Skocz do zawartości

Zmiana nazwy domeny a Google Analytics


izabellap

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

muszę się Państwa znowu poradzić. Mianowicie zmieniłam dziś nazwę domeny Wordpress (nie wiem, jak to się stało, ale wcześniej przez jakiś czas pracowałam na tej technicznej; dzięki Bogu z pomocą panów pracujących w firmie, u których mam usługę, udało mi się zmienić nazwę i teraz mam moją stronę pod nowym adresem) i  tak się zastanawiam, czy wobec tego mam dokonać jakichś zmian w Google Analytics i Google Search Console? Mam u siebie w kokpicie zainstalowaną wtyczkę Site Kit, w której wyświetlają mi się dane z obydwu tych usług, a w samych Google Analytics i Google Search Console stare dane (nazwa użytkownika w tym pierwszym,  w drugim zaś stronę pod starym adresem). Czy należałoby zaktualizować te dane? Boję się sytuacji, że będzie mi wyświetlało nieprawidłowe statystyki dla starej domeny, a nie dla tej, z której będę korzystać od teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Search Console trzeba dodać nową domenę i tam osobno będą zbierane dane dla nowej domeny.

 

W przypadku Google Analytics jak został stary kod śledzenia to dane będą się zbierać ale dla porządku można zmienić domenę w ustawieniach: Administracja -> Ustawienia usługi -> Domyślny URL oraz Administracja -> Ustawienia widoku -> Adres URL Witryny

 

Dodatkowo jeśli na starej domenie był ruch lub prowadzą tam jakieś linki to wypadałoby wykonać przekierowanie 301 ze starego adresu na nowy lub przynajmniej ustawić tag canonical na starych adresach aby przekierować moc strony na nowy adres.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. ?

 

Jeśli chodzi o Google Analytics, tak, mam tam nadal stary kod śledzenia, ale na wszelki wypadek zrobię tak, jak Pan pisze. Rozumiem, że jako Adres URL Witryny podaję ten, co mam aktualnie? No i co z  Domyślnym URL  - czy tam coś uzupełnić?

 

Na starej stronie ruchu w zasadzie nie było, nie prowadziły do niej też żadne linki. Strona była od momentu założenia właściwie nieużytkowana, dopiero teraz zamierzam dodawać tam treści. Dziś coś mi tam techniczny zmienił, tak że po kliknięciu w stary adres w wyszukiwarce od razu kieruje mnie na nowy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, izabellap napisał:

No i co z  Domyślnym URL  - czy tam coś uzupełnić?

 

Ja wpisuję to co w Adres URL czyli adres strony głównej chociaż szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy ma to jakiekolwiek znaczenie :) Tam kluczowy jest kod śledzenia i jak jest wpięty poprawnie to powinno być wszystko w porządku.

 

20 godzin temu, izabellap napisał:

po kliknięciu w stary adres w wyszukiwarce od razu kieruje mnie na nowy. 

 

To najprawdopodobniej przekierowanie o którym pisałem. Tak czy tak, jeśli strona nie miała żadnej mocy to nie ma praktycznego znaczenia pod kontem pozycjonowania.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najpierw wgrywasz plik weryfikacyjny, dodajesz nową domenę i ją weryfikujesz

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry,

 

odświeżam temat. Mianowicie mam już założone konto w GA i chcę podpiąć nową stronę [starą usługę zgłosiłam już do usunięcia - strona już przestała istnieć jakiś czas temu]. Rozumiem, że teraz wystarczy już tylko dodać 'utwórz usługę', zweryfikować i strona zostanie podpięta do GA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Google Analytics trzeba stworzyć usługę i dodać kod śledzenia. Nie trzeba tam nic weryfikować.

Weryfikacja jest potrzebna przy Google Search Console.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności