Jump to content
Doflamingo

Przekierowanie 301 wygasłej domeny - Czy powinno być 1:1?

Recommended Posts

Hej
Ostatnio trochę się zagłębiłem w temat przekierowywania expirek, nie mam w tym obszarze super doświadczenia. Zastanawiam się, czy przekierowanie wygasłej domeny powinno być 1:1 (jeśli źle to ująłem, wyjaśniam poniżej, o co mi chodzi).

 

Kończę właśnie mikro serwis contentowy, będący rankingiem produktów z danej branży. I udało mi się znaleźć kilka wartych uwagi domen, które mają linki z miejsc, w których nie mając pozycji eksperta, mimo przygotowania świetnego contentu, infografiki czy czegokolwiek no tego linka nie pozyskam. Dodatkowo znajdzie się tam parę linków z ogólnych dostępnych na linkhousie serwisów.

Rzecz w tym, że te domeny to wizytówki, gdzie nie było żadnych sekcji contentowych, żeby można to było odtworzyć w strukturze mojego serwisu i te przekierowania zrobić na podstrony, a nie na główną. Dodatkowo link do tych domen, to linki ze stopek autorskich pod artykułami. Artykuły są tematycznie powiązane z branża, tak samo charakter serwisu. Jednak kontekst i uzasadnienie tego linka jakoś mi po prostu nie leży. Wcześniej to była strona wizytówka z tej branży, a teraz przekierowanie na stronę contentową? Anchory to imię i nazwisko, albo czysty URL. Zastanawiam się, czy stawiać zaplecze 1:1, wrzucać sekcję contentową i podlinkować, czy robić 301-kę i obserwować. Macie z tym jakieś doświadczenia? Co byście zaproponowali na bazie własnych doświadczeń?

 

Dodam, że z reguły jak przekierowywałem expire domeny to rozrzucałem przekierowania po strukturze, a nawet wrzucałem content specjalnie pod przekierowanie, tak żeby jak najlepiej to wykorzystać i żeby anchory były spójne ze stanem rzeczywistym. Podam przykład, łapałem landing page podlinkowane ze stron korporacyjnych i taki landing page odtwarzałem w serwisie, którego tematyka była z tym zgodna i przekierowywałem na tą odtworzoną podstronę w serwisie. Moc bardzo ładnie się rozchodziła (odpowiednie linkowanie wewnętrzne) i całkiem fajnie to żarło. Tutaj jednak nie mam takiego komfortu, bo strony 1:1 z moim nowym serwisem raczej nie łapne, bardziej wizytówki, sklepy, jakby nadarzył się blog to super, wtedy wiadomo.

Jakbym coś napisało nie jasno, albo bez sensu nie krępujcie się proszę zwrócić na to uwagi, albo po prostu dopytać. Liczę na ciekawą wymianę zdań. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy