Skocz do zawartości

Rel canonical w sklepie prestashop


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o poradę ponieważ chciałbym mieć pewność że wszystko dobrze rozumiem zanim podejmę pierwsze kroki z rel="canonical"

 

Podam przykład strony

 

Posiadam w swojej ofercie kilkadziesiąt kategorii produktów, które różnią się od siebie. Jednak chciałbym się skupić teraz na jednej z nich, aczkolwiek piszę o tym ponieważ chce również zapytać: czy taki schemat, który opiszę zaraz, mam stosować na wszystkich kategoriach.

 

Kategoria  FREZARKI DO DREWNA

 

W środku znajduje się 25 produktów (bez możliwości zakupu - pod zapytanie.)

Każdy z produktów ma praktycznie ten sam opis, różniący się wyłącznie specyfikacją (w tabelce) i w H1 rozpoczyna się słowami "Frezarka do drewna ....... "

Oczywiste jest że nie może się to wszystko pojawić w wynikach wyszukiwania, ale nie mam ustawionych canonicali. I teraz moje pytanie.

 

Czy dla każdego produktu  (25 zakładek) mam ustawić <link rel=”canonical” href=”https://mojastrona.pl/frezarki-do-drewna” /> aby wskazać że najbardzej zależy mi na pozycjonowaniu strony kategorii (uważam że to miałoby dla mnie największą wartość) czy raczej na jednej, przygotowanej z unikatowym opisem stronie produktu dać rel=” canonical” a na pozostałych 24 stronach canonical z ref do tego jednego produktu?

 

Jeżeli wybiorę opcję drugą, to co ze stroną kategorii?

 

Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj produkty czymś się różnią - czy to mocą, czy napędem, czy producentem, czy inną cechą. Tych właśnie cech użyłbym do nazw produktów i ich opisów, pozycjonując je tym samym na długi ogon. Postarałbym się maksymalnie poróżnić karty produktowe.

Kategorię optymalizując na frazę ogólną "frezarki do drewna", nie ma potrzeby używać tagu kanonicznego.

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak prawdę mówiąc tytuły różnią sie od siebie właśnie mocą silnika na przykład, ale także innym cechami. Z poróżnieniem opisów na poszczególnych kartach nie jest tak różowo. Ale nie będę się na ten temat rozpisywał. Jednakże chciałbym uzyskać odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie :) Czy ta strategia użycia cononical jest poprawna?

 

Cytat

Kategorię optymalizując na frazę ogólną "frezarki do drewna", nie ma potrzeby używać tagu kanonicznego.

Chodziło mi bardziej o to, czy canonicala nie dać po to, aby nastepnie wskazać an produktach ten url (strona kategorii) co finalnie miałoby dać sygnał do algorytmu że:

- produkt (czyli słowa kluczowe "FREZARKA DO DREWNA") równa się strona kategorii a nie jeden z produktów który google uzna za najbardziej odpowiedni

- wówczas kategoria rankowałaby na FREZARKI DO DREWNA i FREZARKA DO DREWNA

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 14:48, karol1984 napisał:

czy canonicala nie dać po to, aby nastepnie wskazać an produktach ten url (strona kategorii) co finalnie miałoby dać sygnał do algorytmu

Nie. Kategoria nie jest wersją kanonczną dla produktów. Wyszukiwarce możesz dać sygnał optymalizując kategorię pod daną frazę - np. dodając uzupełnione pole opisowe pod/nad listingiem, FAQ, kilka opinii o przykładowych produktach, może jakieś video lub inny materiał multimedialny. Odpicuj po prostu tak kategorię aby Google wiedziało, że ją powinno wyświetlać na tę frazę.
Dodatkowo linkowanie wewnętrzne do tej kategorii - z menu, z kart produktowych do niej należących lub z innych lokalizacji.

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności