prawo to nie prawo. ;)
Ale co dokładne jest głupi - ja mogę podać cała lista co jest IMHO głupi w Polskim prawem podatkowem.

Ale, że trzeba wpłacić podatki z zarabków to IMHO nie!

Jeśli nie jeżdzis drogami (budowane z podatków obywateli), nie jeżdzis PKP (dofinansowane z kasy podatkników), itd. to możesz tak pisać. Jeśli nie któs inne (zwykłe Kowalski) płace na to i dla Ciebie - jeśli Ty nie chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności