Skocz do zawartości

Tworzenie wielopoziomowej struktury linków w e-commerce


zkp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 
Jestem nowy na forum i bardzo mi miło że mogę zaczerpnąć choć troszkę z tej ogromnej studni wiedzy jaka są wasze umysły  :) 

Mam problem ze stworzeniem struktury strony nad ktora pracuje. Ma to być sklep online. Chodzi mi dokładnie o wygląd adresu URL.
Moje menu składa się z kategorii głównej i podkategorii 1 i 2 rzędu.
Chciałbym wiedzieć jak zbudować poprawny wielopoziomowy adres dla strony i nie wiem jak powinien wygladać tak aby zbudował długi ogon frazy kluczowej. (załużmy że fraza kluczowa to "wózek dziecięcy")
www.adres-strony.pl/wozek-dzieciecy/wozek-sportowy/wozek-dla-2-dzieci
czy
www.adres-strony.pl/wozek-dzieciecy/sportowy/dla-2-dzieci

Czy ten drugi adres stworzy długi ogon sam w sobie czyli "wózek dziecięcy sportowy dla 2 dzieci"?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Może podejdź do tego od innej strony, ja wolę prostsze i krótsze adresy

www.adres-strony.pl/wozek-dzieciecy/ - kategoria
www.adres-strony.pl/wozek-sportowy/ - podkategoria

www.adres-strony.pl/wozek-dzieciecy-sportowy-dla-2-dzieci - produkt

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla produktów chce wprowadzić wskazany przez Ciebie system czyli produkt po domenie: www.adres-strony.pl/produkt
Menu mam jednak 3 poziomowe: kategoria główna/podkategoria-1-rzędu/podkategoroia-2-rzedu
Chciałbym wzmocnić frazę kluczową i zbudować długi ogon.
Czy zaproponowane przez Ciebie rozwiazanie czyli podkategoria 2 rzedu po domenie (www.adres-strony.pl/podkategoria-2-rzedu) będzie miała ta soma moc co dłuższy adres mieszczący sie w 65 znakach (www.adres-strony.pl/główna kategoria/podkategoria1-rzedu/podkategoria-2-rzedu lub www.adres-strony.pl/kategoria-główna/podkategoria-2-rzedu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem sobie sklep  na nowej domenie. Posiadająca jeden link ( sam UR). Skrypt Woocemmerce.. Zmieniałem strukturę URL indeksowałem przez konsole i obserwowałem proste frazy zawarte w URL. Tak jak to długoogonowe frazy widoczne były w top 100 już po zindeksowaniu. Po różnych zmianach URL oddziaływanie na widoczność byla marginalna. Jeśli acnhor był w URL. Uśniecie z anchora URL obniżało pozycje. Ale sama konfiguracja zawartości frazy w URL już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaxPan napisał:

sama konfiguracja zawartości frazy w URL już nie

 

Czyli czy tak  www.adres-strony.pl/podkategoria-2-rzedu czy tak www.adres-strony.pl/główna kategoria/podkategoria1-rzedu/podkategoria-2-rzedu nie ma wiekszego znaczenia?

Gby słowem kluczowym było "wózki dzieciece" wydaje mi sie że w tej pierwszej opcji  (
www.adres-strony.pl/podkategoria-2-rzedu) w podkategorii 2 rzędu powinno padać słowo kluczowe np "wozek-dzieciecy-dla-2-dzieci"  (www.adres-strony.pl/wozek-dzieciecy-dla-2-dzieci) bo samo "dla-2-dzieci" nie wzmocni frazy kluczowej (www.adres-strony.pl/dla-2-dzieci) ... prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaxPan napisał:

Z mojego testu wynika, że jeśli słowo zawarte W CAŁOŚCI w URL umieszczenie w strukturze ma marginalne znacznie. Napisałem przecież wyżej.

Ja to zrozumiałem choć wg mnie piszesz troszkę nieczytelnie (bez obrazy).

Będę wiercił dziurę w brzuchu (wybacz - ale chce uchwycić Twój tok myślenia). 
W przypadku "www.pimpusiowo.pl/dla-2-dzieci" rozumiem że wg Ciebie słowo W CAŁOŚCI NIE PADA w strukturze (biorąc pod uwagę ze słowo kluczowe to "wózek dziecięcy")? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W przypadku "www.pimpusiowo.pl/dla-2-dzieci" rozumiem że wg Ciebie słowo W CAŁOŚCI NIE PADA 

Nie pada

Cytat

piszesz troszkę nieczytelnie (bez obrazy).

Bo zarówno w szkole jak i na studiach nie było w ogóle języka Polskiego w programie nauczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku url istotna jest ich struktura (nabla, silos, drzewko - są różne nazewnictwa i różne metody). Pytanie czy chcesz robić od ogółu do szczegółu czy masz bardzo wąskie kategorie już na starcie?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Moriarty napisał:

W przypadku url istotna jest ich struktura (nabla, silos, drzewko - są różne nazewnictwa i różne metody). Pytanie czy chcesz robić od ogółu do szczegółu czy masz bardzo wąskie kategorie już na starcie?


Chce uskutecznić strukturę od ogółu do szczegółu, ale jestem zmuszony skrócić url aby zmieściły sie w zakresie 65 znaków piekąc na tym samym ogniu jeszcze pieczeń z napisem "budowanie długiego ogona" (nawigacje wesprę breadcrumbs'em).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zkp napisał:

"wozek-dzieciecy-dla-2-dzieci" 

Wózek dziecięcy z definicji jest dla dzieci  ;)

Oprócz budowy URL linków zainteresuj się danymi strukturalnymi od Google w tym > BreadcrumbList

https://www.zgred.pl/blog/jakie-fragmenty-rozszerzone-wdrozyc-na-swoim-serwisie/

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale polecam Ci sprawdzić jeszcze inną metodę. Polecam Ci sprawdzić jak ma twoja konkurencja która jest wysoko na tą frazę, którą ty chcesz pozycjonować. Powtórz to co mają oni. Ja takie rzeczy czasem robię i się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności