Skocz do zawartości

Wirus na wordpressie i zaindeksowane XXk podstron


Vucatime

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem:

W wyniku złapania wirusa na mojej stronie na WP pojawiły się nowe adresy. Pod tymi adresami było ustawione przekierowanie do stron xxx. Oczywiście stworzyło i zaindeksowało XXk podstron.

 

Jest sposób aby pozbyć się tych podstron w inny sposób niż ręcznie wpisywać każdy adres w "Tymczasowo usuń" GSC?

 

Usunąłem wirusa, sitemapy. Zaktualizowałem nowe. Z tych nowych adresów ustawiłem przekierowanie na stronę główną.

 

Przez miesiąc zeszło może z 10% stron....

 

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.01.2021 o 14:48, Vucatime napisał:

Usunąłem wirusa, sitemapy. Zaktualizowałem nowe. Z tych nowych adresów ustawiłem przekierowanie na stronę główną.

 

To źle zrobiłeś. Jeżeli uporałeś się z wirusem i nie masz już wstrzykniętej zawartości to wszystkie lipne urle powinny zwracać błąd 404, tak żeby google wiedział że strony zostały usunięte. Nie rób żadnych przekierowań.

wycieczki po górskich szlakach grcsystem.pl

imitacja kamienia i skał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nigdy nie będziesz wiedział. Nawet jak naprawisz wszystkie błędy i niedociągnięcia. Zawsze jest sposób aby wejść komuś na serwer, nawet bardzo dobrze zabezpieczony. Przykład wykradnięcia kodów źródłowych od Redów to potwierdza.

 

U nas jest posprzątane, zabezpieczenia sprawdzone, co ma być zostało zaktualizowane i powinno być ok. Pozostał temat indeksacji stron, które schodzą w wolnym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią, że większość włamów to nieaktualne wtyczki lub dziurawe szablony. Teraz wszystko jest zaktualizowane, a zabezpieczenia pod postacią wtyczek miałem już wcześniej. Jestem wysoce przekonany, że wszystko miałem i tak wcześniej zaktualizowane, ale pewności nie mam. Pamiętajcie także, że nawet najnowy WP miał przez pewien czas sporą dziurę o której było dość głośno. Dlatego raczej ciężko będzie znaleźć przyczynę tego ataku.

 

Niemniej najlepiej jest pilnować tych wszystkich czynników, aby móc zminimalizować przykre sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 11:40, Vucatime napisał:

Zgadzam się z opinią, że większość włamów to nieaktualne wtyczki lub dziurawe szablony

A ja się NIE zgodzę. To nie kwestia dziurawych, tylko celowo pod to przygotowanych instalujesz za free więc i dodatki masz za frree

:pisze:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności